TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Делови од скопските општини Чаир и Центар утре без вода

Канал5 - 22.09.2022

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улиците „Прохор Пчински“, „Јоаким Крчоски“ и „Славеј Планина“ во општина Чаир. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект на водоводна мрежа со ...

Ќе нема вода во Општина Чаир и Центар

Скопје инфо - 22.09.2022

ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека на ден 23.09.2022 година (петок): -Поради отстранување дефект на водоводна мрежа со пречник од ф-100 мм, на ул.Прохор Пчински бб (кај Албанска Амбасада), од 09:00 часот до завршување на ...

Овие делови од Скопје утре без вода

Скопје инфо - 22.09.2022

Од ЈП Водовод и канализација-Скопје известуваат дека утре (петок), поради уличен дефект ф 100 мм на ул.Прохор Пчински бб (кај Албанска Амбасада), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.

Без вода утре ТЦ „Буњаковец”

24Инфо - 22.09.2022

Поради дефект на приклучна цевка 6/4″ на улица „Стефан Јакимов – Дедов” број 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Владимир Полежиновски”, како и ТЦ „Буњаковец”.

Делови од општините Сопиште и Бутел денеска без вода

Канал5 - 22.09.2022

Без вода денеска се дел од жителите на скопските општини Сопиште и Бутел. Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекин во водоснабдувањето денеска имаат дел од жителите на село Ракотинци, општина Сопиште.

Дел од Бутел остана без вода

Курир - 22.09.2022

На ден 22.09.2022 поради реконструкција на водоводна мрежа ф 100 мм на ул.„Бутелска“ раскрсница со „Марко Крале“, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.“Марко Крале“. Прекинот на водоснабдувањето ќе трае од 09:10 часот да ...

Без вода корисниците на дел од булевар Србија

Скопје инфо - 22.09.2022

Денеска поради промена на затворач ф-80 мм на бул. Србија (во близина на мостот), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од булеварот, односно индустриската зона. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со ...

Долно Лисиче остана без вода

Курир - 21.09.2022

На ден 21.09.2022 поради уличен дефект ф-100 мм на ул. 2/65 Долно Лисиче, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Долно Лисиче. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:20 часот до завршување со санација на ...

Дел од булеварот Србија утре без вода

24Инфо - 21.09.2022

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од булеварот „Србија”, односно индустриската зона. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради промена на затворач ф-80 мм на бул.

Без вода улица Финска во Ченто

24Инфо - 21.09.2022

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје известува дека денеска, од 14:45 часот, вода немаат корисниците на улица „Финска” во населбата Ченто. Водоснабдувањето е прекинато поради уличен дефект ф-100 милиметри на улица Финска број 5.

Без вода корисниците од Долно Лисиче

24Инфо - 21.09.2022

Поради уличен дефект ф-100 мм на ул. 2/65 во Долно Лисиче, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Долно Лисиче. Како што информиураат од РЦУК-Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:20 часот до завршување со санација на ...

Во четврток без вода ќе биде дел од булеварот „Србија“

Слободен Печат - 21.09.2022

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од булеварот „Србија”, односно индустриската зона. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради промена на затворач ф-80 мм на бул.

Дел од Бутел е без вода

Нетпрес - 22.09.2022

На ден 22.09.2022 поради реконструкција на водоводна мрежа ф 100 мм на ул.„Бутелска“ раскрсница со „Марко Крале“, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.“Марко Крале“. Прекинот на водоснабдувањето ќе трае од 09:10 часот да ...

Без вода корисниците на дел од булевар „Србија“

Вечер Прес - 22.09.2022

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ известуваат дека денеска поради промена на затворач на булевар „Србија“ (во близина на мостот), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од булеварот, односно индустриската зона.

Без вода утре ТЦ „Буњаковец“

Независен - 22.09.2022

Поради дефект на приклучна цевка 6/4“ на улица „Стефан Јакимов – Дедов“ број 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Владимир Полежиновски“, како и ТЦ „Буњаковец“.

Пукна цевка - Буњаковец ќе биде без вода

Press24 - 22.09.2022

Поради дефект на приклучна цевка 6/4“ на улица „Стефан Јакимов – Дедов“ број 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Владимир Полежиновски“, како и ТЦ „Буњаковец“.

Без вода утре ТЦ „Буњаковец”

Бизнис Вести - 22.09.2022

Поради дефект на приклучна цевка 6/4″ на улица „Стефан Јакимов – Дедов” број 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Владимир Полежиновски”, како и ТЦ „Буњаковец”.

УТРЕ ТЦ БУЊАКОВЕЦ БЕЗ ВОДА Прекинот ќе трае до целосна санација на дефектот

+инфо - 22.09.2022

Поради дефект на приклучна цевка 6/4" на улица „Стефан Јакимов – Дедов" број 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Владимир Полежиновски", како и ТЦ „Буњаковец".

Без вода утре ТЦ Буњаковец

Кајгана - 22.09.2022

Поради дефект на приклучна цевка 6/4 на улица „Стефан Јакимов-Дедов“ број 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Владимир Полежиновски“, како и ТЦ „Буњаковец“.

Без вода утре ТЦ „Буњаковец“

Бриф - 22.09.2022

Поради дефект на приклучна цевка 6/4“ на улица „Стефан Јакимов – Дедов“ број 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Владимир Полежиновски“, како и ТЦ „Буњаковец“.

Без вода утре ТЦ „Буњаковец“

Вечер Прес - 22.09.2022

Поради дефект на приклучна цевка на улица „Стефан Јакимов – Дедов“, број 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Владимир Полежиновски“, како и ТЦ „Буњаковец“.

Без вода утре делови од Чаир и Центар

24Инфо - 22.09.2022

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улиците „Прохор Пчински”, „Јоаким Крчоски” и „Славеј Планина” во општина Чаир. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради дефект на водоводна мрежа со ...

Без вода утре ТЦ „Буњаковец“

Опсервер - 22.09.2022

Поради дефект на приклучна цевка 6/4“ на улица „Стефан Јакимов – Дедов“ број 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Владимир Полежиновски“, како и ТЦ „Буњаковец“.

Подгответе се: Утре две скопски општини без вода

Press24 - 22.09.2022

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улиците „Прохор Пчински“, „Јоаким Крчоски“ и „Славеј Планина“ во општина Чаир. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект на водоводна мрежа со ...

Без вода утре ТЦ „Буњаковец“

MakPress - 23.09.2022

Поради дефект на приклучна цевка 6/4“ на улица „Стефан Јакимов – Дедов“ број 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Владимир Полежиновски“, како и ТЦ „Буњаковец“.