TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бразилците ептен опуштени пред мечот против Србија - со музика стигнаа на стадион (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.11.2022

Бразил вечерва го игра првиот натпревар на Светското првенство (СП) во Катар, а противник ќе им биде Србија, но ѕвездите на еден од фаворитите за златен медал се ептен опуштени пред пресметката.

ВИДЕО | Убава слика во Катар: Срби против Бразилци играа мал фудбал

Слободен Печат

Бразилците пристигнаа, а кога тие доаѓаат, тогаш тоа го прават во голем стил, ќе видиме како ќе биде по мечот со Србија (ВИДЕО)

Sport M

Навивачите на Србија и Бразил први се пресметаа во Катар – победија Србите (ВИДЕО)

Sport 1

Роналдо не смее да влезе на стадионот во Доха – Мечот Бразил-Србија ќе го гледа во хотелската соба

TopSport

Бразил – Србија: Четата на Пикси ќе го тестира фаворитот

Спортски

„Дајте ни го Бразил да си играме!“ (ВИДЕО)

SportMedia

Sport M Gol.mk Sport 1 Вечер Прес OhridNews 24Фудбал Фактор SportMedia

Вучиќ: Јас верувам и дека нашите браќа Македонци, во најголем дел ќе навиваат за Србија

Канал5 - 24.11.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ во денешното обраќање во јавноста го спомена и фудбалскиот натпревар меѓу Бразил и Србија и изрази надеж дека мнозинството од македонските граѓани ќе навиваат за ...

Вучиќ: Навивавме за Македонија на ЕП, сега очекувам Македонците да „скокаат“ за Србија!

Sport 1

Очекувам и браќа Македонци вечерва да навиваат за Србија против Бразил, кажа Вучиќ

Сакам да кажам

Вучиќ: Очекувам браќата Македонци вечерва да навиваат за Србија

Спортски

Вучиќ: На ЕВРО навивав за Македонија, сега е време нашите браќа Македонци да ни возвратат

Екипа

Вучиќ: На ЕП навивавме за Македонија, сега очекувам браќата Македонци да навиваат за Србија!

SportMedia

Вучиќ: На Европското навивавме за Македонија, сега на Светското очекувам Македонците да скокаат за Србија

Репортер

Слободен Печат Кајгана Локално Sport M Курир Република Денешен Нетпрес

Алвеш ги избра најдобрите три модерни бекови: Има еден Дани, многу е силен!

Дерби - 24.11.2022

Ветерано Дани Алвеш доби место во бразилската репрезентација и за овој мундијал кој „кариоките“ ќе го отворат токму вечерва против Србија. Бразилците имаат високи амбиции, цели и сакаат да ја вратат титулата на нивно тло по пауза од 20 години.

ВИДЕО | „Нејмар ќе плаче како бебе“: Момче од Србија ги насмеа сите со неговото интервју за бразилска телевизија

Слободен Печат

ВИДЕО | Детенце од Србија со порака до Бразил: Ќе победиме 3:0, Нејмар ќе плаче како бебе

Слободен Печат

ВИДЕО: Момче од Белград го исмеа Нејмар во живо на бразилската телевизија и стана светски хит

Sport M

Нејмар ќе падне и ќе плаче како бебе, прогнозира момче од Белград за мечот Србија – Бразил

Република

Тијаго Силва: Нејмар е во одлична форма

МакФудбал

Хит видео од момче во Белград: „Вечер Србија ќе го победи Бразил 3-0, а Нејмар ќе плаче како бебе“

Црнобело

Дерби SportMedia Алсат-М Zoom