TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Нема да запрам„ – Кание Вест моча врз наградата Греми (видео)

Хитпортал - 17.09.2020

Не стивнуваат реакциите по објавенот видео на Твитер на раперот Кание Вест каде што тој мокри на наградата од Греми, и на тоа во коментар додава: -Нема да сопрам… Имено раперот се бори со своите авторски права кои на неговите изданија ги имаат ...

Бура на Твитер со 6 милиони прегледи за еден час :Канје Вест мокри врз наградата Греми

Канал5 - 16.09.2020

Канје Вест објави видео на Твитер во кое мокри врз наградата Греми. Откако ја спореди музичката индустрија со модерно ропство, тој објави стотици страници од неговите договори, а сега објави и снимка на која се чини дека мокри врз наградата „Греми“.

Бура на Твитер: Канје Вест мокри врз наградата Греми (ВИДЕО)

Press24 - 16.09.2020

Откако ја спореди музичката индустрија со модерно ропство, тој објави стотици страници од неговите договори, а сега објави и снимка на која се чини дека мокри врз наградата „Греми“. Во низата твитови за музичката и модната индустрија, Канје изрази ...