TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување!

Centar - 10.06.2021

Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување, Ова францускиот претседател Емануел Макрон вечерва лично му го поорача на премиерот Зоран Заев во Париз. Вечерва Заев е на вечера со францускиот претседател.

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување!

Курир

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување

Нетпрес

Заев на работна вечера со Макрон

360 степени - 10.06.2021

Владината прес- служба соопшти дека Заев, Димитров и Османи вечерва се во работна посета на Париз со која се одбележуваат 28 години од воспоставувањето дипломатски односи меѓу двете земји Премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот за европски ...

Зоран Заев вечерва на средба со Емануел Макрон

Курир

Заев на работна вечера со Макрон

Либертас

Заев на работна средба со Макрон во Париз

Нова ТВ

Симултанка на Заев, по средбите со Ердоган и Рама вечерва на вечера кај Макрон

Centar

Заев на средба со Макрон

Фокус - 10.06.2021

Премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работ,и Бујар Османи вечерва се во Париз на работна средба со претседателот на Франција, Емануел Макрон.

Заев, Османи и Димитров денеска на работна вечера кај Макрон

365

Заев на работна средба со Макрон во Париз

Нетпрес

По Турција Заев ненадејно во Франција – ќе вечера со Макрон

Република - 10.06.2021

Пред еден час од прес-службата на Владата пристигна соопштение дека претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев ќе оствари работна средба во Париз со претседателот на Франција Емануел Макрон.

НЕНАДЕЈНА СРЕДБА: Заев ќе оди во Париз на вечера со Макрон

Денешен