TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рајола ги подгрева гласините дека Погба може да се врати во Јувентус

24Фудбал - 14.02.2020

Мино Рајола вели дека Италија е како втор дом за Пол Погба, а еден играч може да биде среќен само кога се бори за големи трофеи. Погба нема стартувано на натпревар за Манчестер јунајтед од септември кога заработи повреда.

Проста математика – Ако Погба сака камбек во Јувентус, Старата дама ќе мора да му ги врати парите на Манчестер јунајтед

Спортманија - 14.02.2020

Црвените ѓаволи бараат отштета од 100 милиони евра, сума со која во 2016 година си ја платија грешката за да го вратат францускиот ас од Јувентус. Пол Погба сака да се врати назад во Торино, во редовите на Јувентус, но тоа ќе ја чини скапо Старата ...

Рајола:Милан знае што мислам за ситуацијата на Донарума…

СуперСпорт - 14.02.2020

Агентот на младиот голман Милан Џанлуиџи Донарума, Мино Рајола, зборуваше по синоќешната средба Милан – Јуветус за неговиот клиент. Овој 20-годишник има договор со „Росонерите“ до летото следната година и сигурно е дека ќе има многу шпекулации во ...

Раиола уште еднаш најави дека Погба веројатно ќе си замине: Не може туку така да избега од Манчестер Јунајтед, но…

Дерби - 14.02.2020

Контроверзниот агент, Мино Раиола уште еднаш излезе во јавноста со коментар за иднината на неговиот клиент Пол Погба. Францускиот фудбалер подолго време бара излез од Манчестер Јунајтед, и веројанто ќе добие одврзани раце да си замине во летниот ...

Рајола: Погба нема ништо против да се врати во Јувентус по ЕП 2020

Курир - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Рајола: Погба нема ништо против да се врати во Јувентус по ЕП 2020

Опсервер - 14.02.2020

– Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Рајола: Има шанси Погба да се врати во Јуве после ЕП 2020

Локално - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Рајола: Погба нема ништо против да се врати во Јувентус по ЕП 2020

А1 On - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Рајола: Погба нема ништо против да се врати во Јувентус по ЕП 2020

24 Вести - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Погба сака да се врати во Јуве

Република - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Погба во Јуве, но не може да избега од Манчестер Јунајтед

Sport M - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. -текстот продолжува по рекламата- Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ...

Погба нема ништо против да се врати во Јуве

PressingTV - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Рајола: Погба нема ништо против да се врати во Јувентус по ЕП 2020

MakPress - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Раиола уште еднаш најави дека Погба веројатно ќе си замине: Не може туку така да избега од Манчестер Јунајтед, но…

Точка - 14.02.2020

Контроверзниот агент, Мино Раиола уште еднаш излезе во јавноста со коментар за иднината на неговиот клиент Пол Погба. Францускиот фудбалер подолго време бара излез од Манчестер Јунајтед, и веројанто ќе добие одврзани раце да си замине во летниот ...