TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зборува македонски, ја добил во првиот брак со балерина – Која е Луција, најстарата ќерка на Раде Шербеџија?

Црнобело - 25.11.2021

Раде Шербеџија го доживуваме како „наш“ актер од Балканот што успеал да се протне, да успее на големите екрани и да стекне светска слава. Она за што ретко се говори е дека неговата најстара ќерка Луција е подеднакво талентирана актерка чиј живот е ...

ФОТО | Ќерката на Раде Шербеџија раскажа низ каков пекол поминала: Од инвалидска количка паднала во депресија

Слободен Печат - 25.11.2021

Ќерката на актерот и режисер Раде Шербеџија, Луција Шербеџија (48), решила да проговори за тешкиот период од нејзиниот живот кој сега е зад неа. Луција тргнала по стапките на својот татко – се занимавала со глума и музика, а потоа ја погодиле ...

Горд татко: Како изгледаат и со што се занимаваат децата на Раде Шербеџија?

Хаштаг - 25.11.2021

Актерот Раде Шербеџија може да се пофали со големо семејство. Тој има еден брак зад себе со Иванка Церовац, a сега е во брак со Ленка Удовички и има пет деца - четири ќерки и син. Фамилијата Шербеџија е во уметничките води, што е некако логично ако ...

(ФОТО) Ќерката на Раде Шербеџија поминала низ вистински ПЕКОЛ: По инвалидска количка паднала во депресија, а СЕГА ...

Екран - 24.11.2021

Луција Шербеџија решила да проговори за тешкиот период од нејзиниот живот кој сега е зад неа. Ќерката на Раде Шербеџија, Луција Шербеџија, тргнала по стапките на својот татко – се занимавала со глума и музика, а потоа ја погодиле сериозни животни ...

Ќерката на Раде Шербеџија минувала низ вистински пекол: Беше во инвалидска количка, депресија, но сега започнува ново ...

Женски магазин - 24.11.2021

фото: Printskrin/Jutjub/K1 Televizija / Луција Шербеџија реши да проговори за тешкиот период од нејзиниот живот кој сега е зад неа. Ќерката на Раде Шербеџија, Луција Шербеџија, тргна по стапките на својот татко - се занимава со глума и музика, но во ...