TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски од Бутел: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да градат

Канал5 - 06.10.2022

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да градат, додека владата на СДС и ДУИ продолжува да краде, тоа е разликата. Секогаш е задоволство да се присуства на почеток на проект кој што ќе значи подобар и поквалитетен живот на граѓаните во овој ...

Костовски:Во Бутел се реализираат предизборните ветувања, се гради нова детска градинка, се асфалтираат над 20 улици

MakPress - 06.10.2022

Денес на мое големо задоволство тука сме заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ да одбележиме официјално започнување со градба на една нова, модерна градинка на територија на општина Бутел, поточно во населеното место Бутел 1.

Бутел ќе добие нова градинка за 120 деца

Скопје инфо - 06.10.2022

Градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски, денеска заедно со претседателот на ВМРО - ДПМНЕ Христијан Мицкоски направија увид во градежните активности на новата детска градинка. Изградбата стартуваше пред извесен период, во дворот на ООУ “Св.

Костовски: Во Бутел се гради нова градинка, се асфалтираат над 20 улици

Република - 06.10.2022

Во скопската општина Бутел се реализираат предизборните ветувања, се гради нова градинка и се асфалтираат над 20 улици, рече денеска градоначалникот Дарко Костовски, кому во посета му беше претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Костовски: Целосно реконструиран и асфалтиран кракот на улица 18 во Бутел

Скопје инфо - 05.10.2022

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, информира дека денеска целосно е реконструиран и асфалтиран кракот на улицата 18 во Бутел. Тој на официјалната Фејсбук страница објави детали за активноста.

Костовски: Со динамична работа, посветено, искрено и чесно го менуваме ликот на општина Бутел! (ВИДЕО)

Курир - 04.10.2022

Позади нас е летото кое неодамна заврши а со тоа и првото работно лето во општина Бутел од кога сум градоначалник. Реализиравме голем број на проекти и ги исполнивме ветувањата дадени кон нашите сограѓани, вели градоначалникот на општина Бутел, ...

Градоначалникот на Бутел со отчет за „Работното лето 2022“

Скопје инфо - 05.10.2022

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, ги соопшти активностите кои се сработени во како што го нарече „Работно лето 2022“. Тој на официјалната Фејсбук страница даде отчет за сето сработено за време на летните месеци, односно првото ...

Заврши летната градежна офанзива во Општина Бутел

Слободен Печат - 05.10.2022

Реконструкција и асфалтирање на улици, изградба на нови спортски комплекси, нови фудбалски игралишта, почеток на градежните работи за изградба на нова детска градинка. Ова се само дел од проектите кои биле реализирани на територија на Општина Бутел ...

Костовски: Во Бутел се гради нова градинка, се асфалтираат над 20 улици, се градат паркови и игралишта

Макфакс - 06.10.2022

„Денес на мое големо задоволство тука сме заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ да одбележиме официјално започнување со градба на една нова, модерна градинка на територија на општина Бутел, поточно во населеното место Бутел 1.

Костовски:Во Бутел се реализираат предизборните ветувања, се гради нова детска градинка, се асфалтираат над 20 улица, ...

Курир - 06.10.2022

Денес на мое големо задоволство тука сме заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ да одбележиме официјално започнување со градба на една нова, модерна градинка на територија на општина Бутел, поточно во населеното место Бутел 1.

Костовски: Во Бутел се гради нова градинка, се асфалтираат над 20 улица, се градат паркови и игралишта

Centar - 06.10.2022

„Денес на мое големо задоволство тука сме заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ да одбележиме официјално започнување со градба на една нова, модерна градинка на територија на општина Бутел, поточно во населеното место Бутел 1.

Мицкоски од Бутел: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да градат, додека владата на СДС и ДУИ продолжува да ...

Курир - 06.10.2022

Секогаш е задоволство да се присуства на почеток на проект кој што ќе значи подобар и поквалитетен живот на граѓаните во овој дел на Скопје, конкретно во Општина Бутел, рече на прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски од Бутел: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да градат, додека владата на СДС и ДУИ продолжува да ...

MakPress - 06.10.2022

Секогаш е задоволство да се присуства на почеток на проект кој што ќе значи подобар и поквалитетен живот на граѓаните во овој дел на Скопје, конкретно во Општина Бутел. Оваа детската градинка претставува капитален проект, како што кажа и ...

Мицкоски од Бутел: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да градат, додека владата на СДС и ДУИ продолжува да ...

Република - 06.10.2022

Секогаш е задоволство да се присуства на почеток на проект кој што ќе значи подобар и поквалитетен живот на граѓаните во овој дел на Скопје, конкретно во Општина Бутел, рече на прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да градат, додека владата на СДС и ДУИ продолжува да краде

Press24 - 06.10.2022

Секогаш е задоволство да се присуства на почеток на проект кој што ќе значи подобар и поквалитетен живот на граѓаните во овој дел на Скопје, конкретно во Општина Бутел. Оваа детската градинка претставува капитален проект, како што кажа и ...

Мицкоски од Бутел: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да градат, додека владата на СДС и ДУИ продолжува да ...

Нетпрес - 06.10.2022

Секогаш е задоволство да се присуства на почеток на проект кој што ќе значи подобар и поквалитетен живот на граѓаните во овој дел на Скопје, конкретно во Општина Бутел, рече на прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Костовски: Во Бутел се гради нова градинка, се асфалтираат над 20 улици

Lider - 06.10.2022

Во скопската општина Бутел се реализираат предизборните ветувања, се гради нова градинка и се асфалтираат над 20 улици, рече денеска градоначалникот Дарко Костовски, кому во посета му беше претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да градат, додека владата на СДС и ДУИ продолжува да краде, тоа е ...

Lider - 06.10.2022

Секогаш е задоволство да се присуства на почеток на проект кој што ќе значи подобар и поквалитетен живот на граѓаните во овој дел на Скопје, конкретно во Општина Бутел, рече на прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.