TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Орбан:Унгарските граници остануваат затворени

Канал5 - 16.09.2020

Унгарија ќе ги задржи затворените граници и ќе воведе задолжително носење маски во киносалите, театрите и социјалните институции. Сето ова со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.

Границите на Унгарија остануваат затворени

Макфакс - 16.09.2020

Унгарските граници остануваат затворени, а маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции, со цел спречување на ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот на државата Виктор Орбан.

Орбан: Унгарските граници остануваат затворени

Слободен Печат - 16.09.2020

Унгарија и натаму ќе ги задржи своите граници затворени и ќе ги направи маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции за да се спречи ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.

Сијарто: Ако има мир на Блискиот исток, Европа ќе ги избегне миграциските бранови

Алфа - 16.09.2020

Унгарија ќе продолжи да ги поддржува Соединетите Држави во напорите да се постигне мир на Блискиот исток вели министерот за надворешни работи Петер Сијарто. Унгарскиот министер додава дека ако има мир и стабилност на Блискиот исток, тогаш Европа има ...

Сијарто: НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР ТРЕБА ДА ЈА ДОБИЕ ТРАМП

Вечер - 16.09.2020

Унгарија, унгарската влада и премиерот Виктор Орбан гледаат со почит, благодарност и поддршка кон Белата куќа, рече унгарскиот министерот за надворешни работи Петер Сијарто. Сијарто беше единствениот министер за надворешни работи на ЕУ кој ...

Орбан: ЌЕ ЈА ОДРЖИМЕ ЕКОНОМИЈАТА во Централна Европа додека со бориме со Ковид-19

Вечер - 16.09.2020

Вишеградската група покажа голем интерес за одржување на економијата во централна Европа, додека во исто време се спречува ширењето на коронавирусот, рече премиерот Виктор Орбан по состанокот со неговите колеги од Вишеградската група во Лублин, во ...

Унгарските граници остануваат затворени

+инфо - 16.09.2020

Унгарија и натаму ќе ги задржи своите граници затворени и ќе ги направи маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции за да се спречи ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.

Орбан: Унгарските граници остануваат затворени

Република - 16.09.2020

Унгарија и натаму ќе ги задржи своите граници затворени и ќе ги направи маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции, за да се спречи ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.

Орбан: Унгарските граници остануваат затворени

24Инфо - 16.09.2020

Унгарија и натаму ќе ги задржи своите граници затворени и ќе ги направи маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции за да се спречи ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.

Орбан: Унгарските граници остануваат затворени

Курир - 16.09.2020

Унгарија и натаму ќе ги задржи своите граници затворени и ќе ги направи маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции за да се спречи ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.

Орбан: Унгарските граници остануваат затворени

Вечер - 16.09.2020

Унгарските граници остануваат затворени, а маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции, со цел спречување на ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот на државата Виктор Орбан.

Орбан: Унгарските граници остануваат затворени

Либертас - 16.09.2020

Унгарија и натаму ќе ги задржи своите граници затворени и ќе ги направи маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции за да се спречи ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.

Орбан: Унгарските граници остануваат затворени

Press24 - 16.09.2020

Унгарија и натаму ќе ги задржи своите граници затворени и ќе ги направи маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции за да се спречи ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.

Унгарските граници остануваат затворени

Нетпрес - 16.09.2020

Унгарија и натаму ќе ги задржи своите граници затворени и ќе ги направи маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции за да се спречи ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.

Орбан ја ограничи цената на КОВИД тестовите

Кајгана - 16.09.2020

Унгарија и натаму ќе ги задржи своите граници затворени и ќе ги направи маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции за да се спречи ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.

Орбан: Унгарските граници остануваат затворени

Точка - 16.09.2020

Унгарските граници остануваат затворени, а маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции, со цел спречување на ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот на државата Виктор Орбан.

Орбан: Унгарските граници остануваат затворени

Н.Македонија - 16.09.2020

Унгарските граници остануваат затворени, а маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции, со цел спречување на ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот на државата Виктор Орбан.

Орбан: Унгарските граници остануваат затворени

Frontline - 16.09.2020

Британските медиуми пренесуваат дека Орбан кажал дека вториот бран од пандемијата се очекува да го достигне врвот околу декември или јануари. Унгарија и натаму ќе ги задржи своите граници затворени и ќе ги направи маските за лице задолжителни во ...

Орбан: Унгарските граници остануваат затворени

Вечер Прес - 16.09.2020

Унгарија и натаму ќе ги задржи своите граници затворени и ќе ги направи маските за лице задолжителни во кината, театрите и социјалните институции за да се спречи ширењето на коронавирусот, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.