TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДИК попладнево ќе го одржи жребувањето за редоследот на избирачкото ливче

24 Вести - 12.04.2024

Државната изборна комисија попладнево работи на доутврдување на листите со предлог кандидати за пратеници доставени од вкупно 17 коалиции и партии.потоа ќе пристапи кон жребувањето за редоследот на избирачкото ливче.

ДИК ги потврдува кандидатските листи за пратеници

Алсат-М

Државната изборна комисија ги утврдува листите за парламентарните избори

Канал5

ДИК ќе изврши ждрепка за редоследот на листата со кандидати за пратеници

Бизнис Вести

ДИК со ждрепка ќе ги утврди редните броеви на гласачкото ливче за парламентарните избори

360 степени

Финишираат активностите за парламентарните избори, утврдени листите за пратеници, ДИК ќе изврши ждрепка за редоследот на избирачките ливчиња

MakPress

ДИК: Денеска ждрепка за редоследот на листата со кандидати за пратеници

МКД

Бриф Нетпрес 24Инфо Слободен Печат Либертас Курир Сител 24 Вести

Утврдeн е изгледот на гласачкото ливче за изборите за претседател на државата и за пратеници

А1 On - 11.04.2024

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево на седница го утврди изгледот на гласачкото ливче за изборите за претседател на Република Северна Македонија и за изборите за пратеници. Членот на ДИК, Борис Кондарко нагласи дека бидејќи гласачкото ливче ...

ДИК го утврди изгледот на гласачкото ливче

Нова ТВ

Утврден изгледот на гласачкото ливче за изборите за претседател на државата и за пратеници

Либертас

Утврден изгледот на гласачкото ливче за изборите за претседател на државата и за пратеници

Бриф

Одбиен предлогот гласачкото ливче да биде двојазично низ цела Македонија

ТВ21

Утврден изгледот на гласачкото ливче за изборите за претседател на државата и за пратеници

Zoom

ДИК го утврди изгледот на гласачкото ливче за претседателските и парламентарните избори

Слободен Печат

Н.Македонија МКД Курир Нетпрес Република CivilMedia Frontline Lider