TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На крајот од летните одмори почнува реконструкција на нова улица - сообраќајниот метеж се зголемува

Сител - 23.08.2019

Уште една улица во Скопје е затворена за сообраќај поради реконструкција. Граѓаните да имаат разбирање побара градоначалникот Шилегов кој вети дека до крајот на месецов ќе бидат завршени сите градежни активности по улиците.

Започна реконструкција на улицата „23 Октомври" во Општина Аеродром

Канал5 - 23.08.2019

Започна обновата и реконструкцијата на дел од улицата „23 Октомври" во скопската Општина Аеродром. Увид во градежните активности денеска извршија градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Петре Шилегов и Златко Марин.

Уште една улица се затвара поради реконструкција

Сител - 23.08.2019

Ул. 23 октомври , поранешна Владимир Комаров во Аеродром е затворена поради реконструкција. До следниот петок локалните власти ветија дека ќе биде завршена. Ќе се работи на потегот Железничка до булеварот Јане Сандански во должина од 800метри а тоа ...

Почна реконструкција на улицата 23 Октомври (ВИДЕО)

PressingTV - 23.08.2019

На терен почнаа градежни активности за реконструкција на улицата 23 Октомври (поранешна Владимир Комаров), еден од главните влезови од Центар кон општина Аеродром. Ќе се реконструираат 800 метри од улицата од Транспортниот центар до булеварот Јане ...

Започна реконструкцијата на улицата Владимир Комаров во Аеродром

Скопје инфо - 23.08.2019

Екипите на Град Скопје и на ЈП „Улици и патишта“ денеска ја почнаа реконструкцијата на улицата 23 Октомври (поранешната улица Владимир Комаров) во општината Аеродром. Оваа сообраќајница ќе се обнови на должина од 800 метри, на потегот од ...

Од денеска започнува реконструкцијата на улицата 23 Октомври во Аеродром

Скопје инфо - 23.08.2019

Екипите на Град Скопје и на ЈП „Улици и патишта“ денеска ја почнаа реконструкцијата на улицата 23 Октомври (поранешната улица Владимир Комаров) во општината Аеродром. Оваа сообраќајница ќе се обнови на должина од 800 метри, на потегот од ...

Реконструкцијата на улицата „Егејска“ во завршна фаза

Скопје1 - 23.08.2019

Во текот на нередните неколку дена треба да финишираат градежните активности од Проектот за реконструкција на улицата „Егејска“ од улицата „7-ми Ноември“ до крстосницата со улицата „Железничка“.

Се реконструира улицата „23 Октомври“

Скопје1 - 23.08.2019

Општина Аеродром денеска заедно со Градот Скопје го почна заедничкиот проект за обнова на дел од улицата „23 Октомври“ (поранешна „Владимир Комаров“). „Реконструкцијата на оваа сообраќајница е многу важна за да им се подобрат условите за живот на ...

СДСМ: Градиме по план, се реконструира булеварот Крсте Петков Мисирков во двата правци

Скопје1 - 23.08.2019

Општинската власт во соработка со Град Скопје постојано работи на реконструкција и санација на значајните сообраќајници во општина Чаир. Во моментов се работи на реконструкција на булеварот Крсте Мисирков кај Бит-пазар.

Со ноќно бележење заврши реконструкцијата на едната страна на булеварот Крсте Мисирков кај Бит-Пазар

Скопје инфо - 23.08.2019

Со ноќно бележење сообраќајна сигнализација заврши реконструкцијата на едната страна на булеварот Крсте Мисирков кај Бит-Пазар во општина Чаир. Екипите на Град Скопје работеа со засилено темпо на реконструкција на булеварот и со градежни активности ...

Привршува реконструкцијата на булеварот „Крсте Мисирков“

Кајгана - 22.08.2019

Град Скопје веќе е на крај со реконструирањето на булеварот „Крсте Мисирков“ кај Бит-пазар, едно од најпрометните места во главниот град. Од денеска до 08:30 часот утре едната насока од булеварот е целосно затворена за сообраќај и тоа од ...

Во Ѓорче Петров се асфалтираат улици

Н.Македонија - 22.08.2019

Во општината Ѓорче Петров, изминативе денови се работи на асфалтирање на повеќе сервисни улици во населбата Кисела Јабука. До крајот на неделава соодветен пристап до домовите ќе добијат и жителите од улиците 30, 32, 36 и 38.

Завршува реконструкцијата на булеварот Крсте Мисирков

Скопје инфо - 22.08.2019

Во тек е финалното асфалтирање на едната страна од булеварот Крсте Мисирков кај Бит-пазар. Градежните работи се изведуваат со засилено темпо, а ќе се асфалтира непрекинато и во вечерните часови со цел брзо и рекордно завршување на овој дел од ...

Завршен дел од улицата Ѓорче Петров, со засилено темпо продолжуваат зафатите

MakPress - 22.08.2019

Екипите на Град Скопје ја завршија реконструкцијата на дел од улицата Ѓорче Петров, на потегот од општинската зграда до објектот на „Баумаркет“, а градежните работи за обнова на оваа фреквентна сообраќајница продолжуваат со засилено темпо, се до ...

На крајот од летните одмори почнува реконструкција на нова улица – сообраќајниот метеж се зголемува

4NEWS - 23.08.2019

Уште една улица во Скопје е затворена за сообраќај поради реконструкција. Граѓаните да имаат разбирање побара градоначалникот Шилегов кој вети дека до крајот на месецов ќе бидат завршени сите градежни активности по улиците.

Започна реконструкција на улицата „23 Октомври“ во Општина Аеродром (ВИДЕО)

MTM - 23.08.2019

Започна обновата и реконструкцијата на дел од улицата „23 Октомври“ во скопската Општина Аеродром. Увид во градежните активности денеска извршија градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Петре Шилегов и Златко Марин.

Уште една улица се затвара поради реконструкција

4NEWS - 23.08.2019

Ул. 23 октомври , поранешна Владимир Комаров во Аеродром е затворена поради реконструкција. До следниот петок локалните власти ветија дека ќе биде завршена. Ќе се работи на потегот Железничка до булеварот Јане Сандански во должина од 800метри а тоа ...

Се реконструира улицата „23 Октомври“ поранешна „Владимир Комаров“ во Аеродром

Независен - 23.08.2019

Екипите на Град Скопје и на ЈП „Улици и патишта“ денеска ја почнаа реконструкцијата на улицата „23 Октомври“ (поранешната улица „Владимир Комаров“) во Општината Аеродром. Оваа сообраќајница ќе се обнови на должина од 800 метри, на потегот од ...

Се реконструира улицата 23 Октомври, поранешна Владимир Комаров

24Инфо - 23.08.2019

Општина Аеродром денеска заедно со Градот Скопје го почна заедничкиот проект за обнова на дел од улицата 23 Октомври (поранешна Владимир Комаров). „Реконструкцијата на оваа сообраќајница е многу важна за да им се подобрат условите за живот на ...

Халими: Чаир и Град Скопје продолжуваат со исполнување и реализација на дадените ветувања

24Инфо - 23.08.2019

Општинската власт во соработка со Град Скопје постојано работи на реконструкција и санација на значајните сообраќајници во општина Чаир. Во моментов се работи на реконструкција на булеварот Крсте Мисирков кај Бит-пазар.

Завршува реконструкцијата на булеварот „Крсте Мисирков“

Вечер - 23.08.2019

Во тек е финалното асфалтирање на едната страна од булеварот „Крсте Мисирков“ кај Бит Пазар, информираше скопскиот градоначалник Петре Шилегов. Тој објасни дека градежните работи се изведуваат со засилено темпо, а ќе се асфалтира непрекинато и во ...

Реконструиран дел од ул. „Ѓорче Петров“, целосна обнова до крај на летово

MTM - 22.08.2019

Екипите на Град Скопје ја завршија реконструкцијата на дел од улицата Ѓорче Петров, на потегот од општинската зграда до објектот на „Баумаркет“, а градежните работи за обнова на оваа фреквентна сообраќајница продолжуваат со засилено темпо, се до ...

Сообраќајниот метеж во Скопје се зголемува - Шилегов бара трпение

Скопје инфо - 24.08.2019

Уште една улица во Скопје е затворена за сообраќај поради реконструкција. Граѓаните да имаат разбирање побара градоначалникот Шилегов кој вети дека до крајот на месецов ќе бидат завршени сите градежни активности по улиците.

Почна реконструкцијата на улицата „23 Октомври“

Вечер - 23.08.2019

Денеска почна реконструкцијата на улицата „23 Октомври“ (поранешната улица „Владимир Комаров“) во општината Аеродром. Оваа сообраќајница ќе се обнови на должина од 800 метри, на потегот од Транспортниот центар до крстосницата со булеварот „Јане ...

Реконструиран дел од „Ѓорче Петров“, цела улица до крај на летово

Вечер - 22.08.2019

Заврши реконструкцијата на дел од улицата „Ѓорче Петров“, на потегот од општинската зграда до објектот на „Баумаркет“. Градежните работи за обнова на оваа фреквентна сообраќајница продолжуваат со засилено темпо, се до бензинската пумпа на ...

Реконструкција дел од улицата Ѓорче Петров, градежните работи продолжуваат

Скопје1 - 22.08.2019

Екипите на Град Скопје ја завршија реконструкцијата на дел од улицата Ѓорче Петров, на потегот од општинската зграда до објектот на „Баумаркет“, а градежните работи за обнова на оваа фреквентна сообраќајница продолжуваат со засилено темпо, се до ...

Започна реконструкцијата на улицата 23 Октомври во Скопје

MakPress - 23.08.2019

Екипите на Град Скопје и на ЈП „Улици и патишта“ денеска ја почнаа реконструкцијата на улицата 23 Октомври (поранешната улица Владимир Комаров) во општината Аеродром. Оваа сообраќајница ќе се обнови на должина од 800 метри, на потегот од ...