TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дадилката која тепаше двегодишно дете осудена на година и пол затвор

Фактор - 23.05.2020

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Капитол мол доби затворска казна од година и пол. Вака одлучил Кривичниот суд откако дадилката ја признала вината. Сега предметот по жалба е во Апелациониот суд кој ќе треба да одлучи дали оваа казна ќе ...

Дадилката која претепа дете во Капитол мол, осудена на затворска казна од 18 месеци

Курир - 23.05.2020

Една и пол година затворска казна доби дадилката кој го тепаше двегодишното момче во игротека во Капитол мол. Вака пред два дена одлучил Кривичниот суд откако жената ја признала вината. Сега предметот по жалба е во Апелациониот суд кој ќе треба да ...

Затвор од 1,5 година за дадилката која претепа дете во скопска игротека

ММС - 22.05.2020

Основниот кривичен суд – Скопје за виновна за делото „ Запуштање и малтретирање на дете од член 201 став 1 од кривичниот законик.“ ја прогласи дадилката, која во ноември, минатата година, беше снимена од видео камера како тепа дете, кое и’ било ...

Дадилката што претепа дете во игротека во „Капитол“ доби 1,5 година затвор

Скопје инфо - 22.05.2020

Судот пресече, една и пол година затвор доби дадилката што во ноември претепа детенце во една игротека на едно кафуле во трговскиот центар „Капитол“ во Аеродром. Дадилката, која беше линчувана во јавноста откако се појави видеото со случајот, ја ...

Дадилката што претепа дете во игротека во „Капитол“ доби 1,5 година затвор

Република - 22.05.2020

Судот пресече, една и пол година затвор доби дадилката што во ноември претепа детенце во една игротека на едно кафуле во трговскиот центар „Капитол“ во Аеродром. Дадилката, која беше линчувана во јавноста откако се појави видеото со случајот, ја ...

Дадилката која тепаше дете во Капитол мол осудена на затворска казна од 18 месеци

Пулс24 - 23.05.2020

Една и пол година затворска казна доби дадилката кој го тепаше двегодишното момче во игротека во Капитол мол. Вака пред два дена одлучил Кривичниот суд откако жената ја признала вината. Сега предметот по жалба е во Апелациониот суд кој ќе треба да ...

Година ипол затвор за дадилката што претепа дете во Капитол мол

Нетпрес - 23.05.2020

Една ипол година затворска казна доби дадилката кој го тепаше двегодишното момче во игротека во Капитол мол. Вака пред два дена одлучил Кривичниот суд откако жената ја признала вината. Сега предметот по жалба е во Апелациониот суд кој ќе треба да ...

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Слободен Печат - 23.05.2020

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Капитол мол доби затворска казна од година и пол. Вака одлучил Кривичниот суд откако дадилката ја признала вината. Сега предметот по жалба е во Апелациониот суд кој ќе треба да одлучи дали оваа казна ќе ...

Година ипол затвор за дадилката што претепа дете во Капитол мол

Точка - 23.05.2020

Една ипол година затворска казна доби дадилката кој го тепаше двегодишното момче во игротека во Капитол мол. Вака пред два дена одлучил Кривичниот суд откако жената ја признала вината. Сега предметот по жалба е во Апелациониот суд кој ќе треба да ...

Една и пол година затвор за дадилката што претепа дете во игротека

+инфо - 23.05.2020

Една и пол година затвор доби дадилката што лани претепа дете во игротека во трговскиот центар „Капитол“ во Аеродром. Вака одлучил Кривичниот суд откако дадилката ја признала вината. Сега предметот по жалба е во Апелацискиот суд кој ќе треба да ...

За дадилката која тепаше дете 1,5 година затвор

Expres - 23.05.2020

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Капитол мол, а малтретирањето беше снимено од безбедносните камери на игротеката. доби затворска казна од година и пол. Вака одлучил Кривичниот суд откако дадилката ја признала вината.

Дадилката што претепа дете во игротека доби 1,5 година затвор

24Инфо - 23.05.2020

Дадилката Ж.П., која во ноември лани претепа детенце во игротека ТЦ „Капитол“ во Аеродром признала дека е виновна, па судот ја осудил на 18 месеци затвор, дознава „ Скопскоехо“ . Таа беше обвинета за кривично дело- запуштање и малтретирање на дете ...

Кривичниот суд одлучи: Една и пол година затвор за дадилката што лани тепаше дете во игротека

Локално - 23.05.2020

Дадилката што лани тепаше дете во игротека во трговскиот центар „Капитол“ во Аеродром, доби една и пол година казна затвор. Оваа одлука ја донел Кривичниот суд откако дадилката ја признала вината.