TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се реконструира скопскиот булевар „Крсте Мисирков“

Сител - 14.08.2019

Градот Скопје денеска започна со целосна и темелна рекоснтрукција на булеварот „Крсте Мисирков“, и тоа на потегот од раскрсницата кај „Мавровка“, до надвозникот до петљата кај поликлиниката „Битпазар“, во должина од 1.350 метри во двата правци.

СДСМ: Со засилено темпо се реконструираат клучни сообраќајници низ сите скопски општини

iPortal - 14.08.2019

Градската власт предводена од СДСМ и градоначалникот Петре Шилегов, продолжува со реализација на летната градежна инфраструктура за реконструкција на клучни булевари и улици во Градот. Се работи дури и во вечерните часови за овие зафати што е можно ...

Започна реконструкцијата на булеварот Крсте Мисирков кај Бит-Пазар

Канал5 - 14.08.2019

Екипите на Градот Скопје денеска ја започнаа реконструкцијата на коловозот на булеварот Крсте Петков Мисирков од раскрсница кај Судска Палата до клучката Бит-пазар во Општина Чаир. Увид во градежните работи на оваа делница изврши градоначалникот ...

И навечер работиме на реконструкција на улиците, булеварот на Бит пазар ќе биде готов за 30 дена, кажа Шилегов

Сакам да кажам - 14.08.2019

Град Скопје денеска почна со реконструкција на коловозот на булеварот Крсте Мисирков на потегот од крстосницата кај ТЦ „Мавровка“ до поликлиниката Бит пазар. Ќе се менува асфалтот во должина од 1.350 метри, а како што најави градоначалникот Петре ...

Шилегов, остана ли неасфалтирана улица во Скопје? Почна реконструкција на Бул. Крсте Мисирков

24Инфо - 14.08.2019

Почна реконструкција на Булеварот Крсте Мисирков кај Бит Пазар Вредноста на овој проект е околу 20 милиони денари, што е значително помала сума од она што во минатото Градот го плаќал за вакви услуги.

„ЈУ-БАЈ 2“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ вреден 332.000 евра

еМагазин - 14.08.2019

Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција на бул. „Крсте Петков Мисирков“ од раскрсницата кај Судска Палата до клучката Бит Пазар склучи договор со друштвото за градежништво, транспорт, трговија и услуги „ЈУ-БАЈ 2“ ДООЕЛ од село Бојане, ...

Се реконструира скопскиот булевар „Крсте Мисирков“ (ВИДЕО)

MTM - 14.08.2019

Градот Скопје денеска започна со целосна и темелна рекоснтрукција на булеварот „Крсте Мисирков“, и тоа на потегот од раскрсницата кај „Мавровка“, до надвозникот до петљата кај поликлиниката „Битпазар“, во должина од 1.350 метри во двата правци.

Екипите на Град Скопје ја започнаа реконструкцијата на булеварот Крсте Петков Мисирков

MakPress - 14.08.2019

Екипите на Градот Скопје денеска ја започнаа реконструкцијата на коловозот на булеварот Крсте Петков Мисирков од раскрсница кај Судска Палата до клучката Бит-пазар во Општина Чаир. Увид во градежните работи на оваа делница изврши градоначалникот ...

Реконструкцијата на булеварот Крсте Мисирков кај Бит – пазар ќе трае еден месец

Мета - 14.08.2019

Градот Скопје денеска ја започна реконструкцијата на коловозот на булеварот Крсте Петков Мисирков, на потегот од раскрсницата кај Судска палата до клучката Бит – пазар во Општина Чаир. Скопскиот градоначалник Петре Шилегов изврши увид во градежните ...

Булеварот Крте Мисирков пред Бит Пазар почна да се реконструира

Скопје инфо - 14.08.2019

Екипите на Градот Скопје денеска ја започнаа реконструкцијата на коловозот на булеварот Крсте Петков Мисирков од раскрсница кај Судска Палата до клучката Бит-пазар во Општина Чаир. Увид во градежните работи на оваа делница изврши градоначалникот ...

Се обновува булеварот кај Бит-пазар, готов за еден месец

Независен - 14.08.2019

Реконструкцијата на булеварот „Крсте Мисирков“ што почна денеска, ќе чини 20 милиони денари. Град Скопје денеска почна со реконструкција на коловозот на булеварот „Крсте Мисирков“ на потегот од крстосницата кај ТЦ „Мавровка“ до поликлиниката ...

Се реконструира скопскиот булевар „Крсте Мисирков“

4NEWS - 14.08.2019

Градот Скопје денеска започна со целосна и темелна рекоснтрукција на булеварот „Крсте Мисирков“, и тоа на потегот од раскрсницата кај „Мавровка“, до надвозникот до петљата кај поликлиниката „Битпазар“, во должина од 1.350 метри во двата правци.

Почна реконструкцијата на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ кај Бит-пазар

Вечер - 14.08.2019

Реконструкцијата е на потегот од раскрсница кај Судска палата до клучката Бит-пазар, во должина од 1.350 метри во двете насоки Екипите на Градот Скопје денеска ја започнаа реконструкцијата на коловозот на булеварот „Крсте Петков Мисирков’, од ...

Се реконструира скопскиот булевар „Крсте Мисирков”

Слободен Печат - 14.08.2019

Ова денеска го изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, кој присуствуваше на изведување на инфраструктурните активности. Градот Скопје денеска започна со целосна и темелна рекоснтрукција на булеварот „Крсте Мисирков”, и тоа на потегот ...

Започна реконструкцијата на булеварот Крсте Мисирков кај Бит Пазар

Скопје1 - 14.08.2019

Екипите на Градот Скопје денеска ја започнаа реконструкцијата на коловозот на булеварот Крсте Петков Мисирков од раскрсница кај Судска Палата до клучката Бит-пазар во Општина Чаир. Увид во градежните работи на оваа делница изврши градоначалникот ...