TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешка сообраќајка во кратовско, загина 22-годишник, четири лица повредени

ТВ21 - 02.08.2020

На 01.08.2020 во 18,15 часот било пријавено дека на локален пат од с.Железница кон с.Крилатица во Кратово, на место викано „Мулинци“ во атар на с.Крилатица, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „голф“ со кратовски ...

Mладо момче загина во сообраќајна несреќа кај Кратово, повредени се четири лица

Макфакс - 02.08.2020

Момче на возраст од 22-години почина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица во Кратово. Во несреќата учествувале возило управувано од С.С.

Загина младо момче, повредени четири лица во тешка сообраќајка во кратовско

Курир - 02.08.2020

Едно лице загина, а четири се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на локалниот пат од с.Железница кон с.Крилатица во Кратово, на место викано „Мулинци“ во атар на с.Крилатица.

Во сообраќајка кај Кратово загина 22-годишно момче, тројца повредени

Press24 - 02.08.2020

22-годишно момче од Кратово загина во сообраќајна несреќа која вчера се случила на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица. -Вчера во 18,15 часот било пријавено дека на локален пат од с.Железница кон с.Крилатица во Кратово, на место ...

Mладо момче почина во сообраќајна несреќа кај Кратово

Вечер - 02.08.2020

Момче на возраст од 22-години почина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица во Кратово. Во несреќата учествувале возило управувано од С.С.

Во тешка сообраќајка кај Кратово загина 22- годишен возач

Канал5 - 02.08.2020

Вчера вечер се случила тешка сообраќајна несреќа во близина на Кратово , во која загинал 22 годишен возач од истиот град. На 01.08.2020 во 18,15 часот било пријавено дека на локален пат од с.Железница кон с.Крилатица во Кратово, на место викано ...

Во сообраќајка кај Кратово загина 22-годишно момче, тројца се повредени

МКД - 02.08.2020

Дваесет и двегодишно момче од Кратово загина во сообраќајна несреќа која вчера се случила на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица. „Вчера во 18,15 часот било пријавено дека на локален пат од с.Железница кон с.Крилатица во Кратово, ...

Во сообраќајка кај Кратово загина 22-годишно момче

Независен - 02.08.2020

Фото: Б.Грданоски Момче на возраст од 22 години од Кратово загина во сообраќајна несреќа која вчера се случила на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица. -Вчера во 18,15 часот било пријавено дека на локален пат од с.Железница кон ...

Mладо момче почина во сообраќајна несреќа кај Кратово

Н.Македонија - 02.08.2020

Момче на возраст од 22-години почина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица во Кратово. Во несреќата учествувале возило управувано од С.С.

Еден починат и четворица тешко повредени во сообраќајка во кратовско

Сител - 02.08.2020

Вчера се случила тешка сообраќајна несреќа во кратовско на регионалниот пат од с.Железница кон с.Крилатица. Едно лице починало на лице место, а четири лица се повредени и пренесени во медицински центар.

Во сообраќајка кај Кратово загина 22-годишно момче, тројца се повредени

Република - 02.08.2020

Дваесет и двегодишно момче од Кратово загина во сообраќајна несреќа која вчера се случила на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица. Вчера во 18,15 часот било пријавено дека на локален пат од с.Железница кон с.Крилатица во Кратово, ...

Момче почина во сообраќајна несреќа кај Кратово

А1 On - 02.08.2020

Момче на возраст од 22-години почина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица во Кратово. Во несреќата учествувале возило управувано од С.С.

Една жртва и четворица повредени во сообраќајна несреќа крај Кратово

Нетпрес - 02.08.2020

Едно лице загина, а четири се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на локалниот пат од Железница кон Крилатица во Кратово, на место викано Мулинци во атарот на Крилатица.

Еден загинат и четворица повредени во сообраќајна несреќа кај Кратово

24Инфо - 02.08.2020

Момче на возраст од 22-години почина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица во Кратово. Во несреќата учествувале возило управувано од С.С.

Нова трагедија: Загина 22 годишно момче, повредени повеќемина – Ова се деталите за трагедијата кај “Мулинци”

Centar - 02.08.2020

На 01.08.2020 во 18,15 часот било пријавено дека на локален пат од с.Железница кон с.Крилатица во Кратово, на место викано „Мулинци“ во атар на с.Крилатица, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „голф“ со кратовски ...

Еден починат и четворица тешко повредени во сообраќајка во кратовско

4NEWS - 02.08.2020

Вчера се случила тешка сообраќајна несреќа во кратовско на регионалниот пат од с.Железница кон с.Крилатица. Едно лице починало на лице место, а четири лица се повредени и пренесени во медицински центар.

СУДАР НА ГОЛФОВИ: Кај Кратово загина 22-годишно момче, тројца се повредени

Вечер - 02.08.2020

Дваесет и двегодишно момче од Кратово загина во сообраќајна несреќа која вчера се случила на локалниот пат од селото Железница кон селото Крилатица. Вчера во 18,15 часот било пријавено дека на локален пат од с.Железница кон с.Крилатица во Кратово, ...