TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Европските берзи растат втор ден по ред

Нетпрес - 18.04.2024

На европските берзи цените на акциите поскапеа во четвртокот во претпладневното тргување, втор ден по ред, а пораснаа и берзанските индекси на азиските берзи. Индексот STOXX 600 на водечките европски акции во првиот дневен пресек од тргувањето ...

Европските индекси растат, американските индекси паѓаат, нафтата „брент“ под 88 долари за барел

Локално - 18.04.2024

Европските берзански индекси денеска растат на отворањето на берзите, американските индекси паѓаат, додека цената на нафтата „брент“ падна под 88 долари за барел. Индексот DAX на Франкфуртската берза денеска во 9:15 часот порасна на 17.820,25 поени, ...

Цената на нафтата над 90 долари за барел, а цената на златото падна

Вечер Прес - 16.04.2024

Европските и американските берзански индекси се во пад, цената на нафтата од типот „брент“ се движи над 90 долари за барел, а во исто време е забележано мало слабеење на еврото во однос на доларот.

Доларот е на највисоко ниво во последните пет месеци

Кајгана - 16.04.2024

На азиските берзи денеска цените на акциите нагло паднаа поради зголемените тензии на Блискиот Исток и вчерашниот остар пад на Волстрит, додека вредноста на доларот порасна во однос на кошницата валути.

ЦЕНАТА НА НАФТАТА ПАДНА ПОД 88 ДОЛАРИ ЗА БАРЕЛ Златото и натаму поскапува

+инфо - 18.04.2024

Европските берзански индекси денеска растат на отворањето на берзите, американските индекси паѓаат. Цената на нафтата падна под 88 долари за барел. На берзите утрово цената на суровата нафта падна на 82.641 долари, а на нафтата од типот „брент“ се ...

Берзанските индекси на Волстрит паѓаат, нафтата брент е под 88 долари за барел

Пари - 18.04.2024

Европските берзански индекси денеска растат на отворањето на берзите, американските индекси паѓаат, додека цената на нафтата „брент“ падна под 88 долари за барел. Индексот DAX на Франкфуртската берза денеска во 9:15 часот порасна на 17.820,25 поени, ...