TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Семејството на филмски композитори Њумен стигна до бројката од 93 номинации за оскар

Сакам да кажам - 14.01.2020

Њумени се една од најуспешните и најнаградувани династии во историјата на Холивуд и два нејзини члена и оваа година се најдоа меѓу номинираните за оскар. Оваа фамилија на филмски композитори досега има вкупно 93 номинации за оскар и 12 освоени.

„Џокер“, „Ирецот“ и „Си било еднаш во Холивуд“ најблиску до Оскар

Вечер - 14.01.2020

Психолошкиот трилер, „Џокер“, во режија на Тод Филипс, годинава доби најголем број номинации за Оскар, вкупно 11, а по него следуваат биографската драма „Ирецот“ на Мартин Скорсезе и „Си било еднаш во Холивуд“ за убиството на познатата актерка Шерон ...

Ова е претежно машки свет – „Џокер“ води во номинации за Оскар

Макфакс - 14.01.2020

Мрачната стрип-приказна „Џокер“ во понеделникот предводеше во номинациите за Оскари во најдобар редослед на слики во кои доминираат приказни од или за мажи и во кој има само еден актер во боја и покрај напорите во изминатите неколку години за ...

„Џокер” и „Ирецот” со најмногу номинации за Оскар

Вечер - 13.01.2020

Американската Академија за филмски уметности и наука (АМПАС) денеска ги објави годинешните номинации за Оскар, кога за првпат во историјата еден македонски филм доби две номинации. Документарниот филм „Медена земја” на режисерите Тамара Котевска и ...

„Џокер“ и „Ирецот“ со најмногу номинации за Оскар

24 Вести - 13.01.2020

Американската Академија за филмски уметности и наука (АМПАС) денеска ги објави годинешните номинации за Оскар, кога за првпат во историјата еден македонски филм доби две номинации. Документарниот филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и ...

Џокер со 11 номинации за Оскар меѓу нив и за најдобар филм, режија и најдобар актер

Телма - 13.01.2020

Во трката за Оскар, наградата на Американската академија за филмска уметност и наука, “Џокер” има најмногу шанси со 11 номинации, вклучувајќи ја и онаа за најдобар филм, за режисерот Тод Филипс и актерот Хоакин Феникс.

„Џокер“ доби 11 номинации за Оскар, „1917“ И „беше еднаш во Холивуд“ по 10

Сакам да кажам - 13.01.2020

„Џокер“ ќе се бори за најмногу оскари оваа година, откако денеска доби 11 номинации, следен од воената драма „1917“ и „Беше еднаш во Холивуд“ со по десет. И Македонија ќе го очекува и следи претстојното доделување со огромен интерес откако „Медена ...

„Џокер“ со 11 номинации за „оскар“

Н.Македонија - 13.01.2020

Американската филмска академија ги објави номинациите за престижната награда „оскар“, чие 92. свечено доделување ќе се случи на 9 февруари. За најдобар филм номинирани се следниве филмски остварувањеа: „Форд против Ферари“, „Ирецот“, „Зајакот Џоџо“, ...

За „Џокер“ 11 номинации за Оскар

Expres - 13.01.2020

Американската филмска академија го објави списокот на номинирани филмови за наградата Оскар. Најмногу номинации – 11, има филмот „Џокер“ вклучувајќи ја и таа за најдобар. Втор со десет номинации е филмот ...

Сите номинации за годинашниот „Оскар“

Република - 13.01.2020

Американската филмска академија ги објави номинациите за престижната награда „Оскар“, чие 92. свечено доделување ќе се случи на 9 февруари. Годинешните доделувања ќе се одржат во театарот „Долби“ во Лос Анџелес и нема да имаат домаќин.

„Џокер“ и „Ирецот“ со најмногу номинации за Оскар

А1 On - 13.01.2020

Американската Академија за филмски уметности и наука (АМПАС) денеска ги објави годинешните номинации за Оскар, кога за првпат во историјата еден македонски филм доби две номинации. Документарниот филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и ...

„Џокер“ и „Ирецот“ со најмногу номинации за Оскар

Денешен - 13.01.2020

Американската Академија за филмски уметности и наука (АМПАС) денеска ги објави годинешните номинации за Оскар, кога за првпат во историјата еден македонски филм доби две номинации. Документарниот филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и ...

„Џокер“ и „Ирецот“ со најмногу номинации за Оскар

Либертас - 13.01.2020

– Американската Академија за филмски уметности и наука (АМПАС) денеска ги објави годинешните номинации за Оскар, кога за првпат во историјата еден македонски филм доби две номинации. Документарниот филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и ...

„Џокер“ и „Ирецот“ со најмногу номинации за Оскар

Опсервер - 13.01.2020

– Американската Академија за филмски уметности и наука (АМПАС) денеска ги објави годинешните номинации за Оскар, кога за првпат во историјата еден македонски филм доби две номинации. Документарниот филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и ...

(ВИДЕО) „Џокер“ и „Ирецот“ со најмногу номинации за Оскар

Frontline - 13.01.2020

Американската Академија за филмски уметности и наука (АМПАС) денеска ги објави годинешните номинации за Оскар, кога за првпат во историјата еден македонски филм доби две номинации. Документарниот филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и ...

„Џокер“ со 11 и „Ирецот“ со 10 номинации за Оскар

+инфо - 13.01.2020

Во номинацијата за најдобар фил за Оскар се издвојуваат остварувањата „Форд против Ферари“, „Ирец“, „Зајакот Џоџо“, Џокер“, „Мали жени“, „Брачна приказна“, „1917“, „Беше еднаш во Холивуд“ и „Паразити“.

„Џокер“ и „Ирецот“ со најмногу номинации за Оскар

MakPress - 13.01.2020

Американската Академија за филмски уметности и наука (АМПАС) денеска ги објави годинешните номинации за Оскар, кога за првпат во историјата еден македонски филм доби две номинации. Документарниот филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и ...

Ова се номинациите за годинешниот „Оскар“

Вистина.мк - 14.01.2020

Американската филмска академија ги објави номинациите за престижната награда „Оскар“, чие 92. свечено доделување ќе се случи на 9 февруари. Годинешните доделувања ќе се одржат во театарот „Долби“ во Лос Анџелес и нема да имаат домаќин.