TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопски угостител: Нема да ги отпуштам моите вработени, по цена и да пропаднам!

Фокус - 08.04.2020

Со пандемијата на корона вирусот во Македонија, голем дел од угостителските работници останаа без работа, откако со засилените мерки беа затворени сите угостителски објекти. Сопственикот на ресторанот „Мал Алтан“ на влезот на старата скопска ...

Газди за почит, покрај многуте откази за вработените во угостителството, има и такви кои последниот денар ќе го делат ...

Скопје1 - 08.04.2020

Наспроти угостителите кои излегоа на прес-конференција, каде освен проблемите, кажаа дека си ги отпуштиле вработените, има и нивни колеги со спротивни примери. Тие пишуваат дека си го ценат и почитуваат тимот кој работи за нив.

Скопски угостител нема да ги отпушти вработените и по цена да пропадне

еМагазин - 08.04.2020

Угостителот Горан Блажевски , сопственик на кафаната „Мал алтан“ во Скопје најави дека нема да ги отпушти своите вработени поради кризата предизвикана од корона вирусот дури и по цена неговата фирма да пропадне.

Газда на ресторан во Скопје воодушеви: Не ги отпуштам вработените по цена и фирмата да пропадне

Мак. Весник - 08.04.2020

Газдата на националниот ресторан “Maл Алтан” од Скопје, Горан Блажевски напиша статус на својот Фејсбук профил со кој ги освои симпатиите. “Јас Горан Блажевски, сопственик на Мал Алтан, моите вработени не ги отпуштам по цена и фирмата да пропадне.

Сопственик на скопски ресторан ветува: Нема да ги отпуштам вработените и по цена фирмата да ми пропадне

365 - 08.04.2020

Во време на глобална пандемија, кога милиони луѓе ширум Европа и светот ги загубија своите работни места, а бројот на таквите е сѐ поголем и во нашата земја, еден угостител ветува дека нема да ги отпушти своите вработени, па и по цена да му пропадне ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сведоци сме на масовни отпуштања

Курир - 07.04.2020

Додека власта и СДСМ манипулираат дека секое работно место ќе биде спасено, во реалноста сме сведоци на масовни отпуштања! Деновиве сме сведоци како СДСМ се обидува да манипулира дека секое работно место ќе било спасено, истовремено лицитирајќи со ...

Левица: Сите дуќани кои отпуштаат работници сега, да бидат бојкотирани кога ќе заврши кризата!

Локално - 07.04.2020

„Сакате да видите што е класна гордост? Гледајте го пресот на капиталистот што зборува во име на Угостителската комора“, реагираат од Левица на пресот на Мартин Ангеловски од Групацијата за угостителство, кој ја пренесе пораката до Владата дека ...

Работници да не се отпуштаат! Фирми кои добивале милионски тендери од државата не смеат да отпуштат работници при ...

Курир - 07.04.2020

РАБОТНИЦИ ДА НЕ СЕ ОТПУШТААТ! ФИРМИ СО МИЛИОНСКИ ТЕНДЕРИ ОД ДРЖАВАТА ДА НЕ ОТПУШТАТ РАБОТНИЦИ ПРИ МАЛА КРИЗА!, пишува претседателот на Унија на жени- Струмица, Ели Панова. -Струмица и регионот покрај своите бројни кадри во централната власт е ...

Левица: Сите дуќани кои отпуштаат работници сега, да бидат бојкотирани кога ќе заврши кризата

Скопје24 - 07.04.2020

„Сакате да видите што е класна гордост? Гледајте го пресот на капиталистот што зборува во име на Угостителската комора“, реагираат од Левица на пресот на Мартин Ангеловски од Групацијата за угостителство, кој ја пренесе пораката до Владата дека ...

Угостители за пример: „И по цена фирмата да ни пропадне, нема да отпуштаме работници“

Локално - 08.04.2020

Сопствениците на Etno Gostilnica Vodenica Tri и Select Caffe донесоа одлука и покрај кризата и периодот кој следи нема да отпуштаа работници. -Јас и мојот брат како сопственици на Etno Gostilnica Vodenica Tri и Select Caffe донесовме одлука дека во ...

Митовски: Нема да отпуштиме ниту еден вработен по цена на тоа дури и фирмата да ни пропадне

iPortal - 08.04.2020

Јас и мојот брат како сопственици на Etno Gostilnica Vodenica Tri и Select Caffe донесовме одлука дека во периодот што следи нема да отпуштиме ниту еден вработен по цена на тоа дури и фирмата да ни пропадне.

Угостители со порака: И по цена фирмата да ни пропадне, нема да отпуштаме работници

Бриф - 08.04.2020

Сопствениците на Etno Gostilnica Vodenica Tri и Select Caffe донесоа одлука и покрај кризата и периодот кој следи нема да отпуштаат работници. -Јас и мојот брат како сопственици на Etno Gostilnica Vodenica Tri и Select Caffe донесовме одлука дека во ...

Газдата на „Мал Алтан“: Не отпуштам никого, ќе делам со вработените

Expres - 08.04.2020

Газдата на националниот ресторан “Maл Алтан” од Скопје, Горан Блажевски на Фејсбук профил сподели статус кој ги освои симпатиите. “Јас Горан Блажевски, сопственик на Мал Алтан, моите вработени не ги отпуштам по цена и фирмата да пропадне.

Скопски угостител: Нема да ги отпуштам моите вработени, по цена и да пропаднам

Скопје24 - 08.04.2020

Со новонастанатата ситуација во светот а и кај нас, голем дел од угостителските работници останаа без работа, откако со засилените мерки беа затворени сите угостителски објекти. Сопственикот на ресторанот „Мал Алтан“ на влезот на старата скопска ...

“Пет години персоналот беа тука за нас, сега сме ние тука за нив” – Ресторани и кафе барови најавија дека нема да ...

Centar - 08.04.2020

Откако некои угостители ги одјавија вработените, денеска сме сведоци на угостители кои најавија дека нема да ги одјавуваат вработените и дека ќе исплаќаат плати и придонеси. Една интересна објава која наиде на позитивни реакции од јавноста е таа на ...