TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Азески: Политичките елити го кочат развојот на бизнисот и економијата

24 Вести - 30.03.2023

Д али бизнис секторот останува на ставот дека наместо замрзнување на цените на производите подобро е да се активираат стоковите резерви? Азески со долга опсервација во која вели дека Владата може да постави правила на игра, ама дали во недела ќе ...

Азевски ги повика политичарите да ги тргнат рацете од бизнисот

Сител - 30.03.2023

Политичарите да ги тргнат рацете од бизнисот. Наместо економски напредок, тие го гледаат само сопствениот интерес да останат на власт. Постојано ги оптоваруваат фирмите со нови давачки, немаат слух за проблемите со кои се соочуваат, а институциите ...

Политиката ја уништи економијата, Азески со остри критики до Владата

Алфа - 30.03.2023

Политиката ја уништи економијата, политичките елити се грижат да останат на власт, а не да обезбедат економски напредок. Претседателот на најголемата комора во Македонија, Бранко Азески со остри критики кон власта , реагира дека бизнисот е постојано ...

Стопанската комора бара вистински дијалог со Владата

Канал5 - 30.03.2023

Бизнисот да не биде игнориран од Владата, порача денеска првиот човек на Стопанската комора Бранко Азески, кој повторно побара даночни ослободувања за компаниите.. Стопанската комора повторно со критики до Владата.

Азески: Политичките елити го кочат развојот на бизнисот и економијата

Телма - 30.03.2023

Остри тонови и сериозни критики упати претседателот на Стопанската Комора, Бранко Азески, за начинот кој се водат и креираат економските политики во државата во минатото и моментов. Вината ја лоцираше во политичките елити кои на бизниот му креираат ...