TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку три лица загинаа во пукање во кампусот на универзитетот во Лас Вегас

Нетпрес - 07.12.2023

Во пукањето во главниот кампус на Универзитетот Невада во Лас Вегас во средата загинаа најмалку три лица пред крвопролевањето да заврши со смртта на осомничениот, соопштија властите. Не е јасно дали осомничениот бил застрелан од полицијата или се ...

(ВИДЕО) Најмалку три лица убиени во пукање во кампус во Лас Вегас, полицијата извести дека напаѓачот е мртов

360 степени

Најмалку три лица убиени во пукање во кампусот на Универзитетот во Лас Вегас

Кумановски м.

Пукотници на универзитет во САД, има жртви (ВИДЕО)

Канал5

Неколку погодени во пукање во универзитетскиот кампус во Лас Вегас, напаѓачот мртов

Нетпрес

(Видео) Пукање во Лас Вегас, полицијата на терен, има жртви

Макфакс

(ВИДЕО) Пукотница на Универзитетот во Лас Вегас, американските медиуми јавуваат за повеќе жртви

А1 On

Во Центар Опсервер Скопје1 Точка Во Центар Пулс24

Тројца загинати во пукањето во кампусот во Лас Вегас, едно лице рането

Курир - 07.12.2023

По пукањето во кампусот на Универзитетот во Невада, во Лас Вегас, три лица се убиени, а едно е рането, додека напаѓачот е убиен од полицијата, јави Си-Ен-Ен. – Повреденото лице, кое било во критична состојба, е згрижено во болницата Санрајс и сега е ...

Тројца загинати во пукањето во кампусот во Лас Вегас, едно лице рането (ДПЛ)

Бизнис Вести

Тројца загинати во пукањето во кампусот во Лас Вегас, едно лице рането

Независен

Тројца загинати во пукањето во кампусот во Лас Вегас, едно лице рането

Сител

Тројца загинати во пукањето во кампусот во Лас Вегас, едно лице рането

MakPress

ПРОФЕСОР ПУКАЛ ВО УНИВЕРЗИТЕТСКИОТ КАМПУС ВО НЕВАДА Три лица се убиени, а едно е во критична состојба

+инфо

Тројца загинати во пукањето во кампусот во Лас Вегас, едно лице рането

Бриф

Р.С.Европа ММС Канал5 24 Вести Слободен Печат Frontline Денешен Нова ТВ

Истрели во кампусот на универзитетот во Лас Вегас, убиени три лица – полицијата успева да го неутрализира напаѓачот

Во Центар - 07.12.2023

Американската полиција соопшти дека три лица се убиени од пукање во кампусот на Универзитетот во Невада во Лас Вегас. Како што јавува Би-Би-Си, полицијата соопштила дека го убила осомничениот, чиј идентитет се уште не е откриен, пренесува Телеграф.

Пукање на Универзитет во Лас Вегас – напаѓачот убиен

Фокус

Полиција на Лас Вегас: Ликвидиран напаѓач на Универзитетот Невада, повредени лица се пренесени во болници во градот

Бизнис Вести

Полиција на Лас Вегас: Ликвидиран напаѓач на Универзитетот Невада, повредени лица се пренесени во болници во градот

Локално

Полиција на Лас Вегас: Ликвидиран напаѓач на Универзитетот Невада, повредени лица се пренесени во болници во градот

Слободен Печат

Полиција на Лас Вегас: Ликвидиран напаѓач на Универзитетот Невада, повредени лица се пренесени во болници во градот

MakPress

Пукање на Универзитет во Лас Вегас – напаѓачот убиен

Либертас