TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Победниците на Евровизија, одат на европска турнеја за да соберат пари за украинската војска

Вечер Прес - 17.05.2022

Годинашните победници на песната на Евровизија, украинската група Калуш Оркестра, планираат турнеја по Европа за да може да соберат пари за укрианската војска која три месеци се бори против руските сили кои ја нападнаа земјата, објавија членовите на ...

Украинците на специфичен начин ја прославија победата на Евровизија: Оркестарот Калуш доби необичен подарок од својата земја

Еспресо

Победниците на Евровизија ќе го продадат трофејот за да соберат пари за Украина

Локално

ВИДЕО: Војник во Мариупол среде експлозии ја пее песната на Калуш Оркестра

Слободен Печат

Зеленски: Ќе дадеме се од себе да бидеме домаќини на Евровизија во Мариупол

ТВ21

Заробен војник во Азовстал ја пее победничката песна на Евровизија додека паѓаат бомби (ВИДЕО)

Локално

Евровизиската „Стефанија“ доби воен спот од ужасите во Украина (видео)

Независен

Еспресо Репортер Точка Вечер Прес Слободен Печат Екран 4NEWS 4NEWS

ВИДЕО | Ова е Стефанија: Најпознатата мајка во Украина по Евровизија

Слободен Печат - 17.05.2022

Оваа година на Евровизија победи украинскиот бенд „ Калуш Оркестра “ кој доби невидена поддршка од гласачите од цела Европа. Песната „ Stefania “ за брзо стана голем хит, а посебна димензија на песната ѝ даде тоа што е посветена на мајката на Олег ...

ОВА Е СТЕФАНИЈА Евровизиската победничка песна е посветена на оваа жена (ВИДЕО)

+инфо

Ова е жената на која ѝ е посветена победничката песна на „Евровизија“

Факултети

Украинки во градови разорени од војната: Претставен спотот за победничката песна на Евровизија

Точка

Најпозната мајка во Украина – Дали знаете по која жена е именувана украинската победничка песна? Еве како изгледа (фото)

Во Центар

За што всушност говори победничката евровизиска песна?

Кајгана

Ова е видеото на „Калуш оркестра“ за нивната победничка песна на „Евровизија 2022“ – „Стефанија“ (ВИДЕО)

Вистина.мк

Локално Република Курир Вистина.мк

Пејачот на „Калуш оркестар“ по победата на „Евровизија“ облече воена униформа

Н.Македонија - 17.05.2022

Фронтменот на фолк-рап групата „Калуш оркестар“ , Олег Псиуг, по победата на „Евровизија 2023“, веднаш се врати во Украина и застана во првата линија на фронтот во војната против Русија. Неговата последна фотографија на социјалните мрежи е ...

Украинскиот победник на Евровизија замина на фронтот (ВИДЕО)

Локално

ТРОГАТЕЛНА СЦЕНА Победникот на Евровизија ја бакна девојката и отиде во војна (ФОТО)

+инфо

(Фото) Победничка песна, бакнеж со девојката, па војна: Фронтменот на украинскиот бенд ѝ се придржува на војската

Точка

ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОВИЗИЈА ОДИ ВО ВОЈНА: Се приклучува на украинската војска, срцепарателна е неговата разделба од саканата (ФОТО)

Курир

Го напушти Торино – Победникот на Евровизија ќе се “придружи” на украинската војска во борбата против руските војници (фото)

Во Центар

Трогателна глетка: Победи на Евровизија, ја бакна девојката и замина на првиот фронт да ја брани Украина

Женски магазин

Скопје инфо Вистина.мк Press24 Фактор Пулс24

(Видео) Фановите ги дочекаа победниците на Евросонг на граница и ја пееја нивната песна

Репортер - 17.05.2022

Членовите на бендот „Калуш оркестра“ на полско-украинската граница беа дочекани од голем број фанови кои ја пееја нивната песна со која победија на Евросонг, „Стефанија“. Бендот се сретна и со украинските војници со кои се фотографии.

Се појавија скриени снимки: Украинските победници на Евровизија излегоа на сцената со „Хитлеровиот поздрав“?! (ФОТО)

Вистина.мк

Доколку Македонија победи, ќе и треба буџет од над 20 милиони евра за да организира Евровизија!

Фокус

Политиката пред музиката на „Евровизија 2022“!

Н.Македонија

Пропагандата не ги одмина ниту победниците на Евросонг

CivilMedia

Тие се „најголемите губитници на Евровизија“: Оваа земја 11 пати се „пласирала“ на последното место

Еспресо

Неколку земји веќе се понудија да организираат Евровизија, ако Украина не може

Скопје инфо

Украински војник од првите борбени редови ја запеа победничката евровизиска песна/ВИДЕО

Вечер Прес - 16.05.2022

Ново шокантно видео ни доаѓа од Украина. На Твитер е достапно видео на кое се гледа како украински војник ја пее победничката песна од Евровизија, сега светски позната „Стефанија“, на чии крила Оркестарот Калуш победи во големото финале минатата ...

ВИДЕО: Украински војник среде експлозии ја пее победничката песна на Евросонг

Фокус

Паѓаат бомби околу него, а тој ја пее победничката песна на Евровизија (ВИДЕО)

Press24

ОВА Е ВИСТИНСКИ ХИТ НА ИНТЕРНЕТ – Погледнете го украинскиот војник кој ја пее победничката песна од Евровизија додека во позадина се слушаат експлозии! (видео)

Во Центар

Украински војник ја пее победничката песна на Евровизија додека околу него паѓаат бомби | ВИДЕО

Сител

Паѓаат бомби околу него, а тој ја пее победничката песна на Евровизија

Република