TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луксузот во кој уживаат Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер/Видео

Вечер - 20.03.2019

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер живеат во Чикаго во хотел кој има преубав поглед на езерото Мичиген. Кога се работи за станбеното прашање Ана имала само еден услов, а тоа е терасата, која секако ја поседува еден ваков апартман.

Швајнштајгер и Ивановиќ го покажаа својот луксузен дом (Видео)

Sport 1 - 20.03.2019

Германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер и неговата сопруга, прекрасната Ана Ивановиќ пред две години се преселија во Чикаго. Брачниот пар живее во луксузен стан во дел од хотелот „Валдорд Астори“, а имаат и прекрасен поглед над езерото Мичиген, ...

Видете како изгледа резиденцијата на Швајнштајгер и Ивановиќ во Чикаго (видео)

Спортски - 20.03.2019

Бастиан Швајнштајгер и неговата сопруга Ана Ивановиќ од 2017 година живеат во САД, поточно во Чикаго, каде што германскиот фудбалер настапува во МЛС лигата. Славниот брачен пар живее во пентхаус во склоп на познатиот хотел „Валдорф Астори“, а имаат ...

Луксузен апартман во кој уживаат Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер (ФОТО)

Убавина и Здравје - 20.03.2019

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер живеат во Чикаго во хотел со прекрасен погледна езерото Мичиген. Тенисерката имала само еден услов кога станува збор за нивниот животен простор, а тоа е да имаат голем балкон, кој конкретниот апартман го поседува.

(ВИДЕО) Погледнете во каков луксуз живеат Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер

Екран - 20.03.2019

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер благодарение на успешните кариери можат да си дозволат разни луксузни работи па така живеат во пентхаус на хотел во Чикаго чија снимка се појавила на Јутјуб.

Ѕирнете во луксузниот дом на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер

Вистина.мк - 20.03.2019

Познатиот пар Ана Ивановиќ и Бастијан Швајштајгер поради фудбалските обврски подолго време живеат во Чикаго. Апартманот каде што живеат се наоѓа во хотелот „Валдорф Асторија“ од каде што има поглед на преубавото езеро Мичиген.

(Фото) Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер уживаат во луксуз во пентхаус во Чикаго

Репортер - 20.03.2019

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ заедно со нејзиниот сопруг фудбалерот Бастијан Швајнштајгер во моментов живеат во Чикаго, во апартманот во хотелот „Валдорф Астори“, кој има поглед на езерото Мичиген.

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер бараат нов дом

Репортер - 20.03.2019

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ заедно со нејзиниот сопруг фудбалерот Бастијан Швајнштајгер бараат ново место за живеење. Ана вели дека имала само еден услов за Бастијан, при изборот на нивниот иден дом.

Видете како изгледа резиденцијата на Швајнштајгер и Ивановиќ во Чикаго (видео)

Таратур - 20.03.2019

Бастиан Швајнштајгер и неговата сопруга Ана Ивановиќ од 2017 година живеат во САД, поточно во Чикаго, каде што германскиот фудбалер настапува во МЛС лигата. Славниот брачен пар живее во пентхаус во склоп на познатиот хотел „Валдорф Астори“, а имаат ...