TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Харадинај мисли дека Рама има поважна работа од тоа да посредува меѓу Грција и Турција – да лобира за Косово

МКД - 13.01.2021

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај му порача на албанскиот премиер Еди Рама дека би можел да работи на нови признавања на Косово. Харадинај му порача дека тоа би можел да го прави наместо да посредува во решавањето на проблемите меѓу ...

Харадинај една година не разговара со Рама, му порача дека е подобро да работи на признавањето на Косово а не на ...

Слободен Печат - 13.01.2021

Лидерот на Алијасата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај, за Ора њуз телевизија кажа дека со албанскиот премиер Еди Рама веќе една година не комуницираат. -Има долго време, повеќе од една година што не комуницирам со Рама.

Харадинај: Рама наместо да посредува, треба да ја натера Грција да го признае Косово

Локално - 13.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај му порача на албанскиот премиер Еди Рама дека мора да работи за да издејствува нови признавања на независноста на Косово, н аместо да нуди да посредува во решавањето на проблемите меѓу ...

Харадинај: Досега сум единствениот кандидат за претседател на Косово

Слободен Печат - 13.01.2021

Во ексклузивно интервју за „Темпора” на албанската Ора њуз телевизија, лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и поранешен премиер, Рамуш Харадинај, не ги сокри своите амбиции да стане нов шеф на косовската држава.

Ќе ги стигне ли правдата воените злосторници

Н.Македонија - 13.01.2021

Специјалниот обвинител за злосторствата на ОВК во Хаг, Џек Смит, доставил образложение според кое Хашим Тачи треба да остане во притвор, откако одбраната побара негово привремено пуштање на слобода.

Харадинај: Како иден претседател на државата ќе го внесам Косово во НАТО

А1 On - 12.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), поранешниот премиер Рамуш Харадинај, вели дека, доколку биде избран за претседател на Косово, ќе ја внесе државата во НАТО, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: Како иден претседател на државата ќе го внесам Косово во НАТО

24Инфо - 12.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), поранешниот премиер Рамуш Харадинај, вели дека, доколку биде избран за претседател на Косово, ќе ја внесе државата во НАТО. Одговарајќи на изјавата на претседателот на Србија Александар Вучиќ дека ...

Харадинај: Како иден претседател на државата ќе го внесам Косово во НАТО

Курир - 12.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), поранешниот премиер Рамуш Харадинај, вели дека, доколку биде избран за претседател на Косово, ќе ја внесе државата во НАТО, јави дописникот на МИА од Приштина.

Иако е приверемено пуштен од Хаг, Харадинај сака да стане претседател на Косово и да го внесе во НАТО

Република - 12.01.2021

идерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), поранешниот премиер Рамуш Харадинај, вели дека, доколку биде избран за претседател на Косово, ќе ја внесе државата во НАТО, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: Како иден претседател на државата ќе го внесам Косово во НАТО

MakPress - 12.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), поранешниот премиер Рамуш Харадинај, вели дека, доколку биде избран за претседател на Косово, ќе ја внесе државата во НАТО, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај досега е единствениот кандидат за претседател на Косово

Нетпрес - 13.01.2021

Во ексклузивно интервју за „Темпора” на албанската Ора њуз телевизија, лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и поранешен премиер, Рамуш Харадинај, не ги сокри своите амбиции да стане нов шеф на косовската држава.

Харадинај за Ора Њуз: Досега сум единствениот кандидат за претседател на Косово

MakPress - 13.01.2021

Во ексклузивно интервју за „Темпора” на албанската Ора њуз телевизија, лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и поранешен премиер, Рамуш Харадинај, не ги сокри своите амбиции да стане нов шеф на косовската држава.

Харадинај една година не разговара со Рама, му порача дека е подобро да работи на признавањето на Косово а не на ...

Вечер Прес - 13.01.2021

Лидерот на Алијасата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај, за Ора њуз телевизија кажа дека со албанскиот премиер Еди Рама веќе една година не комуницираат. -Има долго време, повеќе од една година што не комуницирам со Рама.

Харадинај една година не разговара со Рама, му порача дека е подобро да работи на признавањето на Косово а не на ...

MakPress - 14.01.2021

Лидерот на Алијасата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај, за Ора њуз телевизија кажа дека со албанскиот премиер Еди Рама веќе една година не комуницираат. -Има долго време, повеќе од една година што не комуницирам со Рама.

Харадинај: Како иден претседател на државата ќе го внесам Косово во НАТО

Слободен Печат - 12.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), поранешниот премиер Рамуш Харадинај, вели дека, доколку биде избран за претседател на Косово, ќе ја внесе државата во НАТО, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај за Вучиќ: Агресивниот сосед се враќа на заканите

Локално - 12.01.2021

„Потребен ни е претседател кој се залага за Косово и кој може адекватно да се соочи со агресивниот противник, Србија“, рече денеска лидерот на Алијансата за иднината на Косово и кандидат на партијата за нов претседател на Косово, Рамуш Харадинај.