TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕУ одвои уште 5,2 милиони евра помош по поплавите во Либија

Локално - 18.09.2023

ЕУ донесе одлука да ја зајакне својата поддршка за Либија по катастрофалните поплави во источниот дел на земјата, со ослободување од дополнителни 5,2 милиони евра хуманитарни средства. Помошта ќе биде доставена преку хуманитарните партнери на ЕУ ...

ЕУ испраќа уште 5,2 милиони евра за помош на Либија

Канал5

ЕУ одвои уште 5,2 милиони евра помош по поплавите во Либија

Сител

ЕУ одвои уште 5,2 милиони евра помош по поплавите во Либија

Во Центар

ОН предупредуваат дека болести во поплавената источна Либија може да предизвикаат нова катастрофална криза

Локално - 18.09.2023

Откако либиските власти пријавија за широко распространета дијареја меѓу жителите на поплавениот град Дерна кои пиеле загадена вода, Мисијата за поддршка на Обединетите нации во Либија денеска предупреди дека ширењето на цревна болест во областа, ...

Катастрофа во Либија: ПРЕДУПРЕДУВАЊАТА БЕА ЈАСНИ, но никој не обрнуваше внимание

Вечер Прес

Либија почна вакцинација на населението, во тек е дезинфекција на Дерна

Телма

(ВИДЕО) Драматичнa ситуација во Дерна: Илјадници трупови се распаѓаат под урнатините

А1 On

Снимките од дрон ги покажуваат размерите на катастрофата во Либија

Во Центар

ОН: Билансот на загинати во поплавите во либискиот град Дерна порасна на 11.300

Во Центар

Случаи на труење и дијареа по поплавите – Либија почна вакцинација на населението, во тек е дезинфекција на Дерна

Телма

Денар Нетпрес Р.С.Европа +инфо 24 Вести Алфа 24Инфо Во Центар

Со Ц-27 вратени телата на петте Грци кои загинаа додека помагаа во Либија

Фактор - 18.09.2023

Телата на петмина загинати од грчката хуманитарна мисија во Либија денеска се вратени со воен транспортен авион Ц-27 во Грција. Транспорто на мртвите тела на тројца офицери на вооружените сили и двајца преведувачи беше организиран од грчкото ...

Мицотакис: Моите мисли се со жртвите и десеттемина повредени во несреќата во Либија

Канал5

Во сообраќајната несреќа во Либија животот го загубија петмина членови на грчкиот тим, дел од хуманитарната помош

Бизнис Вести

Грција испрати хуманитарна помош во Либија

Канал5

Во сообраќајна несреќа во Либија повредени припадници на грчката армија, дел од испратената хуманитарна помош

Независен

Грција испрати хуманитарна помош во Либија

Курир

Во сообраќајна несреќа во Либија повредени припадници на грчката армија, дел од испратената хуманитарна помош

Република

Курир MakPress MakPress Независен Сител +инфо Слободен Печат Курир

Нема крај на трагедијата во Либија: Загинаа четири члена на грчката хуманитарна мисија во Либија, уште 15 се повредени

Вечер Прес - 18.09.2023

Четворица членови на хуманитарната мисија на Грција, загинаа во сообраќајна несреќа во Либија, соопшти денеска министерот за здравство на источната влада на Либија. Во страшната несреќа повредени се уште 15 лица, од кои седум се во критична ...

Пет членови на грчкиот тим за помош загинаа во несреќа во Либија

Р.С.Европа

НОВИ СОЗНАНИЈА ЗА НЕСРЕЌАТА ВО ЛИБИЈА Четворица грчки спасувачи загинаа, 15 лица се повредени

+инфо

4 членови на грчкиот спасувачки тим испратен во Либија загинаа во сообраќајна несреќа

Канал5

Четворица членови на грчкиот спасувачки тим испратен во Либија загинаа во сообраќајна несреќа

Независен

Четворица членови на грчкиот спасувачки тим испратен во Либија загинаа во сообраќајна несреќа

Либертас

Четворица грчки спасувачи загинаа во Либија

Слободен Печат

Во Центар Република 24Инфо 360 степени MakPress МКД Кумановски м.