TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Илјадници Французи излегоа на улиците поради убиството на наставникот

Макфакс - 18.10.2020

Илјадници луѓе излегоа на улиците на Франција во знак на поддршка на наставниците и со цел да ја одбранат слободата на изразување по убиството на наставник по историја. Од Париз до Лион, Марсеј и Лил, луѓето се собираа во тишина, оддаваа почит со ...

Нема да нѐ уплашите и поделите – цела Франција му оддава почит на убиениот учител

Сакам да кажам - 18.10.2020

Илјадници луѓе се собраа низ Франција денеска за да им дадат поддршка на учителите и да ја бранат слободата на изразувањето, како реакција на убиството на Самуел Пати, наставникот по историја и географија кој беше обезглавен во петокот.

ВИДЕО: Илјадници луѓе демонстрираа на улиците во Франција поради убиство на наставник

А1 On - 18.10.2020

Илјадници луѓе излегоа на улиците на Франција во знак на поддршка на наставниците и со цел да ја одбранат слободата на изразување по убиството на наставник по историја. Од Париз до Лион, Марсеј и Лил, луѓето се собираа во тишина, оддаваа почит со ...