TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Самодовербата кај Пеп е до плафон: Се гледаме во полуфиналето од Лигата на шампионите

Спортклуб - 15.04.2019

За Пеп Гвардиола нема дилеми дека Манчестер Сити ќе игра во полуфиналето од Лигата на шампионите. „Граѓаните“ го загубија првиот натпревар од Тотенхем со 1:0, но менаџерот на екипата е убеден дека неговиот тим ќе го надополни и ќе го надмине тоа ...

Гвардиола е сигурен: Сити ќе се пласира во полуфиналето на ЛШ!

Дерби - 15.04.2019

Манчестер Сити со негативен резултат од 1-0 ќе го започне реваншот со Тотенхем во Лигата на шампионите, но предводникот на „граѓаните“ како никогаш досега е убеден дека неговиот тим ќе си ја заврши работата, односно верува дека ќе биде обезбеден ...

Гвардиола убеден: Манчестер Сити ќе биде дел од 1/2 финалето во ЛШ

OhridNews - 15.04.2019

Шпанскиот стратег на клупата од Манчестер Сити, Пеп Гвардиола убеден е дека неговиот тим ќе го помине тимот на Тотенхем во 1/4 финалето и ќе биде дел од елитната четворка во Лигата на Шампиони.

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

Независен - 15.04.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека неговиот тим ќе го надомести заостанувањето од Тотенхем и ќе се пласира во полуфиналето на Лигата на Шампионите. „Петлите“ победија со 1:0 во Лондон, а во средата е реваншот на ...

Гвардиола: Ние ќе играме во полуфиналето од Лигата на шампионите, сигурен сум!

Спортски - 15.04.2019

Менаџерот на Манчестер Сити е сигурен дека неговиот тим ќе помине во следната фаза од Лигата на шампионите. За Пеп Гвардиола нема дилеми, Манчестер Сити ќе игра во полуфиналето од Лигата на шампионите.

Манчестер сити првиот клуб од „Големата петка“ со 150 голови во сезоната

Независен - 14.04.2019

Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ попладнево го победија Кристал палас со 3:1, а третиот гол на гостувањето во Лондон беше јубилејниот 150-ти сезонски.

Гвардиола: Нема да работам до 71 година

+инфо - 14.04.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, призна дека нема да ја практикува професијата до 71 годишна возраст. Шпанецот зборуваше во таа насока поради тренерот на Кристал Палас, Рој Хоџсон.

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампиони

Кајгана - 15.04.2019

Манчестер, 15 април 2019 (МИА) – Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека неговиот тим ќе го надомести заостанувањето од Тотенхем и ќе се пласира во полуфиналето на Лигата на Шампионите.

Манчестер сити првиот клуб од „Големата петка“ со 150 голови во сезоната

+инфо - 14.04.2019

Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ попладнево го победија Кристал палас со 3:1, а третиот гол на гостувањето во Лондон беше јубилејниот 150-ти сезонски.

Гвардиола: Нема да работам до 71 година

Локално - 14.04.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, призна дека нема да ја практикува професијата до 71 годишна возраст. Шпанецот зборуваше во таа насока поради тренерот на Кристал Палас, Рој Хоџсон.

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

А1 On - 15.04.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека неговиот тим ќе го надомести заостанувањето од Тотенхем и ќе се пласира во полуфиналето на Лигата на Шампионите. „Петлите“ победија со 1:0 во Лондон, а во средата е реваншот на ...

Манчестер сити првиот клуб од „Големата петка“ со 150 голови во сезоната

Опсервер - 14.04.2019

Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ попладнево го победија Кристал палас со 3:1, а третиот гол на гостувањето во Лондон беше јубилејниот 150-ти сезонски.

Гвардиола: Нема да работам до 71 година

MakPress - 14.04.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, призна дека нема да ја практикува професијата до 71 годишна возраст. Шпанецот зборуваше во таа насока поради тренерот на Кристал Палас, Рој Хоџсон.

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

Опсервер - 15.04.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека неговиот тим ќе го надомести заостанувањето од Тотенхем и ќе се пласира во полуфиналето на Лигата на Шампионите. „Петлите“ победија со 1:0 во Лондон, а во средата е реваншот на ...

Манчестер сити првиот клуб од „Големата петка“ со 150 голови во сезоната

MakPress - 15.04.2019

Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ попладнево го победија Кристал палас со 3:1, а третиот гол на гостувањето во Лондон беше јубилејниот 150-ти сезонски.

Гвардиола: Нема да работам до 71 година

MTM - 14.04.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, призна дека нема да ја практикува професијата до 71 годишна возраст. Шпанецот зборуваше во таа насока поради тренерот на Кристал Палас, Рој Хоџсон.

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

MakPress - 15.04.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека неговиот тим ќе го надомести заостанувањето од Тотенхем и ќе се пласира во полуфиналето на Лигата на Шампионите. „Петлите“ победија со 1:0 во Лондон, а во средата е реваншот на ...

Манчестер сити првиот клуб од „големата петка“ со постигнати 150 голови во сезоната

Република - 15.04.2019

Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ вчера го победија Кристал палас со 3-1, а третиот гол на гостувањето во Лондон беше јубилејниот 150-ти сезонски.