TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Унгарија отвори Конзулат во Македонија, Данела Арсовска почесен конзул

Фактор - 23.06.2021

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто, унгарскиот амбасадор д-р Ласло Дукс, министри дипломати и ...

Унгарија отвори Почесен конзулат во Штип: Данела Арсовска назначена за почесен конзул

360 степени

Даниела Арсовска почесен конзул на Унгарија во Македонија

Телма

Унгарските фирми преку Штип ќе го освојуваат македонскиот пазар

Скопско Ехо

Османи и Сијарто ќе го отворат новиот почесен конзулат на Унгарија во Штип

Слободен Печат

Османи и Сијарто ќе го отворат новиот почесен конзулат на Унгарија во Штип

24Инфо

Османи и Сијарто ќе го отворат новиот почесен конзулат на Унгарија во Штип

Канал5

Опсервер Слободен Печат Нова ТВ Република Lider Нетпрес Frontline Сител

Сијарто во Штип на отворање на почесниот конзулат на Унгарија

Алфа - 23.06.2021

Отворен Почесниот конзулат на Унгарија во Штип. Министрите за надворешни работи на Македонија и на Унгарија, Бујар Османи и Петер Сијарто официјално ја пресекоа црвената лента на конзулататот – за почесен конзул е именувана Данела Арсовска, ...

Побаравме Бугарите да дозволат почеток на преговори паралелно со решавање на отворените прашања – Сијарто за вчерашниот тензичен самит

ММС

Османи и Сијарто, официјално го отворија Почесниот конзулат на Унгарија во Штип

Канал5

Отворен Почесниот конзулат на Унгарија во Штип, Данела Арсова ќе биде почесен конзул

МКД

Османи и Сијарто го отворија Почесниот конзулат на Унгарија во Штип

Н.Македонија

Османи и Сијарто, официјално го отворија Почесниот конзулат на Унгарија во Штип

24Инфо

Османи и Сијарто го отворија почесниот конзулат на Унгарија во Штип

Независен

Република Точка MTM Expres

Бектеши и Сијарто на македонско-унгарскиот бизнис форум: Создадовме поволни услови за странските инвеститори, големи се ...

24Инфо - 23.06.2021

Министерот за економија Крешник Бектеши се обрати на македонско-унгарскиот бизнис форум кој денеска се одржа во Штип во организација на Сојузот на стопански комори на Северна Македонија и Стопанската комора за индустрија на Унгарија.

Во Штип отворен Почесен конзулат на Унгарија и бизнис форум

Frontline

Во Штип отворен Почесен конзулат на Унгарија, зa конзул избрана Даниела Арсовска

+инфо

Во Штип отворен Почесен конзулат на Унгарија и бизнис форум

iPortal

УНГАРСКИОТ МИНИСТЕР СИЈАРТО ВО ШТИП: Отворен Почесен конзулат на Унгарија и бизнис форум

Денешен

Во Штип отворен Почесен конзулат на Унгарија и бизнис форум

Zoom

Во Штип отворен Почесен конзулат на Унгарија, Данела Арсовска ќе биде почесен конзул

MakPress

Вечер Прес Опсервер МКД Иновативност Lider

Николоски на средба со Сијарто: Со вистински пријатели заедно ќе успееме во оваа битка и заедно со македонскиот народ ...

Курир - 23.06.2021

Вчера во Луксембург остварив средба со големиот пријател на Македонија, министерот за надворешни работи на Унгарија, Szijjártó Péter . Унгарија е силен поддржувач на евроинтеграциите на Македонија, а министерот за надворешни Петер Сијарто силно се ...

(ВИДЕО) Николоски-Сијарто: Со вистински пријатели и македонскиот народ ќе ги поправиме штетите направени од Заев

Lider

Николоски – Сијарто: Со вистински пријатели ќе успееме во оваа битка и заедно со македонскиот народ ќе ги поправиме штетите кои ги направија Заев и власта

Нетпрес

НИКОЛОСКИ-СИЈАРТО: Со вистински пријатели и со македонскиот народ ќе ги поправиме штетите од Заев и власта!

Денешен

Николоски се сретна со унгарскиот министер Петер Сијарто

Република

Македонско-унгарски бизнис форум во Штип

Бизнис Вести - 23.06.2021

Македонско-унгарски бизнис форум на кој ќе учествуваат компании од секторите Енергетика, Фармацевтската индустрија, ИКТ, Градежништво и Туризам денеска ќе се одржи во Штип во организација на Сојузот на стопански комори (ССК).

Македонско-унгарски бизнис форум во Штип

Опсервер

Македонско-унгарски бизнис форум во Штип

Вечер Прес

Унгарскиот шеф на дипломатијата Сијарто денеска во Штип отвора Конзулат

ММС

Македонско-унгарски бизнис форум во Штип

MakPress