TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меланија е воодушевена што заминала од Белата куќа (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 21.01.2021

Поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп, беше снимена како се оддалечува од својот сопруг Доналд Трамп неколку моменти откако слетаа на Флорида за да го почнат својот живот надвор од Белата куќа.

Се оддалечи од сопругот: Веднаш по слетувањето Меланија 'избега' од Трамп

Точка

ВИДЕО | Само ти мавтај, јас си отидов: Меланија повторно во центар на вниманието

Слободен Печат

Доказ дека на Меланија Трамп ѝ е преку глава дури и од позирање (ВИДЕО)

Убавина и Здравје

Само што дојде на Флорида, Меланија Трамп стана хит: Повеќе не може да ја запре жива сила

Фактор

Само што си замина од Белата куќа стана хит на интернет: Меланија кога пристигна во новиот дом си го покажа вистинското лице (ВИДЕО)

Курир

Се оддалечи од сопругот: Веднаш по слетувањето Меланија ‘избега’ од Трамп (ВИДЕО)

Курир

Frontline Црнобело

Меланија Трамп стигна на Флорида во фустан на Гучи од 3.600 долари (ФОТО)

Канал5 - 21.01.2021

Доналд и Меланија Трамп пристигнаа на Флорида откако ја напуштиле Белата куќа, а Меланија е фотографирана во елегантен фустан во светли бои на модната марка Гучи веднаш по излегувањето од авионот, пишува Footwearnews.

Меланија Трамп: Од Вашингтон замина во Шанел, на Флорида пристигна во Гучи

Независен

(ФОТО) Меланија Трамп на Флорида пристигнала во фустан од 3600 долари

Екран

Меланија Трамп стигна на Флорида во фустан на Гучи од 3.600 долари (ФОТО)

Курир

Еве како изгледаа последните денови на Меланија Трамп во Белата куќа: Додека Доналд беснееше , еве што правеше таа!

Во Центар - 21.01.2021

Меланија Трамп се чини дека едвај чекаше да заврши агонијата од нејзиниот престој во Белата куќа. Додека Доналд беснееше , Меланија организираше се што е потребно за Барон Трамп успешно да се пресели на Флорида и да го продолжи животот и школувањето ...

Меланија Трамп во „црнина“ ја напушти Белата куќа (ВИДЕО+ФОТО)

Убавина и Здравје

Меланија Трамп ја напушти Белата куќа

ЗаЗабава

Шанел за крај: Меланија Трамп замина од Белата куќа како икона на стилот

Фактор

Најконтроверзните аутфити на Меланија Трамп од инаугурацијата: Јакна со натпис „Не ми е гајле, нели?“

Попара

ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа

Слободен Печат

(ФОТО) Штета за Меланија: Северина жали за поранешната прва дама на САД

Женски магазин

Fashionel

(ВИДЕО) Си замина од Белата куќа стана хит на интернет: Меланија кога пристигна во новиот дом си го покажа вистинското ...

Нетпрес - 21.01.2021

Меланија Трамп беше една од оние за кои вчера најмногу се зборуваше на Твитер. Поранешната прва дама и нејзиниот сопруг одлетаа од Вашингтон за Флорида, а веднаш по слетувањето таа, поради нејзиниот потег, стана хит на Твитер.

(ВИДЕО) Доказ дека на Меланија Трамп ѝ е преку глава и од позирање

Бриф

(ВИДЕО) Само што дошла на Флорида, Меланија станала хит: „Словенката повеќе не е** жива сила“

Екран