TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО обвинува – Бугарија го води орото, Македонија само гледа

Алсат-М - 23.01.2022

ВМРО-ДПМНЕ оценува дека Скопје и Софија не се две рамноправни страни во преговорите. Според македонската опозициска партија, бугарската влада го води процесот, а нашата влада е нем набљудувач.

СДСМ: На денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ требаше да се појави Мицкоски

Канал5 - 23.01.2022

Наместо лажни конструкции и рециклирани обвининувањa, јавноста денеска очекуваше дека на трибината на ВМРО-ДПМНЕ ќе се појавеше Христијан Мицкоски и ќе одговори на прашањата за кои молчи со денови, се наведува во партиското соопштение.

На денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ требаше да се појави Мицкоски и да каже што зборувал на средбата со Петков

24Инфо - 23.01.2022

Наместо лажни конструкции и рециклирани обвининувањa, јавноста денеска очекуваше дека на трибината на ВМРО-ДПМНЕ ќе се појавеше Христијан Мицкоски и ќе одговори на прашањата за кои молчи со денови.

СДСМ прашува: Што крие Мицкоски од средбата со Петков?

360 степени - 23.01.2022

Владејачката партија реагира откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ не се појавил на денешната партиска трибина насловена „Заштита на националните и државни интереси наместо пазар дипломатија“, која се одржува неколку дена по првата посета на новиот бугарски ...

СДСМ: Што крие Мицкоски по средбата со Петков?

Фокус - 23.01.2022

Што крие Христијан МИцкоски од средбата со Кирил Петков, прашуваат денеска од СДСМ откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ не се појавил на партиската трибина насловена „Заштита на националните и државни интереси наместо пазар дипломатија“, која се одржува ...

СДСМ: На денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ требаше да се појави Мицкоски и да каже што зборувал на средбата со Кирил ...

А1 On - 23.01.2022

„Наместо лажни конструкции и рециклирани обвининувањa, јавноста денеска очекуваше дека на трибината на ВМРО-ДПМНЕ ќе се појавеше Христијан Мицкоски и ќе одговори на прашањата за кои молчи со денови“, соопшти СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: Бугарија го води орото, Македонија само гледа

Press24 - 23.01.2022

Скопје и Софија не се рамноправни страни во преговорите, оценува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, бугарската страна го води процесот, а македонската Влада е нем набљудувач. Освен тоа, за ВМРО-ДПМНЕ нема потреба од формирање на повеќе ...

Ќе има ли и преговори за историјата во Софија?

Сител - 23.01.2022

Средбата на ко-претседавачите со историската комисија во вторник во Софија ќе биде од технички карактер. Извори од комисијата за Сител велат дека барем засега историската комисија нема да ја следи динамиката на останатите работни групи кои ќе се ...

На трибината требаше да се појави Мицкоски и да каже што разговарал со Кирил Петков, велат од СДСМ

Макфакс - 23.01.2022

Наместо лажни конструкции и рециклирани обвининувањa, јавноста денеска очекуваше дека на трибината на ВМРО-ДПМНЕ ќе се појавеше Христијан Мицкоски и ќе одговори на прашањата за кои молчи со денови, реагира СДСМ по дискусијата што денеска се одржа во ...

СДСМ: На денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ требаше да се појави Мицкоски

24 Вести - 23.01.2022

Наместо лажни конструкции и рециклирани обвининувањa, јавноста денеска очекуваше дека на трибината на ВМРО-ДПМНЕС ќе се појавеше Христијан Мицкоски и ќе одговори на прашањата за кои молчи со денови, се наведува во партиското соопштение на СДСМ.

На трибината требаше да се појави Мицкоски и да каже што разговарал со Кирил Петков, велат од СДСМ

MTM - 23.01.2022

Наместо лажни конструкции и рециклирани обвининувањa, јавноста денеска очекуваше дека на трибината на ВМРО-ДПМНЕ ќе се појавеше Христијан Мицкоски и ќе одговори на прашањата за кои молчи со денови, реагира СДСМ по дискусијата што денеска се одржа во ...

СДСМ: Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков

Независен - 22.01.2022

СДСМ, преку партиско соопштение, го повикува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да ѝ соопшти на јавноста за што зборувал со бугарскиот премиер Кирил Петков, на средбата која ја имаа во седиштето на партијата во Скопје.

Мицкоски не откри што разговарал со Петков, за неговата посета вели дека е престава интересна за дипломатите од ЕУ

еМагазин - 22.01.2022

Мојот впечаток е дека сето ова изгледа малку покултурно од тоа што беше за јавноста, но суштината е иста, дека секогаш кога ќе треба од страна на бугарската влада да се направи било каков чекор напред повторно ќе има изговори.

Мицкоски и Петков разговарале и за Гоце Делчев?

Фактор - 22.01.2022

На средбата помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и бугарскиот премиер Кирил Петков на 18 јануари во Скопје, тема на разговор бил и револуционерот Гоце Делчев. Вели дека биле кажани многу работи.

Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков, му ги поставил ли прашањата што им ги нарачуваше на новинарите?, ...

Скопје1 - 22.01.2022

„Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков, му ги поставил ли прашањата што им ги нарачуваше на новинарите? Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков.

СДСМ: Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков

Канал5 - 22.01.2022

Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков, се наведува во партиското соопштение. Мицкоски молчи и не одговара дали прашањата што ги нарачуваше од новинарите, му ги поставил директно на ...

Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков, му ги поставил ли прашањата што им ги нарачуваше на новинарите?

24Инфо - 22.01.2022

Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков. Мицкоски молчи и не одговара дали прашањата што ги нарачуваше од новинарите, му ги поставил директно на Петков? Дали Мицкоски крие што ...

СДСМ: Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков, му ги поставил ли прашањата што им ги нарачуваше на ...

А1 On - 22.01.2022

„Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков. Мицкоски молчи и не одговара дали прашањата што ги нарачуваше од новинарите, му ги поставил директно на Петков“, прашуваат СДСМ.

СДСМ: Мицкоски не кажа што му рекол на Петков, силен е пред камери, не и во четири очи

МКД - 22.01.2022

Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков. Мицкоски молчи и не одговара дали прашањата што ги нарачуваше од новинарите, му ги поставил директно на Петков? Дали Мицкоски крие што ...

СДСМ: Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков

Сител - 22.01.2022

Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков, му ги поставил ли прашањата што им ги нарачуваше на новинарите? Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков.

СДСМ: Мицкоски со денови не кажува што разговарал со бугарскиот премиер Петков

Zoom - 22.01.2022

Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Како што велат од таму, Мицкоски молчи и не одговара дали прашањата што ги нарачуваше од новинарите, му ги поставил ...

Мицкоски не кажува што зборувал со Петков, му ги поставил ли прашањата што им ги нарачуваше на новинарите, прашуваат од ...

Frontline - 22.01.2022

„Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков, му ги поставил ли прашањата што им ги нарачуваше на новинарите? Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков.

СДСМ: Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков

Опсервер - 22.01.2022

Скопје, 22 јануари 2022 Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков, му ги поставил ли прашањата што им ги нарачуваше на новинарите? Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков.

СДСМ: Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков

Локално - 22.01.2022

„Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков“, соопштија од СДСМ. „Мицкоски молчи и не одговара дали прашањата што ги нарачуваше од новинарите, му ги поставил директно на Петков? Дали ...

СДСМ: Дали Мицкоски крие што зборувал со Петков, силен е само пред камери, едно зборува пред јавноста, а друго на ...

Денешен - 22.01.2022

Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков, се истакнува во денешната реакција од владејачкиот СДСМ. Во продолжение комплетното соопштение од Бихаќска: Мицкоски молчи и не одговара дали ...

СДСМ: Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков

MakPress - 22.01.2022

Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков, му ги поставил ли прашањата што им ги нарачуваше на новинарите? Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков.

СДСМ: Мицкоски со денови не кажува што зборувал со Петков, му ги поставил ли прашањата што им ги нарачуваше на ...

CivilMedia - 22.01.2022

Христијан Мицкоски со денови молчи и не кажува што зборувал на средбата на бугарскиот премиер Кирил Петков, прашуваат во соопштението до јавноста од СДСМ. Мицкоски молчи и не одговара дали прашањата што ги нарачуваше од новинарите, му ги поставил ...