TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Груевски земал пари во кеш од газда Нини

24 Вести - 16.04.2014

Никола Груевски зел милион и петстотини илјади евра во кеш од продажбата на Македонска банка на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефановиќ, обвини лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев.

Заев го обвини Груевски дека зел мито од 1,5 милиони евра

Deutsche Welle - 16.04.2014

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев денеска на прес-конференција обелодени документи кои, според него, докажуваат дека актуелниот премиер Груевски примил мито од 1,5 милиони евра.

Заев со нови детали за продажбата на „Македонска банка“

Утрински - 16.04.2014

Јовица Стефановиќ е контроверзниот српски бизнисмен кој му дал на премиерот Никола Груевски 1,5 милиони евра во кеш при продажбата на Македонска банка АД Скопје, тврди лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Заев - Груевски земал 1,5 милиони евра на црно од „Газда Нини“

Р.С.Европа - 16.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска обвини дека премиерот Никола Груевски лично му ја продал Македонска банка на српскиот бизнисмен Јовица Стефановиќ, познат како Газда Нини.

Слободен печат: На банките им здодеа да ја кредитираат владата

Либертас - 16.04.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Опозицијата со мегаскандал го разбива митот за чесност на премиерот – Заев: Газда Нини му дал 1,5 милион евра кеш на Груевски од продажбата на ...

Заев го повика Груевски да одговори за продажбата на Македонска банка

Н.Македонија - 16.04.2014

Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската јавност кога, како и зошто зел 1.500.000 евра во кеш и кога, како и ...

Заев: Груевски примил 1,5 милиони евра од газда Нини за продажбата на Македонска банка

МКД - 16.04.2014

Никола Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефанович, познат како газда Нини. Ова е сторено преку четири офшор и две домашни компании кои ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски зел 2.4 милиони евра во кеш од Македонска банка

А1 On - 16.04.2014

Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската јавност кога, како и зошто зел 1.500.000 евра во кеш и кога, како и ...

(ВИДЕО)Заев:Груевски еве докази за милионскиот кеш, ќе признаеш или да продолжиме?

Локално - 16.04.2014

Никола Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје, на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефанович, познат како газда Нини. Никола Груевски се стекнал со вкупен кеш од околу 2.400.000 ...

Заев: Груевски примил 1,5 милиони евра од газда Нини за продажбата на Македонска банка

Тера - 16.04.2014

Никола Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефанович, познат како газда Нини. Ова е сторено преку четири офшор и две домашни компании кои ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски зел 1,5 милиони евра на црно, во кеш од газда Нини за Македонска банка!

Либертас - 16.04.2014

Прес конференција на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Почитувани граѓани на Македонија, почитувани медиуми, Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања.

Заев: Груевски примил 1,5 милиони евра во кеш од газда Нини

Макфакс - 16.04.2014

Никола Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје, на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефановиќ, познат како газда Нини, рече во среда на прес конференција претседателот на СДСМ ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски земал милион ипол евра кеш од Газда Нини за продажбата на Македонска банка

Бриф - 16.04.2014

Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската јавност кога, како и зошто зел 1.500.000 евра во кеш и кога, како и ...

Заев со сериозно обвинување: Груевски примил 1,5 милиони евра во кеш од газда Нини!

Таратур - 16.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на пресконференција го обвини премиерот Никола Груевски дека лично ја продал Македонска банка АД Скопје, на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефановиќ, и за ...

Заев: Груевски земал 2. 400.000 кеш од продажбата на Македонска банка

Нова ТВ - 16.04.2014

Лидерот на СДСМ Зопран Зев денеска пред новинарите рече дека -Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската ...

ВИДЕО: ВЛАДАТА СЕ ТРЕСЕ: ЗАЕВ: 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ВО КЕШ ЗЕЛ НИКОЛА ГРУЕВСКИ ОД ГАЗДА НИНИ! - Ќе признаеш или да ...

Sky - 16.04.2014

Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската јавност кога, како и зошто зел 1.500.000 евра во кеш и кога, како и ...

ВИДЕО Заев: Газда Нини му дал 1,5 милиони евра во кеш на Никола Груевски

+инфо - 16.04.2014

Српскиот тајкун Јовица Стефановиќ, познат како газда Нини, е бизнисменот кој на премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски му дал 1,5 милион евра, тврди лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Заев: Груевски примил 1,5 милиони евра во кеш од Газда Нини

Фокус - 16.04.2014

При продажбата на „Македонска банка“ Никола Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје, на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефановиќ , познат како газда Нини.

Заев: Груевски, ќе признаеш за милионскиот кеш?

Телма - 16.04.2014

Господине Груевски, ќе признаеш ти, лично, за милионскиот кеш примен на црно, за кој нема данок, или да продолжиме со документите? - порача Заев. -Никола Груевски лично ја продал „Македонска банка“ ...