TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Динамо не се шегуваат - Гоце Седлоски е во самоизолација!

Sport 1 - 04.07.2020

Тимот Б на Динамо Загреб почна со подготовките за второлигашката сезона, меѓутоа составот не е комплетиран бидејќи тренерот Гоце Седлоски не работи со играчите затоа што е во самоизолација.

Во Динамо Загреб максимална внимателност: Седлоски во самоизолација!

Екипа - 04.07.2020

Поранешниот тренер на Вардар, Гоце Седлоски, сега тренер на вториот тим на Динамо Загреб, заедно со уште неколку фудбалери е во самоизолација во Загреб. Вториот тим на Динамо Загреб ги почна подготовките за новата сезона но без Седлоски.