TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отписот на долгови на комисиска расправа во Собранието

24 Вести - 23.01.2020

Предизборни препукувања на релација власт и опозиција во кои собраниската говорница и денеска узурпирана од народните избраници за докажување на тоа кој носи вистински законски решенија, а кој преку нив сака да манипулира со граѓаните.

Отписот на каматите на долговите на јавните претпријатија заглави во Собрание

Телма - 23.01.2020

За опозицијата кражба на народни пари, за власта парите од граѓаните одат кај граѓаните. Отписот на каматите на долговите на јавните претпријатија ги скара пратениците. Законот не стигна на ред на седницата на Комисијата за финансирање и буџет која ...

Откако се разгледа дневниот ред седницата на Комисијата за финансирање и буџет беше прекината

Канал5 - 23.01.2020

Законот за отпис на камати и репрограмирање на долговите остана заглавен во Собранието откако не стигна на ред на матичната Комисија за финансирање и буџет. Наместо за законот, пратениците дискутираа субвенционираниот студентски оброк, а ...

Пратениците не дебатираа за отпис на камати на долгови

Алфа - 23.01.2020

За двата закони за отпис на камати на долгови на граѓани, но и на јавни претпријатија не се дискутираше во собранието. Токму кога точката стигна на дневен ред во Комисијата за финансирање и буџет, седницата беше прекината.

Костадин Костадинов: ДПМНЕ заглавени во нивната режимска матрица, денеска преку нивната пратеничка Лилјана Кузмановска ...

Centar - 23.01.2020

Фејсбук статус на Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ: ДПМНЕ заглавени во нивната режимска матрица, денеска преку нивната пратеничка Лилјана Кузмановска не дозволи на комисија, да се отворат законите за Отпис на КАМАТИ и репрограм на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Расте очајот, нервозата и паниката во редовите на СДСМ

Канал5 - 23.01.2020

Од ден на ден се повеќе и повеќе расте очајот, нервозата и паниката во редовите на СДСМ. Исплашени од денот кога катастрофално ќе загубат на предвремените парламентарни избори и кога оваа расипничка и криминална власт конечно ќе замине во опозиција, ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во ...

24Инфо - 22.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните. Последниот таков Предлог-закон на кој поднесоа околу 3000 амандмани е Предлог – законот за отпис на камати и репрограмирање ...

Реакција во однос на Предлог- Законот за отпис на каматите и репрограмирање на долговите и трошоците на физичките лица: ...

24Инфо - 22.01.2020

Институтот за истражување и анализа на политики- Ромалитико го разгледа предлог законот за отпис на каматите и програмирање на долговите, и генерален заклучок е дека истиот е недоречен, влегува во потенцијална колизија со законот за извршување и ...

„Стоп за извршителите“ очекуваат законските измени да бидат усвоени од Собранието

Нетпрес - 21.01.2020

Пратениците ќе одлучуваат за застарување на долговите и отпис на каматите. Овие предлог законски измени влегоа во собраниска процедура. Невладините организации, кои се дел од иницијативата “Стоп за извршителите”, очекуваат пратениците да ги усвојат ...

„Стоп за извршителите“ и денеска протестираа, бараат да има рок за да не се чуваат стари предмети

MakPress - 22.01.2020

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од Законот за извршување кои беа усвоени од Владата, пренесува Телевизија Алфа.

„Стоп за извршителите“ пред уште една победа во Собранието

4NEWS - 21.01.2020

Пратениците ќе одлучуваат за застарување на долговите и отпис на каматите. Овие предлог законски измени влегоа во собраниска процедура. Невладините организации, кои се дел од иницијативата “Стоп за извршителите”, очекуваат пратениците да ги усвојат ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ ги блокира сите проекти и решенија во интерес на граѓаните

Канал5 - 22.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните. Последниот таков Предлог-закон на кој поднесоа околу 3000 амандмани е Предлог – законот за отпис на камати и репрограмирање ...

Костадинов:ВМРО-ДПМНЕ ги блокира сите проекти и решенија во интерес на граѓаните

iPortal - 22.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните, рече денеска на прес-конференција Костадин Костадинов, потпарол на СДСМ.

Костадинов: Деновиве ги очекуваме забелешките од ВМРО-ДПМНЕ за законот за ЈО

MakPress - 22.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните. Последниот таков Предлог-закон на кој поднесоа околу 3000 амандмани е Предлог - законот за отпис на камати и репрограмирање ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ ги блокира сите проекти и решенија во интерес на граѓаните

Локално - 22.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните, изјави на денешната прес конференција Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ со 3.000 амандмани го блокира предлог-законот за отпис на камати

Макфакс - 22.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ поднеле 3.000 амандмани за предлог-законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на јавните препријатија, за кој денеска требаше да се расправа на Комисијата за финансирање и буџет, а потоа и на пленарна седница.

ВМРО-ДПМНЕ ги блокира сите проекти и решенија во интерес на граѓаните

Frontline - 22.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните. Последниот таков Предлог-закон на кој поднесоа околу 3000 амандмани е Предлог - законот за отпис на камати и репрограмирање ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ ги блокира сите проекти и решенија во интерес на граѓаните

Либертас - 22.01.2020

Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните. Последниот таков Предлог-закон на кој поднесоа околу 3000 амандмани е Предлог – законот за отпис на камати и ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ со 3.000 амандмани го блокира предлог-законот за отпис на камати

Centar - 22.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ поднел 3.000 амандмани за предлог-законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на јавните препријатија, за кој денеска требаше да се расправа на Комисијата за финансирање и буџет, а потоа и на пленарна седница.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да блокира се што е во интерес на граѓаните, тие се против отписот на камати и долгови

Канал5 - 23.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните. Уште една потврда за тоа е поднесувањето на околу 3000 амандмани за Предлог – законот за отпис на камати и репрограмирање ...

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да блокира се што е во интерес на граѓаните, тие се против отписот на камати и долгови

24Инфо - 23.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните. Уште една потврда за тоа е поднесувањето на околу 3000 амандмани за Предлог – законот за отпис на камати и репрограмирање ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против отписот на камати и долгови, блокира сѐ што е во интерес на граѓаните

МКД - 23.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните, обвинува СДСМ во денешното соопштение. „Уште една потврда за тоа е поднесувањето на околу 3.000 амандмани за ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се против отписот на камати и долгови

А1 On - 23.01.2020

„ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните. Уште една потврда за тоа е поднесувањето на околу 3000 амандмани за Предлог – законот за отпис на камати и репрограмирање ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да блокира се што е во интерес на граѓаните, тие се против отписот на камати и долгови

Centar - 23.01.2020

-ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните. Уште една потврда за тоа е поднесувањето на околу 3000 амандмани за Предлог – законот за отпис на камати и репрограмирање ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да блокира се што е во интерес на граѓаните

MakPress - 23.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штетните политики кои значат блокирање на сите проекти и решенија коишто се во интерес на граѓаните. Уште една потврда за тоа е поднесувањето на околу 3000 амандмани за Предлог - законот за отпис на камати и репрограмирање ...

Мицевски: Несериозно е што СДСМ пред избори брза да го изгласа законот за отпис на камати

Макфакс - 23.01.2020

Несериозно е што СДСМ пред избори брза во Собранието да го изгласа предлог-законот за отпис на камати и репрограмирање долгови и трошоци на јавните препријатија, оценува Никола Мицевски, координатор на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието.

Мицевски: Несреиозно е што СДСМ пред избори брза да го изгласа законот за отпис на камати

24Инфо - 23.01.2020

Несериозно е што СДСМ пред избори брза во Собранието да го изгласа предлог – законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на јавните препријатија, оценува Никола Мицевски, координатор на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието.

Мицевски: СДСМ се обидува да ги покрие своите неспособни градоначалници и директори на јавни претпријатија

А1 On - 23.01.2020

„Од ден на ден се повеќе и повеќе расте очајот, нервозата и паниката во редовите на СДСМ. Исплашени од денот кога катастрофално ќе загубат на предвремените парламентарни избори и кога оваа расипничка и криминална власт конечно ќе замине во ...

Мицевски: Несреиозно е што СДСМ пред избори брза да го изгласа законот за отпис на камати

MTM - 23.01.2020

Несериозно е што СДСМ пред избори брза во Собранието да го изгласа предлог - законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на јавните препријатија, оценува Никола Мицевски, координатор на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието.

Мицевски: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволат кражба на народни пари

Курир - 23.01.2020

Од ден на ден се повеќе и повеќе расте очајот, нервозата и паниката во редовите на СДСМ. Исплашени од денот кога катастрофално ќе загубат на предвремените парламентарни избори и кога оваа расипничка и криминална власт конечно ќе замине во опозиција, ...

Мицевски: Од ден на ден се повеќе и повеќе расте очајот, нервозата и паниката во редовите на СДСМ

MakPress - 23.01.2020

Од ден на ден се повеќе и повеќе расте очајот, нервозата и паниката во редовите на СДСМ. Исплашени од денот кога катастрофално ќе загубат на предвремените парламентарни избори и кога оваа расипничка и криминална власт конечно ќе замине во опозиција, ...

Митрески : ВМРО-ДПМНЕ е против граѓаните, намерно го кочи Законот за отпис на камати на долгови

Канал5 - 23.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и сите законски решенија што се во интерес на граѓаните,рече на прес конференција Јован Митрески, координатор на пратеничка група на СДСМ и коалицијата во Собранието на РСМ.

ВМРО-ДПМНЕ е против граѓаните, намерно го кочи Законот за отпис на камати

24Инфо - 23.01.2020

Изјава за медиуми, Јован Митрески, координатор на пратеничка група на СДСМ и коалицијата во Собранието на РСМ ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и сите законски решенија што се во интерес на граѓаните.

(ВИДЕО) Митрески: ВМРО-ДПМНЕ се противат на отписот на каматите и долговите на граѓаните

А1 On - 23.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и сите законски решенија што се во интерес на граѓаните. Пратениците од оваа партија очигледно се против отписот на каматите и долговите што граѓаните ги имаат, рече Јован Митрески, координатор на ...

ВМРО-ДПМНЕ е против граѓаните, намерно го кочи Законот за отпис на камати на долгови

Локално - 23.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и сите законски решенија што се во интерес на граѓаните изјави на денешната прес конференција Јован Митрески, координатор на пратеничка група на СДСМ и коалицијата во Собранието на РСМ.