TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прв натпревар во „Јане Сандански“ и веднаш МВП: Кеандре Кук најдобар во АБА (ФОТО)

Екипа - 08.02.2023

Кошаркарот на МЗТ Скопје, Кеандре Кук е избран за најкорисен играч на 18. коло од АБА лигата. Американецот кој во дебито во „сино-белиот“ дрес заработи повреда, по рехабилитацијата за прв пат заигра пред навивачите на македонскиот шампион и го ...

Американец од МЗТ Скопје е најкорисен кошаркар на колото во АБА-лигата!

Sport 1 - 08.02.2023

Во своето второ деби во дресот на МЗТ Скопје, со оглед што првото му траеше само пет минути по што посериозно се повреди и паузираше еден месец, Деандре Кук одигра фантастичен меч во триумфот на аеродромци на домашен терен против Унион Олимпија.

Кеандре Кук од МЗТ Скопје МВП на колото во АБА-лигата

Опсервер - 08.02.2023

Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Кеандре Кук е прогласен за најкорисен играч во 18. коло на регионалната АБА-лига. Кук доминираше на теренот во Арената „Јане Сандански“ во саботниот натпревар на македонскиот шампион против Цедевита Олимпија.

Кеандре Кук од МЗТ Скопје, прогласен за играч на колото во АБА

TopSport - 08.02.2023

Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Кеандре Кук, е избран за најдобар играч на 18.коло во АБА лигата. Тој одигра одличен меч против Цедевита Олимпија и даде голем придонес во триумфот на МЗТ Скопје.

Играч на МЗТ Скопје, МВП на колото во АБА лигата

Спортклуб - 08.02.2023

Победата над Олимпија, освен тоа што ги врати надежите за опстанок во лигата, на МЗТ му донесе уште едно големо задоволство. Во својот прв цел натпревар во сино-белиот дрес, американскиот интернационалец Киандре Кук е прогласен за МВП на колото ...

АБА-лига го прогласи Кук за МВП на 18. коло!

SportMedia - 08.02.2023

Кеандре Кук во надобро можно светло се претстави пред фановите на МЗТ Скопје. По несреќната повреда против Партизан и кратката пауза се врати во дресот на актуелниот македонски првак против Цедевита Олимпија.

Кеандре Кук од МЗТ Скопје МВП на колото во АБА-лигата

Сител - 08.02.2023

Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Кеандре Кук е прогласен за најкорисен играч во 18. коло на регионалната АБА-лига. Кук доминираше на теренот во Арената „Јане Сандански“ во саботниот натпревар на македонскиот шампион против Цедевита Олимпија.

Кеандре Кук од МЗТ Скопје МВП на колото во АБА-лигата

MakPress - 08.02.2023

Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Кеандре Кук е прогласен за најкорисен играч во 18. коло на регионалната АБА-лига. Кук доминираше на теренот во Арената „Јане Сандански“ во саботниот натпревар на македонскиот шампион против Цедевита Олимпија.

Кеандре Кук од МЗТ Скопје, прогласен за играч на колото во АБА

Макфакс - 08.02.2023

Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Кеандре Кук, е избран за најдобар играч на 18.коло во АБА лигата. Тој одигра одличен меч против Цедевита Олимпија и даде голем придонес во триумфот на МЗТ Скопје.

Кеандре Кук од МЗТ Скопје МВП на колото во АБА-лигата

24Инфо - 08.02.2023

Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Кеандре Кук е прогласен за најкорисен играч во 18. коло на регионалната АБА-лига. Кук доминираше на теренот во Арената „Јане Сандански“ во саботниот натпревар на македонскиот шампион против Цедевита Олимпија.

Кук е МВП на колото во АБА лига

Вечер Прес - 08.02.2023

Кошаркарот на МЗТ Скопје, Кеандре Кук е прогласен за најкорисен играч во 18. коло на регионалната АБА-лига. Кук доминираше на теренот во „Јане Сандански“ во саботниот натпревар на македонскиот шампион против Цедевита Олимпија.