TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ученик од Белорусија со нож ја убил наставничката

Макфакс - 11.02.2019

Средношколец во Белорусија со нож ја убил наставничката и уште едно момче од училиштето, соопшти белоруското министерство за внатрешни работи. Министерството наведе дека момчето кое било 10 одделение, ја нападнало наставничката по историја пред ...

Средношколец ладнокрвно ја убил својата професорка по историја и уште еден ученик: Страшно злосторство ја потресе ...

Точка - 11.02.2019

Уште двајца ранети соученици биле сместени во болница, а како што пренесуваат тамошните медиуми, засега не се познати мотивите за нападот со нож. Еден средношколец од Белорусија со нож ја убил својата професорка по историја и уште еден ученик во ...

Ученик во Белорусија избоде учителка и друг ученик

Независен - 11.02.2019

Еден средношколец во Белорусија со нож уби учителка и уште еден ученик во училиште, соопшти белоруското Министерство за внатрешни работи. Според министерството ученикот во 10 одделение ја нападнал наставничката пред денеска да почне со нејзиниот час.

Со видеоигри, експерименти и настава во природа до квалитетно образование – наставници ги споделуваат своите методи

Радио МОФ - 10.02.2019

Во македонските училници сè уште постојат наставници кои наоѓаат начини да го доближат светот на бројките, на буквите и науката до своите ученици, и покрај немањето услови и средства. Рецептот за квалитетно образование, велат посветените наставници, ...

Ученик од Белорусија со нож ја убил наставничката

Centar - 11.02.2019

Средношколец во Белорусија со нож ја убил наставничката и уште едно момче од училиштето, соопшти белоруското Министерство за внатрешни работи. Министерството наведе дека момчето, кое било 10 одделение, ја нападнало наставничката по историја пред ...

Во Белорусија со нож до смрт избодел наставичка и ученик

Скопје1 - 11.02.2019

Средношколец во Белорусија со нож до смрт избодел наставничка и ученик. Според белоруското Министерство за внатрешни работи, ученикот кој бил 10 одделение ја нападнал наставничката пред да таа да започне со својот час.