TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вилјареал тоне, Алавес го губи здивот во трката за врвот

Нетпрес - 13.01.2019

Во последниот натпревар од саботната програма на 19-то коло од шпанското фудбалско првенство, Хетафе со 2:1 (0:0) победи на гостувањето кај Вилјареал, во дуелот во кој гостите постигнаа автогол а домашните не реализираа пенал во судиското ...

ВИДЕО: Виљареал во 92. минута промаши пенал, Хетафе со целиот плен се враќа во Мадрид

Gol.mk - 12.01.2019

Во последниот денешен натпревар од 19. коло во Примера , фудбалерите на Хетафе на гостински терен славеа голема победа против Виљареал од 1-2 (0-0). По 0-0 на полувреме, во вториот дел првиот гол го постигнаа гостите преку Молина, во 52.

Хетафе победи во Вилјареал, Џирона и Алавес освоија по бод (Видео)

TopSport - 12.01.2019

Хетафе победи кај Вилјареал со 2:1, а Џирона и Алавес одиграа 1:1 во последните два натпревари одиграно во ла Лига, во саботата. Неверојатно второ полувреме одиграа Вилјареал и Хетафе, полувреме кое само ја продлабочи кризата на домашниот тим.

Мајсторијата на Стуани недоволна за триумф на Џирона против Алавес (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2019

Џирона и Алавес одиграа 1-1 во рамки на 19.коло во Ла Лига. Натпреварот го одбележа прекрасниот гол на домашниот фубалер Кристијан Стуани, кој на мајсторски начин погоди за водство од 1-0 во 12-тата минута.

ВИДЕО: Валенсија промаши пенал, Ваљадолид со бод си оди од „Местаља“

Gol.mk - 12.01.2019

Екипата на Валенсија не успеа да победи во меч во кој беше голем фаворит и одигра само 1-1 (0-0) во дуелот со Ваљадолид во рамки на 19. коло во шпанска Примера. „Лилјаците“ имаа шанса да победат, но не дојдоа до полн плен и ги разочараа 35.000 ...

Бод за Валјадолид во Валенсија, спектакуларен гол на Алкараз (Видео)

TopSport - 12.01.2019

Фудбалерите на Валенсија и Валјадолид одиграа без победник 1:1 во рамките на 19.коло, во Ла Лига. Ова беше 11.нерешен резултат за Валенсија од почетокот на сезоната, што е рекорд во најсилните европски првенства.

Валенсија со 11-ти „Х“ во Ла Лига

Локално - 12.01.2019

Валенсија забележа 11-то реми во Ла Лига по 1:1 со Реал Ваљадолид дома. Момците од Марселињо имаа голема надмоќ во играта, создадоа многу гол шанси, а и промашија пенал Дани Парехо им донесе предност на домаќините на „Местаља“ во 72 минута, но 8 ...

Рајо на Димитриевски со супер-победа над Селта (видео)

Макфакс - 11.01.2019

Рајо Валјекано во драматична пресметка со 4:2 го победи тимот на Селта Виго за да се крене од претпоследното место на табелата со трет триумф во низа. Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски прими два гола, но на крајот клубот од ...

Хетафе победи во Вилјареал, Џирона и Алавес освоија по бод (Видео)

Макфакс - 13.01.2019

Хетафе победи кај Вилјареал со 2:1, а Џирона и Алавес одиграа 1:1 во последните два натпревари одиграно во ла Лига, во саботата. Неверојатно второ полувреме одиграа Вилјареал и Хетафе, полувреме кое само ја продлабочи кризата на домашниот тим.