TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дневен хороскоп за 14 јануари: И денес ќе продолжите со вашите љубовни успеси

Слободен Печат - 14.01.2021

Овен Прикривајќи ја вистината, оставате лош впечаток на саканата личност. Важно е да ја увидите вашата грешка. Постојано барате излез од комплицирани ситуации, но некој дополнително ве оптоварува со различни барања.

Дневен хороскоп за четврток, 14 јануари 2021 година

Нетпрес - 14.01.2021

ОВЕН Во потрага сте за нови идеји кои би ја почнале работа, но тие не поминуваат проверка. Задоволни сте од односот со брачниот партнер. Тој ви пружа поддршка во емотивна и материјална смисла. Напнати сте. БИК Многу сте вредни.

Дневен хороскоп за 14.јануари 2021 година

Канал5 - 14.01.2021

Дневен хороскоп за четврток , 14 јануари 2021 година. Јарец 22.12.-20.1. Љубов Ќе посакате чувствата да ги изразите или да ги доверите на некој кој е вмешан во вашата љубовна приказна. Во тоа ќе бидете упорни.

Дневен хороскоп за четврток (14. јануари 2021 година)

ТВ21 - 14.01.2021

ОВЕН Работа: Во потрага сте за нови идеји кои би ја почнале работа, но тие не поминуваат проверка. Љубов: Задоволни сте од односот со брачниот партнер. Тој ви пружа поддршка во емотивна и материјална смисла. Здравје: Напнати сте.

Дневен хороскоп за четврток: Одличен ден за неколку знаци

Женски магазин - 14.01.2021

Овен Ситуацијата во која се наоѓате ве убива психички. Пред вас е ново познанство со личност која има врска со странство. Прилично сте заинтересирани, а далечината не ви делува како проблем.

ИСТРАЖУВАЊЕ НА ПСИХОЛОЗИТЕ: Се вљубуваме три пати во животот! Само една љубов е вистинска, еве како да ја препознаете

Кумановски м. - 13.01.2021

После сите бродоломи, порази и емоционални рани, важно е да не престанете да верувате во љубовта. Психолозите истакнуваат дека ние навистина се вљубуваме три пати во животот, и секоја од овие љубови се раѓа од посебна причина.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Турбулентна среда за еден знак

Хаштаг - 13.01.2021

Овен Обврските ви заостануваат и не знаете како да се вратите во колосек. Партнерот ви нуди поддршка. Се потпирате на него во секоја смисла. Бик Задоволни сте од тоа како се одвиваат работите. Незаинтересирани сте за врската.

Дневен хороскоп за среда, 13 јануари 2021 година

Нетпрес - 13.01.2021

ОВЕН Работа: Вложувате голема енергија во работата, но на крајот добивате само делумни резултати. Љубов: Обратете се на саканата личност за утеха и емотивно разбирање. Некој има добра идеја и искрено се грижи за вашето расположение.

Дневен хороскоп: Јарецот со големи амбиции, Бикот во романтично расположение

Press24 - 13.01.2021

ОВЕН Вложувате голема енергија во работата, но на крајот добивате само делумни резултати. Обратете се на саканата личност за утеха и емотивно разбирање. Некој има добра идеја и искрено се грижи за вашето расположение. Опуштете се, одморете.

Дневен хороскоп: Среда (13.Јануари,2021 година)

Вистина.мк - 13.01.2021

ОВЕН Работа: Вложувате голема енергија во работата, но на крајот добивате само делумни резултати. Љубов: Обратете се на саканата личност за утеха и емотивно разбирање. Некој има добра идеја и искрено се грижи за вашето расположение.

Истражување на психолозите: Се вљубуваме три пати во животот! Само една љубов е вистинска, еве како да ја препознаете!

Попара - 13.01.2021

После сите бродоломи, порази и емоционални рани, важно е да не престанете да верувате во љубов Психолозите истакнуваат дека ние навистина се вљбуваме три пати во животот, и секоја од овие љубови се раѓа од посебна причина.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден знак треба да обрне внимание на потребите на партнерот

Хаштаг - 14.01.2021

Овен Ситуацијата во која се наоѓате ве убива психички. Пред вас е ново познанство со личност која има врска со странство. Прилично сте заинтересирани, а далечината не ви делува како проблем.

Дневен хороскоп: Еден знак ќе ја прекине врска со партнерот, не сака ниту да го види, ниту да го чуе

Press24 - 14.01.2021

ОВЕН Во потрага сте за нови идеји кои би ја почнале работа, но тие не поминуваат проверка. Задоволни сте од односот со брачниот партнер. Тој ви пружа поддршка во емотивна и материјална смисла. Напнати сте. БИК Многу сте вредни.

Дневен хороскоп за 13. јануари 2021 година

Канал5 - 13.01.2021

Дневен хороскоп за среда, 13.јануари 2021 година. Јарец 22.12.-20.1. Љубов И денеска ќе продолжите со вашите љубовни успеси. Оние во врска ќе бидат среќни , а самите секако нека излезат. Се е можно.

Дневен хороскоп за среда (13. јануари 2021 година)

ТВ21 - 13.01.2021

ОВЕН Работа: Вложувате голема енергија во работата, но на крајот добивате само делумни резултати. Љубов: Обратете се на саканата личност за утеха и емотивно разбирање. Некој има добра идеја и искрено се грижи за вашето расположение.

Дневен хороскоп за среда 13 јануари 2021 година

Акцент - 13.01.2021

ОВЕН Ве очекуваат некои пречки и проблеми кои многу ќе ве оптеретуваат. Бидете многу внимателни во постапувањата со имотот и засега избегнувајте важни одлуки, особено ако се поврзани со финансии.

Дневен хороскоп 13.01.2021

Денар - 13.01.2021

Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат некои пречки и проблеми кои многу ќе ве оптеретуваат. Бидете многу внимателни во постапувањата со имотот и засега избегнувајте важни одлуки, особено ако се поврзани со финансии.

Дневен хороскоп за среда: Големи промени за еден знак

Женски магазин - 13.01.2021

Овен Обврските ви заостануваат и не знаете како да се вратите во колосек. Партнерот ви нуди поддршка. Се потпирате на него во секоја смисла. Бик Задоволни сте од тоа како се одвиваат работите. Незаинтересирани сте за врската.

Дневен хороскоп: Водолијата ја очекува фрустрирачки ден, стрелецот ќе води војна со апетитот

iPortal - 12.01.2021

Јарец 22.12.-20.1. Љубов Кај вас денеска ќе се јави потреба за слобода, па оние кои се во врска ќе сакаат малку да бидат сами или пак ќе одат во големо друштво. Кариера Ќе бидете многу задоволни од извршените анализи или со резултатите од ...

Хороскоп за вторник, 12 јануари

Кумановски м. - 12.01.2021

ОВЕН Работа: Работата е во застој и не знаете како да ја подигнете. Секоја идеа наидува на пречки поради кои не може да се реализира. Љубов: Брачниот партнер ви пружа емотивна и материјална поддршка. Се потпирате на него во секоја смисла.

Според психолозите има 5 вида на љубовни врски - во кој спаѓа вашата?

Кајгана - 12.01.2021

Многумина од вас мислат дека љубовта е иста како во филмовите, но во реалноста не е така. Во врската треба да вложувате многу труд, љубов и внимание, но и да бидете подготвени да се соочите со многу проблеми и препреки.