TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Седум лица завршија во болница откако се затруле со хлор додека пливале во хотелски базен во Охрид

Сакам да кажам - 09.12.2023

Седум лица, од кои две малолетни, завршија во болница поради знаци на труење со хлор откако синоќа користеле затворен хотелски базен на брегот на Охридското Езеро. Од СВР Охрид велат дека настанот, кој се случил синоќа, бил веднаш пријавен.

Седум лица, од кои две деца, се затруле со хлор во хотелски базен во Охрид

360 степени

Седум лица затруени од хлор во базен во охридски хотел

Алфа

ПЕТМИНА ВОЗРАСНИ И ДВЕ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА СЕ ЗАТРУЛЕ СО ХЛОР ВО ХОТЕЛСКИ БАЗЕН ВО ОХРИД - надлежните го расчистуваат случајот

Фактор

ТРУЕЊЕ ВО БАЗЕН ВО ОХРИДСКИ ХОТЕЛ: Седум лица, меѓу кои две малолетни, завршија в болница поради знаци на труење со хлор

Денешен

Седум лица завршија во болница поради труење со хлор во охридски хотел

Сител

Труење со хлор во базен во хотел во Охрид: Седуммина од кои две деца се во болница

А1 On

еМагазин

Труење со хлор во хотел на брегот на Охридското Езеро, седум лица завршија во болница

Курир - 09.12.2023

За случајот се известени јавен обвинител, претставници на санитарна и здравствена инспекција, Центар за јавно здравје и трудова инспекција, а увид извршија полициски службеници од СВР Охрид.

Неколку лица со знаци на труење со хлор во хотел на брегот на Охридското Езеро

ТВ21

Седум лица во болница, покажале знаци на труење со хлор по пливање во базен во хотел на брегот на Охридското Езеро

4NEWS

Седум лица, меѓу кои две деца, се затруле со хлор во охридски хотел, сите се во болница

Макфакс

Седум лица, меѓу кои две деца, се затруле со хлор во охридски хотел, сите се во болница

Опсервер

Труење со хлор во хотел на брегот на Охридското Езеро, седум лица завршија во болница

Lider

Седум лица, меѓу кои две деца, се затруле со хлор во охридски хотел, сите се во болница

Н.Македонија

Либертас Нетпрес Република

Седум лица завршија в болница - се затруле со хлор откако го користеле хотелскиот базен

Press24 - 09.12.2023

На 08.12.2023 во 19.55 часот во СВР Охрид е пријавено дека во хотел на брегот на Охридското Езеро, неколку лица што го користеле затворениот хотелски базен манифестирале знаци на труење со хлор. Притоа, во Општата болница во Охрид биле пренесени М.Р.

Седум лица од кои две деца затруени во хотел во Охрид, полицијата го расчистува случајот

Скопје инфо

Седум лица завршија в болница – се затруле со хлор откако го користеле хотелскиот базен

Фокус

Повеќе лица меѓу кои и малолетни, се затруле со хлор во хотелски базен на брегот на Охридското Езеро

OhridNews

Седум лица во болница, се пожалиле на труење со хлор по пливање во базен во хотел во Охрид

24Инфо

Труење со хлор во хотелски базен во Охрид

МКД

Неколку лица се затруле со хлор во хотелски базен во Охрид

Канал5

Локално Бриф Во Центар Zoom ММС Точка MakPress