TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп застана во одбрана на Ненси Пелози

Макфакс - 12.07.2019

Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелози доби неочекувана поддршка од американскиот претседател Доналд Трамп, во нејзината борба со новите демократи. Републиканецот Доналд Трамп ја бранеше демократката Пелози, со ...

И тоа се случи: Трамп ја бранеше лутата ривалка Пелоси!

Слободен Печат - 12.07.2019

Окасио Кортес ја обвини Пелоси дека ги критикува и дискриминира сите жени кои се од црната раса. Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, доби неочекувана поддршка – Од претседателот Трамп! И тоа во својата ...

Александрија Окасио-Кортез е тужена поради блокирање на критичарите на Твитер

МКД - 11.07.2019

Најмладата членка во историјата на американскиот конгрес Александрија Окасио-Кортез се соочи со тужба поради блокирање луѓе на Твитер. Поранешен член на општината на државата Њујорк Дов Хикинд и Џозеф Саладино, јутјубер кој се кандидирал за ...

Окасио-Кортез ја тужат десничарски критичари бидејќи ги блокирала на „Твитер“

А1 On - 11.07.2019

Американската демократска конгресменка Александрија Окасио-Кортез е тужена за блокирање на критичари на „Твитер“. Поранешниот њујоршки државник Дов Хикинд и Џозеф Саладино, YouTube-ер кој беше кадиддат за место во Конгресот поднесоа тужби против ...

Трамп застана во одбрана на Ненси Пелози

Точка - 12.07.2019

Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелози доби неочекувана поддршка од американскиот претседател Доналд Трамп, во нејзината борба со новите демократи. Републиканецот Доналд Трамп ја бранеше демократката Пелози, со ...

Најмладата американска конгресменка тужена за блокирање корисници на твитер

Магазин - 12.07.2019

Најмладата членка во историјата на американскиот конгрес Александрија Окасио-Кортез се соочи со тужба поради блокирање луѓе на Твитер. Поранешен член на општината на државата Њујорк Дов Хикинд и Џозеф Саладино, јутјубер кој се кандидирал за ...

Трамп застана во одбрана на Ненси Пелози

24Инфо - 12.07.2019

Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелози доби неочекувана поддршка од американскиот претседател Доналд Трамп, во нејзината борба со новите демократи. Републиканецот Доналд Трамп ја бранеше демократката Пелози, со ...