TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Антетокумбо: Можев да одберам во супер-тим, но го избрав потешкиот пат до титулата!

Gol.mk - 21.07.2021

Најкорисниот кошарка во финалната серија на НБА-лигата, Јанис Антетокумбо, ги искажа своите впечатоци по освојување на својата прва титула во кариерата. Најдобриот кошаркар на Милвоки неколку минуту по победата во шестиот финален натпревар изјави: ...

„Можев да одам во некоја одлична екипа и да го освојам прстенот, но го избрав потешкиот начин“

Sport M

Адетокунбо: Можев да одам во супер тим, но го избрав потешкиот пат до титулата

Независен

Запознајте го Адетокунбо: Oд грчката втора лига до НБА титула

Република

Адетокунбо: Можев да одам во супер тим, но го избрав потешкиот пат до титулата

Опсервер

Адетокунбо: Можев да одам во супер тим, но го избрав потешкиот пат до титулата

Либертас

Адетокунбо: Можев да одам во супер тим, но го избрав потешкиот пат до титулата

Денешен

Сител MakPress

Милвоки Бакс – шампиони во НБА

Глас на Америка - 21.07.2021

Адетокунбо ја освои и титулата најкорисен играч во финалето – МВП, за неговиот учинок од 50 поени и 14 скока. Милвоки Бакс ја освоија втората шампионска титула во историјата на тимот во 50 годишното учество во натпреварите во американската ...

Патот до успехот на Јанис: Од уличен продавач без документи до МВП и шампион во НБА

Sport 1

Гркот Адетокунбо го однесе Милвоки до првата НБА титула по 50 години пауза

Сакам да кажам

ВИДЕО: Јанис со „ѕверска“ партија му донесе шампионска титула на Милвоки по пауза од 50 години

Слободен Печат

Адетокумбо го исполни ветувањето од 2014 година и предизвикот на Коби

SportMedia

„Пред осум години мајка ми продаваше на улица за да преживееме, а сега сум на врвот!“

Sport 1

Адетокумбо го исполни ветувањето од 2014, Милвоки стана шампион (ВИДЕО)

МКД

Спортманија Gol.mk ТВ21 Канал5 Sport 1 Оff.net Екипа ММС

Јанис испрати моќна порака по НБА финалето: Мојата мајка продаваше на улица пред осум години…

Дерби - 21.07.2021

Јанис Адетокумбо заврши со двата најважни трофеи во раце по крајот на шестиот натпревар меѓу Милвоки и Феникс, слика која се надева дека ќе послужи како инспирација за многу деца кои веруваат дека нивните соништа еден ден ќе стана реалност.

ВИДЕО: Ова се петте најдобри потези, Јанис игра неверојатно

Дриблинг

Леброн на експлицитен начин му честиташе на Јанис за првата НБА титула (Фото)

Дерби

Јанис: Можев да изберам „супертим“, но јас отидов по потешкиот пат

Екипа

Јанис направи свои шоу на прес-конференцијата по освојувањето на титулата 🎥

Спортски

Емотивниот Јанис испрати моќна порака по НБА финалето: „Пред 8 и пол години мајка ми продаваше работи на улица, а сега сум на врвот“

Точка

МВП Јанис како еклипса, со „50-ка“ ги уништи Сонцата, Милвоки седна на НБА-тронот по пола век! (видео)

Спортманија

Курир Точка SportMedia Локално

НБА Топ 5: Монструозни потези на Јанис (ВИДЕО)

Екипа - 21.07.2021

Изминатата вечер беше одигран шестиот натпревар во финалната серија од НБА лигата по кој Милвоки до втората титула во својата историја. Меѓу најубавите потези на вечерта меѓу останатите место имаше и за Јанис ...

Дурент му честиташе на Милвоки и го истакна придонесот на фановите

Дерби

Дурент му честиташе на Милвоки и го истакна придонесот на фановите

Точка

НБА Топ 5: Монструозни потези на Јанис (ВИДЕО)

Курир