TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арачиновец во фиока си чувал бомба

Слободен Печат - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство поднело обвинителен акт против жител на скопското село Арачиново кој е обвинет за незаконско поседување оружје и распрскувачки материи. Според ОјО, при претрес на домот на обвинетиот на 18 октомври, во фиока во плакар ...

Арачиновец обвинет за неовластено поседување бомба

Курир - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Рачна бомба пронајдена вo шупа во Арачиново

Макфакс - 14.11.2019

Рачна бомба oд моделот „Ф1“ од руско производство била пронајдена при претрес во домот на маж од Арачиново. Од Обвинителството информираа дека претресот се случил на 18 октомври, а бомбата била пронајдена во фиока во плакар, кој се наоѓал во шупата.

Арачиновец обвинет за неовластено поседување бомба

Фокус - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Обвинение за арачиновецот кој дома чуваше бомба

24Инфо - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Кај Арачиновец пронајдена рачна бомба- Поднесено обвинение

Канал5 - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот закон.

Рачна бомба пронајдена во домот на арачиновец

Press24 - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Арачиновец обвинет за неовластено поседување бомба

А1 On - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

При претрес на домот на арачиновец е пронајдена бомба

Нетпрес - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Арачиновец чувал руска бомба во шифоњер

+инфо - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Арачиновец дома чувал бомба

Република - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Арачиновец обвинет за неовластено поседување бомба

Скопје инфо - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Арачиновец обвинет за неовластено поседување бомба

Опсервер - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Рачна бомба пронајдена во фиока, во шупа во Арачиново

Centar - 14.11.2019

Рачна бомба oд моделот „Ф1“ од руско производство била пронајдена при претрес во домот на маж од Арачиново. Од Обвинителството информираа дека претресот се случил на 18 октомври, а бомбата била пронајдена во фиока во плакар, кој се наоѓал во шупата.

Арачиновец поседувал бомба

МКД - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Кај арачиновец во фиока принајдена бомба

Скопје1 - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Арачиновец обвинет за неовластено поседување бомба

MakPress - 14.11.2019

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека поднело обвинителен акт против едно лице за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...