TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкендија во акција да ја елиминира Рига: Ќе мора два гола негатива да анулира!

Екипа - 29.07.2021

Шкендија со негатива од 0-2 по првиот натпревар го очекува денешниот реванш-дуел од 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига против летонската Рига. Јасно е дека шансите за тетовци за пласман во следната рунда натпревари не се загубени, ...

Шкендија сака, Шкендија може…време е да покаже зошто е шампион!

SportMedia - 29.07.2021

Вечерва од 20 часот на Арената “Тодор Проески“ во Скопје, Шкендија ја дочекува летонската Рига во реванш мечот од 2.квалификациско коло во Конференциската лига. Во Рига беше 2:0 за Летонците, токму затоа на Шкендија ќе и биде многу тешко да ја мине ...

Летонците на прошетка низ Градски парк! (ФОТО)

SportMedia - 29.07.2021

Рига вечерва ја очекува тежок дуел со нашиот првак, тимот на Шкендија во реванш мечот од 2.квалификациско коло во Конференциската лига. Со оглед на тоа дека во Скопје е премногу топло, временски услови на кои Летонците не се навикнати, тие утринава ...

Шкендија брка негатива против Рига, Шкупи по чудо во Португалија

Слободен Печат - 29.07.2021

Денеска двете македонски екипи ќе ги играат реванш натпреварите од второто квалификациско коло во новоформираното УЕФА натпреварување, Конференциската лига. Шкендија која веќе три натпревари (три порази на европската сцена ова лето) не знае за гол, ...

Може ли Шкендија по три порази, конечно до европска подвиг со Рига?

Gol.mk - 29.07.2021

Три порази на три натпревари и ниту еден постигнат гол е билансот на македонскиот првак Шкендија на европската сцена ова лето. Двата порази од Мура (0-1 и 0-5) како и оној против Рига во Летонија (0-2) не влеваат надеж дека тетовчани можат да го ...

Шкендија брка негатива од два гола, Шкупи оди по чудо во Португалија

Вечер Прес - 29.07.2021

Фудбалскиот шампион на Македонија, екипата на Шкендија, е пред голем испит за пласман во 3. квалификациско коло од Конференциската лигата, бидејќи ќе брка негатива од два гола на реванш-натпреварот против Рига што се игра денеска на Националната ...

Шкендија брка чудо против Рига, два гола се достижна негатива

Дриблинг - 29.07.2021

Македонскиот фудбалски шампион, Шкендија брка негатива од 2:0 против Рига во реваншот од 2 квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига. Предводникот на првакот на Македонија, Ѓока побара напаѓачите да почнат да си ја вршат својата работа.

Од Шкендија порачуваат: Ако проработи нападот можеме да ја елиминираме Рига

Gol.mk - 29.07.2021

Македонскиот шампион Шкендија се наоѓа пред пресвртница во својата европска сезона. Имено, клубот од Тетово утревечер од 20:00 часот ја пречекува Рига во реванш дуел од Конференциската лига на УЕФА, а треба да надополни од првиот натпревар во ...

Ѓока: Верувам во овие момци, можеме да ја елиминираме Рига

Дерби - 28.07.2021

Екипата на Шкендија ќе се обиде да остане во фудбалска Европа, а за да се случи тоа ќе мора да најде решение во реваншот против Рига во УЕФА Конференциската лига. „Црвено-црните“ загубија со 2-0 во Летонија што значи во Скопје ќе мора да дадат ...

Ибраими е оптимист: Можеме да направиме пресврт против Рига

Слободен Печат - 28.07.2021

Екипата на Шкендија одигра три натпревари во квалификацискиите за пласман во европските купови, и досега не постигна ниту еден гол. Во квалификациите за пласман во ЛШ, Шкендија два пати загуби од Мура со 1:0 и 5:0, а во првиот дуел со Рига во ...

Шкендија верува: Можеме до пресврт против Рига

Спортски - 28.07.2021

Утре Шкендија ја пречекува Рига во реванш дуел од Конференциската лига. Рига на домашен терен во претходниот натпревар победи со 2:0 и има одлична предност пред утрешниот реванш на Арената во Скопје.

Шкендија гол нема дадено, ама оптимисти се: Добро играме, само да почне да погодуваме!

Sport 1 - 28.07.2021

Македонскиот шампион Шкендија сѐ уште нема дадено гол летово во Европа, после 270 минути и три меча има вкупни 0-8, па утре ако сака да се надева дека може да го мине вториот квалификациски филтер во Конференциската лига, ќе мора да погодува, ама за ...

Ибраими: Можеме до пресврт против Рига!

Sport 1 - 28.07.2021

Најдобриот напаѓач на Шкендија и четирикратна „златна копачка“ во Македонија, Бесарт Ибраими верува дека македонскиот шампион може да направи комплетен пресврт против летонскиот првак Рига и негативата од два гола да ја претвори во пласман во ...

Ѓока: Ништо не е загубено, верувам во карактерот на овие момци кои може да ја елиминираат Рига

Екипа - 28.07.2021

Шкендија со негатива од 0-2 по првиот натпревар го очекува утрешниот реванш-дуел од 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига против летонската Рига. Јасно е дека шансите за тетовци за пласман во следната рунда натпревари не се загубени, ...

Шкендија собира сила да ја победи Рига… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 28.07.2021

Фудбалерите на Шкендија го одработија официјалниот тренинг на националната арена „Тодор Проески“ пред утрешниот реванш натпревар со летонската Рига во 2. квалификациско коло од УЕФА Конференциската лига.

Ибраими: Мора да почнеме да постигнуваме голови

Екипа - 28.07.2021

На првите три европски натпревари ова лето екипата на Шкендија нема постигнато ниту еден гол… Сето тоа е клучниот момент за лошите резултати на „црвено-црните“ кои утре ја пречекуваат Рига на реваншот од 2.

Во Шкендија се оптимисти: Можеме до пресврт, треба само да поченеме да погодуваме

Спортклуб - 28.07.2021

Македонскиот фудбалски шампион Шкендија ова лето бележи навистина лоши резултати во Европа. Доказ за тоа е и што на три натпревари, односно 270 минути, нема постигнато гол. Во пресрет на реваншот од второто коло во Конференциската лига, тетовчани се ...

Ѓока: Верувам во карактерот на овие момци, во нивниот квалитет!

SportMedia - 28.07.2021

Шкендија на првиот меч во Рига, во 2.квалификациско коло во Конференциската лига загуби со 0:2, па токму затоа утре во реваншот ќе има многу тешка задача за да мине понатаму. Се разбира дека шансите се тука, но треба да се одигра далеку подобро.

Ибраими: Ако бидеме посконцентрирани во нападот, резултатот ќе биде поразличен

Дриблинг - 28.07.2021

Македонскиот фудбалски првак, Шкендија не успеа да постигне ниту еден гол на досегашните три европски натпревари летово, а нова шанса за тоа ќе има утре во реваншот против Рига во 2 квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига.

Бесарт Ибраими: Време е да почнеме да постигнуваме голови!

SportMedia - 28.07.2021

На утрешниот дуел со Рига јасно е дека од Бесарт Ибраими, најдобриот фудбалер на Шкендија, најдобриот стрелец во историјата на ПМФЛ, се очекуваат голови. Тука нема дилеми. Да потсетиме дека на првите три евро – средби, тетовци не постигнаа ниту еден ...

Ѓока: Ако сме реални, не играме лошо но никако да ни проработи нападот

Дриблинг - 28.07.2021

Шкендија брка негатива од 2:0 против Рига во реваншот од 2 квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига. Предводникот на првакот на Македонија, Ѓока побара напаѓачите да почнат да си ја вршат својата работа.

НАПАЃАЧОТ НА ШКЕНДИЈАм ИБРАИМИ: Можеме да ја победиме Рига

Денешен - 28.07.2021

Македонскиот шампион Шкендија утревечер во Скопје го пречекува летонскиот првак Рига со надеж дека ќе успее да ја надомести негативата од 0:2 од првиот натпревар и да избори пласман во 3. коло во УЕФА Конференциската лига.

Eкспедицијата на Рига пристигна во Скопје 📸

Спортски - 28.07.2021

Утре во Конференциската Лига Шкендија ќе игра против Рига против Летонија. Рига на домашен терен во претходниот натпревар победи со 2:0 и сега има одлична предност пред утрешниот реванш на Арената во Скоје.

Рига пристигна во скопскиот пекол!

SportMedia - 28.07.2021

Експедицијата на Рига, ривалот на Шкендија во утрешниот реванш меч од 2.квалификациско коло во КЛ, е веќе во Скопје. Летонците само што слетаа на скопскиот аеродром беа непријатно изненадени од тие +40 степени Целзиусови, ако се знае дека во Рига ...

Ибраими пред реваншот со Рига: Очајно ни се потребни голови

Опсервер - 28.07.2021

Македонскиот шампион Шкендија утревечер во Скопје го пречекува летонскиот првак Рига со надеж дека ќе успее да ја надомести негативата од 0:2 од првиот натпревар и да избори пласман во 3. коло во УЕФА Конференциската лига.

Ибраими пред реваншот со Рига: Очајно ни се потребни голови

Либертас - 28.07.2021

Македонскиот шампион Шкендија утревечер во Скопје го пречекува летонскиот првак Рига со надеж дека ќе успее да ја надомести негативата од 0:2 од првиот натпревар и да избори пласман во 3. коло во УЕФА Конференциската лига.

Ибраими пред реваншот со Рига: Очајно ни се потребни голови

MakPress - 28.07.2021

Македонскиот шампион Шкендија утревечер во Скопје го пречекува летонскиот првак Рига со надеж дека ќе успее да ја надомести негативата од 0:2 од првиот натпревар и да избори пласман во 3. коло во УЕФА Конференциската лига.