TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Телма со црвен телефон во вестите ќе се бори против притисоци врз новинарите

Фактор - 04.03.2015

Од вечерва во вестите на Телма телевизија во наредните денови ќе биде присутен црвен телефон како дел од кампањата со која оваа телевизија ќе се бори против притисоците врз новинарите и цензурата.

Проект црвен телефон: Телма одбива да прима нарачки од власта

Нова ТВ - 04.03.2015

Од вечерва, Телма Телевизија стартува со кампања во која преку црвен телефон на вестите оди со порака до јавноста: Не примаме инструкции, наредби, ниту нарачани вести од власта. Водителката на вестите на Телма, Јасминка Аневска е првата водителка ...

ВИДЕО: Како Телма и Јасминка Аневска се справуваат со притисокот врз новинарите!

Фокус - 04.03.2015

Јасминка Аневска, новинарка од Телма, вечерва на симболичен начин вака се справи со црвениот телефон и обифите за цензурата! На ваков оригинален… Јасминка Аневска, новинарка од Телма, вечерва на симболичен начин вака се справи со црвениот телефон и ...

„Доста беше нарачки!“ Јасминка Аневска на вестите на Телма го тресна црвениот телефон (ВИДЕО)

МКД - 04.03.2015

На попладневните вести на телевизијата Телма денеска до новинарката и водителка Јасминка Аневска имаше црвен телефон. Телефонот среде вести почна да ѕвони, па Аневска ја крена и веднаш ја тресна слушалката испраќајќи порака: Доста нарачувавте вести! ...

ОБНОВЕНО ВИДЕО Еве како Јасминка Аневска од Телма се справи со црвениот телефон на цензурата

+инфо - 04.03.2015

Јасминка Аневска, новинарка од Телма, чиј прилог на вчерашните вести беше цензуриран, вечерва вака се справи со црвениот телефон на цензурата - го тресна! На ваков оригинален начин, Аневска протестираше затоа што вчера, од нејзиниот прилог, беа ...

ВИДЕО: Јасминка Аневска го „тресна“ црвениот телефон во вестите на Телма

А1 On - 04.03.2015

Воодушевување на социјалните мрежи вечерва предизвика потегот на новинарката и воделка на вестите на Телма телевизија, Јасминка Аневска, која покрај себе имаше црвен телефон за време на вестите во 18:30 часот.

ВИДЕО: Јасминка Аневска го тресна црвениот телефон во вестите на Телма

Либертас - 04.03.2015

Многу реакции и воодушевување на социјалните мрежи предизвика потегот на новинарката и воделка на вестите на Телма телевизија, Јасминка Аневска, која покрај себе имаше црвен телефон за време на вестите во 18:30 часот.

ВИДЕО Еве како Јасминка Аневска од Телма се справи со црвениот телефон на цензурата

+инфо - 04.03.2015

Јасминка Аневска, новинарка од Телма, чиј прилог на вчерашните вести беше цензуриран, вечерва вака се справи со црвениот телефон на цензурата - го тресна! На ваков оригинален начин, Анева протестираше затоа што вчера, од нејзиниот прилог, беа ...

ВИДЕО: Јасминка Аневска го тресна црвениот телефон среде вести!

Sky - 04.03.2015

Новинарката и водителка на вестите на Телма, Јасминка Аневска, додека ги водеше вестите во 18:30 часот, покрај себе имаше црвен телефон. Телефонот во текот на целите вести стоеше покрај Аневска, а во еден момент истиот заѕвони, а таа го „тресна“.

Премиерот ѕвони во Телма да нарача „куртон“ вести, Јасминка Аневска му склопи слушалка

Кирилица - 04.03.2015

Јасминка Аневска, новинарка од Телма, чиј прилог на вчерашните вести беше цензуриран, во денешните вести на оваа телевизија, симболично ја тресна слушалката на црвениот телефон на цензурата.

ВИДЕО: Јасминка Аневска го тресна црвениот телефон во вестите на Телма

МК News - 04.03.2015

Јасминка Аневска, новинарка од Телма, чиј прилог на вчерашните вести бил цензуриран, вечерва вака се справи со црвениот телефон на цензурата – го ...

Директните прашања до премиерот предизвикале драма во Телма и 24 Вести

Либертас - 03.03.2015

Последниот прилог што денеска го направи Гоце Михајлоски во улога и на главен уредник на телевизијата 24 Вести беше за вистинските прашања што на премиерот денеска му ги постави новинарката од тв Телма, Јасминка Аневска.

ТЕЛМА се одважи: Со црвен телефон против нарачки од власта (видео)

Кумановски м. - 04.03.2015

Телма Телевизија од денес стартуваше со кампања во која преку црвен телефон на вестите оди со порака до јавноста: Не примаме инструкции, наредби, ниту нарачани вести од власта. Водителката на вестите на Телма, Јасминка Аневска е првата водителка ...

Доста беа нарачки- новинарите на Телма телевизија со одговор за цензурирање на прилози

Локално - 04.03.2015

На попладневните вести на телевизијата Телма денеска до новинарката и водителка Јасминка Аневска имаше црвен телефон. Телефонот среде вести почна да ѕвони, па Аневска ја крена и веднаш ја тресна слушалката испраќајќи порака: Доста нарачувавте вести! ...

(Видео) Телма одбива да прима нарачани вести

еМагазин - 04.03.2015

Многу реакции и воодушевување на социјалните мрежи предизвика потегот на новинарката и воделка на вестите на Телма телевизија, Јасминка Аневска, која покрај себе имаше црвен телефон за време на вестите во 18:30 часот, пишува Либертас.