TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Груби ја ветил коцкарската индустрија на Черепот, близок до Пригожин и Москва?

Макфакс - 01.10.2023

Дали Груби ја ветил коцкарската индустрија на Черепот, близок до Пригожин и Москва, мафијаш во притвор?! – прашува ВМРО-ДПМНЕ. „Огласот на Лотарија е кроен по лицето на 8888.бг на Васил Божков Черепот, бугарски мафијаш, кој од неодамна се наоѓа во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Груби ја ветил коцкарската индустрија на Черепот, близок до Пригожин и Москва?

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Груби ја ветил коцкарската индустрија на Черепот, близок до Пригожин и Москва, мафијаш во притвор?!

24Инфо

Дали Груби ја ветил коцкарската индустрија на Черепот, близок до Пригожин и Москва, мафијаш во притвор?!

Курир

Дали Груби ја ветил коцкарската индустрија на Черепот, близок до Пригожин и Москва, мафијаш во притвор?!

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Груби ја ветил коцкарската индустрија на Черепот, близок до Пригожин и Москва?

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Груби ја ветил коцкарската индустрија на Черепот, близок до Пригожин и Москва, мафијаш во притвор?!

Денешен

Стоилковски: Дали Груби дал лиценци за коцкање на Черепот, бизнис партнер на Русинот Пригожин?

Канал5 - 30.09.2023

Цела недела владата молчи дали со потпис на Артан Груби ја уортачиле државата со бугарската мафија? Дали со потпис на Груби, а потоа и со потписот на неговиот шеф на кабинет, сега директор на државната Лотарија, Перпарим Бајрами, во земјава е ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Дали Груби дал лиценци за коцкање на Черепот, бизнис партнер на Русинот Пригожин?

Zoom

Стоилковски: Дали Груби дал лиценци за коцкање на Черепот, бизнис партнер на Русинот Пригожин?

Курир

Стоилковски прашува: Дали Груби дал лиценци за коцкање на Черепот, бизнис партнер на Русинот Пригожин?

Фокус

Стоилковски: Дали Груби дал лиценци за коцкање на Черепот, бизнис партнер на Русинот Пригожин?

24Инфо

(ВИДЕО) Стоилковски: Дали Груби дал лиценци за коцкање на Черепот, бизнис партнер на Русинот Пригожин?

А1 On

СТОИЛКОВСКИ: Со потпис на Груби и Перпарим Бајрами, во Македонија е договорен влез на фирми за онлајн коцкање на бугарската мафија?

Денешен

Република Нетпрес Lider MakPress Expres

Со потпис на Груби е овозможено формирање на три нови фирми за коцкање, тврди ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 30.09.2023

„Дали Артан Груби ја направи Македонија партнер во бизнис со бугарски мафијаш дел од кривични постапки кој се наоѓа во притвор!?“ прашува ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека со потпис на Груби е овозможено формирање на три нови фирми за коцкање.

ВМРО-ДПМНЕ повторно бара одговор дали Груби дал лиценци за коцкање на бугарски фирми

Бизнис Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Артан Груби ја направи Македонија партнер во бизнис со бугарски мафијаш дел од кривични постапки кој се наоѓа во притвор!?

Курир

Со потпис на Груби е овозможено формирање на три нови фирми за коцкање, тврди ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер

Со потпис на Груби е овозможено формирање на три нови фирми за коцкање, тврди ВМРО-ДПМНЕ

MTM

Со потпис на Груби е овозможено формирање на три нови фирми за коцкање, тврди ВМРО-ДПМНЕ

Точка

ВМРО-ДПМНЕ ВЕЛИ ДЕКА ДРЖАВАТА СТАНУВА ДИВА КОЦКАРНИЦА Дали Груби ја направи Македонија партнер во бизнис со бугарски мафијаш?

+инфо

Скопје1 Република Нетпрес Lider MakPress