TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гевгеличанец приведен заради нелегално превезување мигранти

Алсат-М - 24.05.2019

Вчера попладне, околу 16:40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски службеници било забележано патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки , управувано од Д.В.

Двајца мигранти се задушиле во цистерна во Србија

Р.С.Европа - 23.05.2019

Српските власти соопштија дека двајца мигранти починале, а двајца се во тешка состојба додека се превезувале со цистерна преку земјата. Според властите, мигрантите претрпеле топлотен удар и се задушиле.

Гевгеличанец пренесувал мигранти од Пакистан, едно лице приведено

Скопје1 - 24.05.2019

На 23.05.2019 година околу 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски службеници било забележано патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки , управувано од Д.В.

Гевгеличанец фатен со автомобил полн мигранти

Пулс24 - 24.05.2019

Вчера околу 16:40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучувањето кон Неготино, од страна на униформирани полициски службеници било забележано патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.В.

Откриени петмина мигранти од Пакистан кај Неготино

ММС - 24.05.2019

Полицијата вчера отркила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки. -Вчера во 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски ...

Откриени мигранти кај Неготино

Слободен Печат - 24.05.2019

Мигрантите од вчера се сместени во Прифатниот центар за странци во Скопје. Полицијата вчера отркила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки.

Бркотница на автопатот А-1 Гевгелија-Велес - полцијата приведе едно лице

Сител - 24.05.2019

На 23.05.2019 година околу 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски службеници било забележано патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки , управувано од Д.В.

Бркотница на автопатот Гевгелија-Велес: Полицијата приведе едно лице

Курир - 24.05.2019

На 23.05.2019 година околу 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски службеници било забележано патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки , управувано од Д.В.

Откриени петмина мигранти од Пакистан кај Неготино

А1 On - 24.05.2019

Полицијата вчера отркила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки. -Вчера во 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски ...

Неготино: Откриени 5 мигранти од Пакистан во возило на струмичанец

Денешен - 24.05.2019

Полицијата вчера открила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки. -Вчера во 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски ...

Откриени петмина мигранти од Пакистан кај Неготино

Опсервер - 24.05.2019

Полицијата вчера отркила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки. -Вчера во 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски ...

Откриени петмина мигранти од Пакистан кај Неготино

Канал5 - 24.05.2019

Полицијата вчера отркила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки. ,,Вчера во 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани ...

Кај Неготино откриени петмина мигранти од Пакистан

PressingTV - 24.05.2019

Полицијата вчера отркила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки. Вчера во 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски ...

Бркотница на автопатот Гевгелија – Велес

Centar - 24.05.2019

На 23.05.2019 година околу 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски службеници било забележано патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки , управувано од Д.В.

Петмина мигранти од Пакистан откриени кај Неготино

+инфо - 24.05.2019

Полицијата вчера открила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки. „Вчера во 16.40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски ...

Откриени петмина мигранти од Пакистан кај Неготино, шверцерот избегал

24Инфо - 24.05.2019

Полицијата вчера отркила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки. -Вчера во 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски ...

Откриени петмина мигранти од Пакистан кај Неготино

МКД - 24.05.2019

Полицијата вчера открила петмина мигранти од Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки. Вчера во 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски ...

Откриени петмина мигранти од Пакистан кај Неготино

Алфа - 24.05.2019

Полицијата вчера отркила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки. -Вчера во 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски ...

Полицијата фатила петмина мигранти од Пакистан кај Неготино, совозачот на комбето е уапсен

Фокус - 24.05.2019

Полицијата вчера отркила петмина мигранти од Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки. „Вчера во 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски ...