TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меџити и Лимани на средба со пензионери во Чаир

Канал5 - 08.07.2024

Меџити ги информираше пензионерите за процедурата околу исплаќањето на средствата од линеарното покачување на пензиите во вредност од пет илјади денари. Првиот вицепремиер Изет Меџити, заедно со министерот за социјална политика, демографија и млади ...

Пензионерите ги пречекаа функционерите, го поздравуваат покачувањето на пензиите, бараат повеќе клубови за дружење

ТВ21 - 08.07.2024

Првиот вицепремиер, Изет Меџити, придружуван од министерот за социјална политика, Фатмир Лимани, градоначалникот на Чаири, Висар Ганиу и пратеникот Беким Сали, го посетија пензионерскиот клуб во Топанско поле. Домаќините ги почестија гостите со чај.

Mеџити и Лимани на средба со пензионерите – од септември повисоки пензии за 2500 денари

Алфа - 08.07.2024

Иако СДСМ и ДУИ го доведоа буџетот во Министерството за труд и социјална политика во катстрофална состојба, сепак премиерот Мицкоски и коалиционите партнери од „ВРЕДИ“ успееја да најдат пари за повисоки пензии и плати за граѓаните уште од оваа ...

Меџити на средба со пензионерите говореше за двете фази од покачувањето на пензиите: првата почнува од септември

Макфакс - 08.07.2024

Првиот вицепремиер и министер за животна средина и просторно планирање, Изет Меџити, заедно со министерот Фатмир Лимани, пратеникот Беким Сали и градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, се сретнаа со пензионерите за да ги информираат за ...

Меџити оствари средба со пензионерите

ТВ21 - 08.07.2024

Првиот вицепремиер и министер за животна средина и просторно планирање, Изет Меџити, заедно со министерот Фатмир Лимани, пратеникот Беким Сали и градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу се сретнаа со пензионерите за да ги информираат за ...

Меџити оствари средба со пензионерите

4NEWS - 08.07.2024

Првиот вицепремиер и министер за животна средина и просторно планирање, Изет Меџити, заедно со министерот Фатмир Лимани, пратеникот Беким Сали и градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу се сретнаа со пензионерите за да ги информираат за ...

Меџити на средба со пензионерите говореше за двете фази од покачувањето на пензиите: првата започнува од септември

Опсервер - 08.07.2024

Првиот вицепремиер и министер за животна средина и просторно планирање, Изет Меџити, заедно со министерот Фатмир Лимани, пратеникот Беким Сали и градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу се сретнаа со пензионерите за да ги информираат за ...

Меџити најави двојно покачување на пензиите: Првата фаза стартува во септември

Скопје инфо - 08.07.2024

Првиот вицепремиер и министер за животна средина и просторно планирање, Изет Меџити, заедно со министерот Фатмир Лимани, пратеникот Беким Сали и градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, се сретнаа со пензионерите за да ги информираат за ...

Меџити на средба со пензионерите говореше за двете фази од покачувањето на пензиите: првата почнува од септември

Точка - 08.07.2024

Првиот вицепремиер и министер за животна средина и просторно планирање, Изет Меџити, заедно со министерот Фатмир Лимани, пратеникот Беким Сали и градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, се сретнаа со пензионерите за да ги информираат за ...

Лимани планира средба со синдикатите, Меџити вети и нови линеарни зголемувања на пензиите

МКД - 08.07.2024

На средба со чаирските пензионери првиот вицепермиер Изет Меџити вети деа Владата ќе се погрижи да има и нови линеарни покачувања на пензиите, а министерот за социјална политика, демографија и млади, Фатмир Лимани најави средба со синдикатите на ...

Меџити и Лимани на средба со пензионери во Чаир

Zoom - 08.07.2024

Првиот вицепремиер Изет Меџити, заедно со министерот за социјална политика, демографија и млади Фатмир Лимани, градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу и пратеникот Беким Сали денеска се серетнаа со претставниците на Здружението на пензионери на ...

Меџити и Лимани на средба со пензионери во Чаир

Бриф - 08.07.2024

Првиот вицепремиер Изет Меџити, заедно со министерот за социјална политика, демографија и млади Фатмир Лимани, градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу и пратеникот Беким Сали денеска се серетнаа со претставниците на Здружението на пензионери на ...

Mеџити и Лимани на средба со пензионерите – од септември повисоки пензии за 2500 денари

Курир - 08.07.2024

Иако СДСМ и ДУИ го доведоа буџетот во Министерството за труд и социјална политика во катстрофална состојба, сепак премиерот Мицкоски и коалиционите партнери од „ВРЕДИ“ успееја да најдат пари за повисоки пензии и плати за граѓаните уште од оваа ...

Mеџити и Лимани на средба со пензионерите ветија од септември повисоки пензии за 2500 денари

Нетпрес - 08.07.2024

Иако СДСМ и ДУИ го доведоа буџетот во Министерството за труд и социјална политика во катстрофална состојба, сепак премиерот Мицкоски и коалиционите партнери од „ВРЕДИ“ успееја да најдат пари за повисоки пензии и плати за граѓаните уште од оваа ...

Меџити и Лимани на средба со пензионери во Чаир

MakPress - 08.07.2024

Првиот вицепремиер Изет Меџити, заедно со министерот за социјална политика, демографија и млади Фатмир Лимани, градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу и пратеникот Беким Сали денеска се серетнаа со претставниците на Здружението на пензионери на ...

МЕЏИТИ И ЛИМАНИ СО ПЕНЗИОНЕРИТЕ: Буџетот е во катастрофална состојба, но од септември пензиите ќе бидат повисоки за 2 ...

Денешен - 08.07.2024

Иако СДСМ и ДУИ го доведоа буџетот во Министерството за труд и социјална политика во катастрофална состојба, сепак премиерот Мицкоски и коалиционите партнери од „ВРЕДИ“ успееја да најдат пари за повисоки пензии и плати за граѓаните уште од оваа ...