TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во недела е Стара нова година, ова никако не смеете да го заборавите!

Курир - 10.01.2018

Православните христијани кои се водат според Јулијански календар во недела ќе ја пречекаат Православната или Старата нова година. Голем број македонски семејства Василица ја празнуваат како домашна слава, а оние кои го носат името на Свети Василиј ...

Богата понуда во „Нова Ривиера“ за Василица

OhridNews - 10.01.2019

Традицијата вели Стара Нова година – Василица да се помине во добро расположение во друштво со добра храна, пијалак и убава музика. Затоа не пропуштајте ја одличната понуда за Василица на хотелот „Нова Ривиера“ во центарот на Охрид, кој нуди ...

Во недела е Стара нова година, ова никако не смеете да го заборавите!

Скопје24 - 11.01.2019

Православните христијани кои се водат според Јулијански календар во недела ќе ја пречекаат Православната или Старата нова година. Голем број македонски семејства Василица ја празнуваат како домашна слава, а оние кои го носат името на Свети Василиј ...

Утре се слави Стара нова година, а во понеделник Василица

Скопје инфо - 12.01.2019

Православните христијани кои се водат според Јулијански календар утре ќе ја пречекаат Православната или Старата нова година. Голем број македонски семејства Василица ја празнуваат како домашна слава, а оние кои го носат името на Свети Василиј Велики ...