TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лепа Брена се збогуваше со својот пријател со кога ја започна кариерата: Пејачката се присети на почетоците! (ФОТО)

Слободен Печат - 23.05.2020

Бранислав Мијатовиќ Мија, еден од основачите на групата „Сладок грев“, во која Лепа Брена ја започна својата кариера, почина денес после тешка и долга болест. Саша Поповиќ, директорот на Гранд, потиштен од болка изјавил за Курир дека му е многу ...

Лепа Брена се пофали со новата девојка на Виктор

Репортер - 23.05.2020

Српската пејачка Лепа Брена се пофали во јавноста дека нејзиниот син Виктор Живојиновиќ фатил девојка. Брена вели дека добро се согласуваат со новата девојка на Виктор, Сандра, и дека е задоволна од неговиот избор.

Иако важи за циција, во семејството на Лепа Брена не се штеди на автомобили (видео)

Хитпортал - 23.05.2020

Емисијата „Папарацо лов“ која што постојано ги следи популарните фаци на балканот во едно од нејзините изданија ја следеа Лепа Брена а приказната ја насочија околу нејзиниот возен парк. Во само еден ден 4 автомобл биле забележани како излегуваат од ...

Погледнете само дел од возниот парк на Лепа Брена и нејзиното семејство (ФОТО)

Слободен Печат - 22.05.2020

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ поседуваат вистински возни парк, а во еден ден дури четири различни автомобили излегоа од дворот на нивната луксузна вила на Бежаниска коса во Белград.

Лепа Брена на синот му купи „порше“ за 130.000 евра: Браќата едвај го убедиле да го прими подарокот

Слободен Печат - 22.05.2020

За 28. роденден, што го прослави вчера, Лепа Брена на својот син Стефан Живојиновиќ, му купила „порше панамера“, кое чини 130.000 евра. „Брена на Стефан му купи кола веднаш по укинувањето на вонредната состојба.

Синот на Лепа Брена се стопи заради девојката: Виктор прави се’ што ќе каже Сандра (ФОТО)

Скопје24 - 22.05.2020

Синот на фолк дивата Лепа Брена, со години има проблем со прекумерната тежина, но откако ја запозан новата девојка, Виктор Живојиновиќ реши да сврти нов лист, па неговиот изглед почна да го менува од корен.

„Бесни“ машини: Погледнете какви автомобили вози Лепа Брена и членовите на нејзиното семејство (видео)

Вистина.мк - 22.05.2020

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ поседуваат голем возен парк, а во рок од еден ден од нивниот дом на Бежаниска коса излегоа дури 4 различни автомобили. Екипата на „Папарацо лов“ го следеше семејството Живојиновиќ на еден ден, а во таа ...

Му купила „порше панамеру“ од 130.000 евра за роденден, а тој одбил- не сакал да биде мамино и татино синче

ММС - 22.05.2020

Лепа Брена на синот Стефан му купила автомобил од 130.000 евра, „порше панамеру“ за неговиот 28 роденден. -Веднаш по укинувањето на вонредната состојба Брена на Стефан му купи автомобил. Планираше да му ги даде клучевите од автомобилот баш за ...

Лепа Брена воодушевена од новата снаа – Пејачката првпат проговори за девојката на помалиот син Виктор

Вистина.мк - 22.05.2020

Помалиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ е во врска со Сандра Миљковиќ која студира српска книжевност, а се занимава и со шминкање. Српските медиуми пишуваат дека нивната врска е сериозна и дека наводно Сандра се вселила во семејниот дом на ...

Машини: Погледнете какви автомобили вози Лепа Брена и членовите на нејзиното семејство

Скопје24 - 22.05.2020

Екипата на „Папарацо лов“ го следеше семејството Живојиновиќ на еден ден, а во таа прилика забелажаа какви автомобили имаат во нивниот двор. Прво од домот излегол Боба Живојиновиќ кој имал обврски по градот и во таа прилика се возеше со „Мајбах“.

Лепа Брена на синот Стефан му купи „порше“ од 130.000 евра

Репортер - 22.05.2020

Фолк-ѕвездата Лепа Брена за 28. роденден на синот Стефан му купи „порше панамера“, кое чини 130.000 евра. Стефан славече роденден вчера, но Брена, која ја чувала колата во гаража, не издржала до роденденот, туку решила да го изненади уште минатата ...

Синот на Лепа Брена се „стопи“ заради девојката: Виктор прави се’ што ќе каже Сандра

Убавина и Здравје - 23.05.2020

Синот на фолк дивата Лепа Брена, со години има проблем со прекумерната тежина, но откако ја запозан новата девојка, Виктор Живојиновиќ реши да сврти нов лист, па неговиот изглед почна да го менува од корен.

Брена се подготвува за свадба на синот!

iPortal - 23.05.2020

Виктор Живојиновиќ е во врска со Сандра Миљковиќ која студира српска книжевност, а се занимава и со шминкање. Српските медиуми пишуваат дека нивната врска е сериозна и дека наводно Сандра се вселила во семејниот дом на Живојиновиќ.