TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меланија за неверствата на Трамп: Постојат многу поважни работи

Стандард - 12.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп изјави дека има „многу поважни работи на кои да се фокусира, од наводните неверства на нејзиниот сопруг Доналд Трамп“. „Тоа не ме загрижува и не е нешто на што се фокусирам.

Меланија Трамп: Жените кои обвинуваат за силување треба да приложат докази

Кајгана - 12.10.2018

За време на нејзината прва соло турнеја како прва дама на САД, Меланија Трамп даде ексклузивно интервју за ABC во кое даде свој коментар за движењето #MeToo. Во интервјуто што го даде за време на посетата на Африка, Меланија Трамп, меѓу другото, ...

Наскоро нова средба меѓу Путин и Трамп?

Алсат-М - 12.10.2018

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Доналд Трамп би можеле да се состанат во Париз на 11 ноември, ако и двајцата присуствуваат на церемонијата за комеморација на Првата светска војна, јави новинската агенција РИА, повикувајќи се на ...

Ова не го очекувавме од неа: Цел свет и’ се смее на Меланија Трамп поради оваа модна комбинација

Пулс24 - 12.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп, ја завршила својата посета на африканските земји со патувањето во Египет Првата дама на САД, Меланија Трамп, се фотографирала пред Сфингата и пирамидите во Египет во модерна верзија на сафари-одело и предизвикала ...

Познатиот рапер ја шокираше јавноста со средбата со Доналд Трамп: "Поради него се чувствувам како Супермен"

Точка - 12.10.2018

Каније Вест го посети претседателот на САД, Доналд Трамп во неговата Овална канцеларија, пренесува BBC. "Носењето на капа со натписот "Make America Great Again" направи да се чувствувам како Супермен", изјави познатиот рапер.

Можна средба Путин-Трамп во Париз

А1 On - 12.10.2018

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп би можеле да се сретнат на 11 ноември во Париз, доколку и двајцата присуствуваат на прославата по повод стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, соопшти руското ...

Кање Вест: Поради Трамп се чувствувам како Супермен

Кајгана - 12.10.2018

Славниот рапер, Кање Вест, го посети претседателот на САД, Доналд Трамп, за кого одамна истакна дека го поддржува во целост, пишува „BBC“. „Носењето на капата „Make America great again“ направи да се чувствувам како Супермен“, рече познатиот рапер.

Пцовки и удирање на маса во Белата куќа: Познатиот рапер влезе кај Трамп и се му кажа во лице

Сител - 12.10.2018

Раперот Канје Вест во Белата куќа имаше настап кој ќе се памети, пренесува АП. Вест не рапуваше, но одржа опширен монолог пред претседателското бири во Овалниот кабинет, седејќи карши претседателот Доналд Трамп.

Прегратки, пцости и бесмислици на бизарната средба во Белата куќа

Н.Македонија - 12.10.2018

Раперот Канје Вест уште еднаш потврди дека е меѓу најголемите поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп, за време на неговата вчерашна посета на Белата куќа, на која го привлече вниманието со 10-минутниот говор, како и со своето ...

Канје Вест во Белата куќа: Пцовки, прегратки со Трамп, монолог… ВИДЕО

Слободен Печат - 12.10.2018

Вест одржал опширен монолог покрај претседателската маса во Овалната соба, седејќи отспротива на американскиот претседател Доналд Трамп. Раперот Канје Вест вчера во Белата куќа имал настап којшто ќе се памети , пренесува АП.

Канје Вест со последниот чин ги ужасна славните

Макфакс - 12.10.2018

По изјавите на Канје Вест дека поради Доналд Трамп се чувствува како Супермен, голем број познати личности на социјалните мрежи изразија загриженост во врска со неговото ментално здравје. Накратко, за време на состанокот во Овалната канцеларија, ...

Нови закани од САД, Трамп не се откажува од трговската војна со Кина

Макфакс - 12.10.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп предупреди дека уште многу може да направи за да наштети на кинеската економија, покажувајќи на тој начин дека не се откажува од трговската војна со Пекинг.

Можен нов состанок на Путин и Трамп во Париз

Макфакс - 12.10.2018

Рускиот претседател, Владимир Путин, и американскиот претседател, Доналд Трамп, би можеле да се состанат на 11 ноември во Париз ако и двајцата учествуваат во настаните од годишнината од крајот на Првата светска војна.

Трамп се закани дека може да ѝ нанесе уште поголема штета на Кина

МКД - 11.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани денес дека може да направи уште многу за да ѝ наштети на кинеската економија, покажувајќи дека не планира да се откаже од трговската војна со Кина.

Канје Вест во Белата куќа: Трамп прави да се чувствувам како Супермен ГАЛЕРИЈА

+инфо - 11.10.2018

Канје Вест се сретна со Доналд Трамп во Белата куќа, каде рече дека поради Трамп се чувствува како Супермен. Во Белата куќа тој отиде со качкет на којшто пишува „Make America great again“, што беше и слоганот во претседателката трка на американскиот ...

Канје Вест одржа говор за поддршка на Трамп во Белата куќа (ВИДЕО)

Стандард - 11.10.2018

Раперот Канје Вест по ручекот со Доналд Трамп, на кој во Белата куќа разговарале за реформите на затворскиот систем, одржа говор во кој ги објаснува причините за неговата поддршка на претседателот на Трамп.

(ВИДЕО) Меланија Трамп: Јас сум најзлоупотребената личност на светот

Бриф - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп соопшти дека започнала кампања против злоупотребата на интернет, бидејќи таа е најзлоупотребената личност во светот. Во деталното интервју за ABC News, таа рече дека не им верува на некои луѓе кои работат во Белата ...

Работи кои не ги знаете за Меланија Трамп

Женски магазин - 11.10.2018

Таа е прва дама на Америка која со својот изглед и стил ги полни насловните страни и повторно изненадува со својата грациозна појава. Ви претставуваме неколку работи кои не сте ги знаеле за Меланија Трамп.

Трамп повторно шокира: Нов удар на Пекинг

Фактор - 11.10.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, рекол дека неговата политика на царина ќе ја погоди кинеската економија и дека тој има „уште многу нешта да направи“. Во телефонско интервју за Фокс њуз, Трамп рекол дека американските царини на кинески ...

Модна утка на Меланија Трамп во Египет

МакМода - 11.10.2018

Во последниве недели, Меланија Трамп го привлекува вниманието со неколку, последователни модни утки. Најсвежа од нив е изборот на гардероба во која позира пред пирамидите во Египет. На добиените критики кои го вжештија Интернетот, таа ќе одговори – ...

Пред пирамидите позираше во костум од гангстер-ерата – модните грешки на Меланија Трамп во Африка

Сакам да кажам - 11.10.2018

„Посакувам луѓето да се фокусираат на тоа што го правам, а не што носам“, изјави Меланија Трамп на последниот ден од нејзиното соло патување во Африка. Минатата недела, таа помина четири дена во Гана, Малави, Кенија и Египет, а нејзиниот стил, како ...

(ФОТО) Меланиа шокирала: Дала интервју и раскажала се’!

Екран - 11.10.2018

Во телевизиската најава стои дека во ова интервју немало „забранети прашања“ па така Првата дама открила и како наводната афера на нејзиниот сопруг Доналд Трамп влијаела на нивниот брак… Првата дама, Меланиа Трамп (48) во интервју за телевизиската ...

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените, но и мажите

Стандард - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.

Интервјуто на Меланија Трамп открива сè за кое досега се зборуваше

Точка - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп, во петок ќе гостува на телевизијата "ABC" каде ќе открие непознати детали од својот живот. Јавноста со нетрпение го очекува емитувањето на интервјуто на Меланија и Томас Ламас во кое Словенката конечно ќе открие ...

ТРАМП ПОВТОРНО ШОКИРА: Кинезите предолго живееле многу добро

MTM - 11.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека неговата царинска политика ќе ја погоди кинеската економија и дека "има многу повеќе да направи". Во интервју за Фокс њуз, Трамп рече дека "Кинезите предолго живееле многу добро".

Можна средба Путин-Трамп во Париз

Стандард - 12.10.2018

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп би можеле да се сретнат на 11 ноември во Париз, доколку и двајцата присуствуваат на прославата по повод стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, соопшти руското ...

Кање Вест: Поради Трамп се чувствувам како Супермен

Локално - 12.10.2018

Славниот рапер Кање Вест го посети претседателот на САД, Доналд Трамп, за кого одамна истакна дека го поддржува во целост, пишува BBC. „Носењето на капата „Make America great again“ направи да се чувствувам како Супермен“, рече познатиот рапер.

Канје Вест и Трамп: Прегратки, пцости и бесмислици на средбата во Белата куќа (ВИДЕО)

Денешен - 12.10.2018

Раперот Канје Вест уште еднаш потврди дека е меѓу најголемите поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп, за време на неговата вчерашна посета на Белата куќа, на која го привлече вниманието со 10-минутниот говор, како и со своето ...

Пцовки, лупање по маса во Белата куќа: Познатиот рапер дојде кај Трамп и му кажа се в лице

Сител - 12.10.2018

Раперот Канје Вест вчера во Белата куќа имал настап којшто ќе се памети, пренесува АП. Вест се сретнал со Доналд Трамп во Белата куќа, каде рекол дека поради Трамп се чувствува како Супермен.

По Ким Кардашијан, и Кање Вест ќе биде гостин во Белата куќа

Популарно - 10.10.2018

Раперот Кање Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.

Нови закани од САД, Трамп не се откажува од трговската војна со Кина

Денар - 12.10.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп предупреди дека уште многу може да направи за да наштети на кинеската економија, покажувајќи на тој начин дека не се откажува од трговската војна со Пекинг.

Меланија Трамп: Да, му го земам телефонот на мојот сопруг за да не “твитува“

Вечер - 10.10.2018

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија, им раскажа на новинарите кои што ја придружуваат на турнејата низ Африка, дека некогаш мора да примени ултимативни средства за да го спречи својот сопруг да „твитува“.

Меланија Трамп си ја отвори душата пред новинарите. Еве што кажа таа за Трамп

MTM - 10.10.2018

Меланија Трамп, сопругата на претседателот на САД, Доналд Трамп, за новинарите кои ја следат на турнејата низ Африка, изјави дека некогаш применува ултимативни методи за да го спречи својот сопруг да твита.

Канје на средба со Трамп: „Овој качкет ме прави да се чувствувам како Супермен“

Таратур - 12.10.2018

Славниот рапер Канје Вест беше гостин во Белата куќа, на ручек кај претседателот на САД, Доналд Трамп, на кој разговарале за реформите на затворскиот систем. По остварената средба и заеднички ручек, Вест одржа говор во кој ги објаснува причините за ...

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените, но и мажите

А1 On - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.

Можна средба Путин-Трамп во Париз

Локално - 12.10.2018

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп би можеле да се сретнат на 11 ноември во Париз, доколку и двајцата присуствуваат на прославата по повод стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, соопшти руското ...

Канје Вест и Трамп: Прегратки и пцости на средбата во Белата куќа (Видео)

Република - 12.10.2018

Раперот Канје Вест уште еднаш потврди дека е меѓу најголемите поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп, за време на неговата вчерашна посета на Белата куќа, на која го привлече вниманието со 10-минутниот говор, како и со своето ...

По Ким, и Канје ќе биде гостин во Белата куќа

Слободен Печат - 11.10.2018

Раперот Канје Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.

Нови закани од САД, Трамп не се откажува од трговската војна со Кина

Centar - 12.10.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп предупреди дека уште многу може да направи за да наштети на кинеската економија, покажувајќи на тој начин дека не се откажува од трговската војна со Пекинг.

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените, но и мажите

Вечер - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.

Можна средба Путин-Трамп во Париз

Независен - 12.10.2018

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп би можеле да се сретнат на 11 ноември во Париз, доколку и двајцата присуствуваат на прославата по повод стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, соопшти руското ...

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените, но и мажите

Локално - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.

Можна средба Путин-Трамп во Париз

Слободен Печат - 12.10.2018

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп би можеле да се сретнат на 11 ноември во Париз, доколку и двајцата присуствуваат на прославата по повод стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, соопшти руското ...

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените, но и мажите – медиумите понекогаш одат предалеку

Либертас - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.

Можна средба меѓу Путин и Трамп во Париз

MTM - 12.10.2018

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп би можеле да се сретнат на 11 ноември во Париз, доколку и двајцата присуствуваат на прославата по повод стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, соопшти руското ...

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените жртви на сексуално насилство, но и мажите

+инфо - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп, изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.

Париз: Во ноември можна средба на Путин и Трамп

Денешен - 12.10.2018

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп би можеле да се сретнат на 11 ноември во Париз, доколку и двајцата присуствуваат на прославата по повод стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, соопшти руското ...

Можна средба Путин-Трамп во Париз

CivilMedia - 12.10.2018

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп би можеле да се сретнат на 11 ноември во Париз, доколку и двајцата присуствуваат на прославата по повод стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, соопшти руското ...

Можна средба Путин-Трамп во Париз

1tv - 12.10.2018

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп би можеле да се сретнат на 11 ноември во Париз, доколку и двајцата присуствуваат на прославата по повод стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, соопшти руското ...

Можна средба Путин-Трамп во Париз

Либертас - 12.10.2018

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп би можеле да се сретнат на 11 ноември во Париз, доколку и двајцата присуствуваат на прославата по повод стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, соопшти руското ...