TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снимка од апсењето на напаѓачот во училиштето на Флорида (ВИДЕО)

МКД - 15.02.2018

Американските медиуми објавија снимка од апсењето на напаѓачот врз училиштето во сојузната држава Флорида. Напаѓачот, кој е идентификуван како 18-годишен поранешен ученик на училиштето Соунман Даглас, денес отвори оган во учениците во градот ...

Објавена снимка од ученици што се кријат од напаѓачот, кој пука низ училиштето (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

МКД - 15.02.2018

Си-би-ес објави снимка што ја направил еден од учениците во училиштето на Флорида во кое напаѓач уби најмалку 17-мина. 18-годишен напаѓач денес пукаше во учениците во средното училиште Стоумен Даглас во градот Паркленд на Флорида.

Најмалку 17 мртви во престрелка во училиште на Флорида, напаѓачот уапсен (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 15.02.2018

Најмалку 14 лица се однесени во блиските болници, објави Си-ен-ен. Најмалку 17 лица се убиени вчера во пукање што се случи во средно училиште во Паркленд во американската држава Флорида, а полицијата го уапси напаѓачот, пренесе Си-ен-ен.

17 мртви во училиште на Флорида, вклучил противпожарен аларм и почнал да пука

Сакам да кажам - 15.02.2018

Најмалку 17 луѓе се убиени во последното масовно пукање во САД, што се случи во средно училиште во градот Паркленд на Флорида. Полицијата соопшти дека осомничениот напаѓач бил фатен и приведен еден час по пукањето и го идентификуваше како ...

Повеќемина убиени во средно училиште во Флорида

Р.С.Европа - 14.02.2018

Повеќемина се убиени и ранети во пукање во средно училиште во американската сојузна држава Флорида, информира шерифот на округот Брауард во јужна Флорида, Скот Израел. Тој рече дека осомничениот напаѓач е уапсен во близина на училиштето и дека се ...

Расте бројот на жртви во училиштето во Флорида – најмалку 17 загинати

Канал5 - 15.02.2018

Бројот на жртви во пукањето во средното училиште во Флорида достигна 17 , а најмалку 14 се ранети . Најголем број од убиените се ученици , како и наставници и други вработени . Двајца починале во болница , а другите на самото место .

МАСАКР ВО ФЛОРИДА: Најмалку 17 мртви во крвопролевање во средно училиште

Вечер - 15.02.2018

Најмалку 17 мртви (за кои не се знае дали се деца или возрасни) и најмалку 20 се повредени во престрелката што се случи во средата попладне во средното училиште "Marjory Stoneman Douglas" во градот Паркленд (70 милји северно од Мајами) во областа на ...

Во училиште на Флорида повредени 14 лица, напаѓачот е уапсен

Нова ТВ - 14.02.2018

Најмалку 14 лица се повредени во вооружен инцидент во средно училиште во Паркленд, Флорида. Полицијата соопшти дека лицето што пукало е уапсено, но полицијата се уште е на теренот во училиштето Марџори Стоунмен Даглас.

Најмалку една жртва во напад во средно училиште на Флорида

Алсат-М - 14.02.2018

Најмалку едно лице загина денеска и повеќе од 20 се ранети во напад во средно училиште во градот Паркленд на Флорида. Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот. Училиштето е блокирано, и според американски медиуми можно е бројот на ...

Повредени во пукање во училиште на Флорида

24 Вести - 14.02.2018

Во средно школо во Паркленд, Флорида, се случи вооружен напад при кој се повредени најмалку 50 лица. Полицијата не пушта никој да влезе, ниту да излезе од имотот на училиштето. На местото на настанот освен полицијата, се наоѓаат и неколку возила на ...

Најмалку седум ученици убиени , над 20 ранети во пукотница во училиште на Флорида (ВИДЕО)

Канал5 - 14.02.2018

Убиецот е приведен , а најмалку седуммина ученици се убиени во средното училиште во Паркланд , Флорида . Полицијата потврди дека убиецот е приведен Претходно беше објавена снимка каде се гледа како седуммина полицајци апсат маж , белец, облечен во ...

Вооружен напад во училиште во Флорида, најмалку една жртва и над 20 повредени

ТВ21 - 14.02.2018

Најмалку едно лице загинало, а повеќе од 20 се ранети во вооружен напад кој се случил во средно училиште во сојузната американска држава Флорида. Според последните информации од локалните медиуми, кои се повикуваат на полициски извори, напаѓачот е ...

Голем број жртви во масовното пукање во средно училиште на Флорида

Сакам да кажам - 14.02.2018

Сенаторот од Флорида Бил Нелсон изјави дека има многу мртви во пукањето што денеска се случи во едно средно училиште во Паркленд. Според локалните медиуми, пукањето се случило неколку минути пред крајот на наставата во училиштето „Стоунмен Даглас“, ...

Видео од апсењето на напаѓачот кој денеска пукаше и повреди над 20 лица во училиште во Флорида

Press24 - 14.02.2018

Објавена е снимката од апсењето на осомничено лице кое денеска пукаше во средно училиште во Флорида и уби едно, а рани од 20 до 50 лица. На снимката се гледа како полицијата става лисице на рацете на маж во црвена маица.

Повеќемина загинати при оружен напад во средно училиште во САД...

Н.Македонија - 14.02.2018

Повеќемина загинати при оружен напад во средно училиште во САД Повеќе лица загинаа во оружен напад во средно училиште во јужна Флорида, пренесуваат американските медиуми. Полицијата соопшти дека вооружениот напаѓач, кој бил ученик во училиштето, е ...

Хорор во средно училиште на Флорида: Започнал да пука и убил најмалку две лица - „Отсекогаш беше проблематичен“

Точка - 14.02.2018

Се уште се чекат подетални информации околу пукотницата која што се случи во едно средно училиште во американската сојузна држава Флорида. Денес во попладневните часови по локално време дошло до пукање во едно училиште во американската сојузна ...

Најмалку 20 повредени по пукање во средно училиште во Флорида, има и загинати

Стандард - 14.02.2018

Најмалку 20 лица беа повредени по пукање во средно училиште во американскиот град Паркленд, Флорида. Си-Ен-Ен известува за најмалку двајца загинати. Убиецот беше уапсен, соопшти локалната полиција. Најмалку 14 лица од жртвите се сместени во болници.

Најмалку 20 ученици повредени во пукотница на Флорида (ВИДЕО)

Канал5 - 14.02.2018

Во средно училиште во Флорида се повредени најмалку 20 ученици . Напаѓачот , чиј идентитет не е познат се уште е на слобода . На самото место се бројни возила на итна помош и полициски единици .

Најмалку 20 повредени при оружен напад во средно училиште во САД...

Н.Македонија - 14.02.2018

Најмалку 20 повредени при оружен напад во средно училиште во САД Најмалку 20 лица се повредени во оружен напад во средно училиште во Јужна Флорида, пренесуваат американските медиуми. Полицијата соопшти дека вооружениот напаѓач е уапсен, откако ...

(Видео) Најмалку 20 ранети при напад во училиште во Флорида

Макфакс - 14.02.2018

Полицијата во Паркленд, Флорида, добила дојава за пукање во едно тамошно училиште. Пукањето се случило во средното училиште „Стоунмен Даглас“, само неколку минути по завршувањето на наставата, пишуваат американските медиуми.

Неколку лица повредени во пукање во училиште во Флорида

А1 On - 14.02.2018

Неколку лица се повредени во пукање кое што се случило пред улилиште во Паркленд во американската сојузна држава Флорида. Според локалните медиуми неколку луѓе со амбулантни возила биле пренесени во болници, а од полицијата преку социјалните мрежи ...

(ВИДЕО) Во Флорида ранети најмалку 20 ученици - напаѓачот на слобода

Фактор - 14.02.2018

При пукање во Флорида најмалку 20 ученици се повредени. Полицијата во Паркленд, Флорида, добила дојава за пукање во средното училиште „Стоунмен Даглас“, само неколку минути по завршувањето на наставата, објавија американските медиуми.

Отворен оган врз средно училиште на Флорида, најмалку 50 повредени

Слободен Печат - 14.02.2018

Во средно школо во Паркленд, Флорида, се случи вооружен напад при кој се повредени најмалку 50 лица. Полицијата не пушта никој да влезе, ниту да излезе од имотот на училиштето. На местото на настанот освен полицијата, се наоѓаат и неколку возила на ...

Масакар во Америка: Ученици паѓаа мртви на земјата

Sky - 15.02.2018

Најмалку 17 луѓе се убиени, а повеќемина се ранети во пукање во средно училиште во американската сојузна држава Флорида, информира шерифот на округот Брауард во јужна Флорида, Скот Израел.

ОБНОВЕНО Најмалку 20 жртви во напад во училиште на Флорида

+инфо - 14.02.2018

Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот. Најмалку едно лице загина денеска и повеќе од 20 се ранети во напад во средно училиште во градот Паркленд на Флорида. Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот.

Најмалку една жртва и 20 ранети во напад во училиште на Флорида

+инфо - 14.02.2018

Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот. Најмалку едно лице загина денеска и повеќе од 20 се ранети во напад во средно училиште во градот Паркленд на Флорида. Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот.

(ВИДЕО) Најмалку 20 повредени при пукање во училиште на Флорида

Локално - 14.02.2018

Во средно училиште во Паркленд, Флорида, се случи вооружен напад при кој се повредени најмалку 50 лица. Полицијата не пушта никој да влезе, ниту да излезе од имотот на училиштето. На местото на настанот освен полицијата, се наоѓаат и неколку возила ...

Вооружен напад во училиште во Флорида

Тера - 14.02.2018

Најмалку едно лице загинало, а повеќе од 20 се ранети во вооружен напад кој се случил во средно училиште во сојузната американска држава Флорида. Според последните информации од локалните медиуми, кои се повикуваат на полициски извори, напаѓачот е ...

Во оружениот напад во средно училиште во Флорида загинаа повеќе лица

Република - 14.02.2018

Повеќе лица загинаа во оружен напад во средно училиште во јужна Флорида, пренесуваат американските медиуми. Полицијата соопшти дека вооружениот напаѓач, кој е ученик од училиштето, е уапсен.

(Видео) Најмалку 20 ранети при напад во училиште во Флорида

Вечер - 14.02.2018

Полицијата во Паркленд, Флорида, добила дојава за пукање во едно тамошно училиште. Пукањето се случило во средното училиште „Стоунмен Даглас“, само неколку минути по завршувањето на наставата, пишуваат американските медиуми.

ВИДЕО: Најмалку 14 загинати откако ученик пукаше во средно училиште на Флорида

Либертас - 14.02.2018

Вооружен напаѓач денеска пукаше во гимназија во Флорида при што има загинати, јавија американски медиуми. – Осомничениот за нападот е приведен, изјави портпарол на полицијата. Во порака на Твитер локалниот шероф наведе дека има најмалку 14 жртви од ...

Повредени во пукање во училиште на Флорида

Бриф - 14.02.2018

Во средно школо во Паркленд, Флорида, се случи вооружен напад при кој се повредени најмалку 50 лица. Полицијата не пушта никој да влезе, ниту да излезе од имотот на училиштето. На местото на настанот освен полицијата, се наоѓаат и неколку возила на ...

Најмалку 20 ранети при напад во училиште во Флорида (видео)

Република - 14.02.2018

Полицијата во Паркленд, Флорида, добила дојава за пукање во едно тамошно училиште. Пукањето се случило во средното училиште „Стоунмен Даглас“, само неколку минути по завршувањето на наставата, пишуваат американските медиуми.