TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пријателите на Матеј уште не можат да бидат испрашани во Хрватска, се разболеле од ковид

Слободен Печат - 14.01.2022

Инспекторите на српското МВР досега успеаја да утврдат каде се движел исчезнатиот Матеј Периш на кобната ноќ, но не и зошто. Изворот вели дека одговорот на овие „две важни прашања“, би можеле да ги дадат пријателите на Периш, кои пред неколку дена ...

Матеј ја барал, но не се слушнал со пријателката, вели таткото на исчезнатото момче

24Инфо - 14.01.2022

Откако се појави информацијата дека исчезнатиот Матеј Периш од Сплит последен пат телефонски комуницирал со своја пријателка, сограѓанка која исто така била во Белград ноќта кога исчезнал, неговиот татко Ненад Периш негираше дека двајцата се ...

Последниот повик на Матеј бил до пријателка која била во Белград па тргнал да ја бара?

24Инфо - 14.01.2022

Од српската полиција протекоа информации дека инспектори и и нивните хрватски колеги истражуваат што исчезнатиот Матеј Периш (27) од Сплит и рекол на сестрата на својот пријател ноќта на неговото исчезнување.

Таткото на исчезнатиот Матеј: Во Белград ја сретнав девојката за која зборуваат сите

Република - 15.01.2022

Откако во српските и хрватските медиуми се појави информација дека исчезнатиот сплиќанец, Матеј Периш, последен пат комуницирал со пријателка, спиќанка која го организирала дочекото во Белград и која на кобната ноќ била во српоската престолнина, ...

Зошто пријателите на исчезнатиот Матеј не може да бидат испрашани во Хрватска: Откриено што се случува со момчињата и ...

Точка - 14.01.2022

Во потрагата по исчезнатиот Матеј Периш од Сплит се вклучени единиците на српското МВР. Инспекторите досега успеале да утврдат каде се движел Периш во критичната ноќ, но не и зошто. "Се обидуваат да откријат зошто Матеј, одненадеж, без јакна и сам, ...

Зошто пријателите на исчезнатиот Матеј не може да бидат испрашани во Хрватска: Откриено што се случува со момчињата и ...

Press24 - 14.01.2022

Во потрагата по исчезнатиот Матеј Периш од Сплит се вклучени единиците на српското МВР. Инспекторите досега успеале да утврдат каде се движел Периш во критичната ноќ, но не и зошто. „Се обидуваат да откријат зошто Матеј, одненадеж, без јакна и сам, ...

Матеј Периш трчал за да земе пари од станот!? Планирал да се врати во клубот, затоа не ја земал јакната, испливаа нови ...

Во Центар - 14.01.2022

Матеј Периш (27) од Сплит, кој исчезна на 31 декември 2021 година во Белград откако го напушти Готик клубот, најверојатно се обидел да запре такси за наводно да го префрли во изнајмениот стан во Дорчол, на улицата Жорж Клемансо, каде што се упатил ...

Додека постои и еден процент шанса да е жив, нуркачите ќе го бараат Матеј Периш

Сител - 14.01.2022

Нуркачите ќе го бараат исчезнатиот Матеј Периш се додека постои и 1 отсто шанса да се засолнил некаде. Со денови се трага во Белград, по исчезнатиот 27 годишен Хрват. „Ќе бараме напуштени згради покрај реката со најсовремената термичка камера која ...

Шокантен детаљ: Која е Маја, девојката со која Матеј се слушнал пред да исчезне?

Мастило - 14.01.2022

Пред да го напушти ноќниот клуб во белградски Бетон, исчезнатиот 27-годишен Матеј Периш телефонски разговарал со девојка од Сплит која кобната вечер исто така престојувала во Белград. Српските медиуми пишуваат дека станува збор за Маја С.

Потрагата се проширува: Матеј сега се бара во Панчево, Смедерево, Пожаревац…

А1 On - 14.01.2022

Во потрагата по исчезнатиот Матеј Периш од Сплит, кој исчезна во Белград ноќта меѓу 30 и 31 декември, е вклучена и полицијата во градовите покрај реките Сава и Дунав. Неговите пријатели од Сплит го пријавиле исчезнувањето, па потрагата прво почнала ...

(ВИДЕО) Вучиќ ги нападна медиумите поради Матеј: Објавуваа лаги само поради кликови

А1 On - 14.01.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа на националната телевизија РТС зборуваше за актуелни теми во Србија, а во еден момент охрабрен од прашањето за состојбата на медиумите во Србија, зборуваше и за случајот со исчезнатиот Матеј Периш.

Матеј во кобната ноќ тргнал да бара пријателка?

PressingTV - 14.01.2022

Инспекторите на српското МВР и хрватските колеги наводно истражуваат што и рекол исчезнатиот сплитчанец Матеј Периш (27) на сестрата на својот пријател ноќта на неговото исчезнување. Имено, утврдено е дека Матеј последниот телефонски разговор го ...

Mатеј без јакна тргнал да се сретне со пријателка која се забавувала во близина?

Република - 14.01.2022

Инспекторите на српското МВР и хрватските колеги наводно истражуваат што и рекол исчезнатиот сплитчанец Матеј Периш (27) на сестрата на својот пријател ноќта на неговото исчезнување. Имено, утврдено е дека Матеј последниот телефонски разговор го ...

ВИДЕО | Вучиќ со критика за српските медиуми: Објавуваа лажни вести за Матеј Периш само поради кликови

Слободен Печат - 14.01.2022

За време на своето вчерашно гостување на националната телевизија РТС, српскиот претседател Александар Вучиќ , меѓу другото, зборуваше и за случајот со исчезнатиот Матеј Периш и ја искритикува моменталната состојба на медиумите во ...

Матеј по излегувањето од клубот „Готик“ разговарал само со една личност: Откриено со кого

Press24 - 14.01.2022

Министерството за внатрешни работи вчера се огласи во врска со исчезнатиот Матеј Периш (27) од Сплит, на кого секоја трага му се губи ноќта меѓу 30 и 31 декември во Белград. Како што објаснил инспекторот, Матеј по излегувањето од белградскиот клуб ...

Матеј ноќта кога исчезнал неколку пати разговарал со девојка

Скопје1 - 14.01.2022

Исчезнатиот Матеј Периш ноќта на неговото исчезнување комуницирал со девојка на која и се јавил непосредно пред да истрча од клубот „Готик“. Според 24сата.хр, полицијата утврдила дека Матеј Периш последниот телефонски разговор го имал со девојка, ...

МАТЕЈ СО ПРИЈАТЕЛКА ОД СПЛИТ ГО ИМАЛ ПОСЛЕДНИОТ ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР: Ќе ја реши ли таа мистеријата со исчезнувањето на ...

Фактор - 14.01.2022

Се работи за сестрата на пријателот на Матеј со која е многу близок, а девојката, како што пишуваат медиумите во Србија, во првиот разговор ѝ рекла на полицијата дека не го слушнала добро затоа што имало гласна музика во Готик.

Откриено зошто Матеј трчал и го запрел таксистот во ноќта на исчезнувањето: Еве што другарите ѝ раскажале на полицијата

Хаштаг - 14.01.2022

Матеј Периш (27) од Сплит, кој исчезна на 31 декември 2021 година во Белград откако го напушти клубот Готик, најверојатно се обидел да запре такси за наводно да го префрли во изнајмениот стан, на улицата Жоржа Клемансоа, каде што се упати да земе ...

Клучни моменти: Еве што се случило со Матеј ноќта кога исчезнал

Мастило - 14.01.2022

Српското Министерство за внатрешни работи се огласи за 27-годишниот Матеј Периш, момчето од Сплит кое исчезна во Белград пред точно две недели. Објавена е комплетна реконструкција со цел да им се застане на патот на сите дезинформации, особено ...