TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бонучи: Добро што јас не бев во Мадрид, не знам дали ќе можев да се контролирам!

Спортски - 17.04.2018

Леонардо Бонучи во интервју за италијанските медиуми зборуваше за ситуација во која се најде Јувентус проти Реал Мадрид и за досудениот пенал во последните секуди. Бонучи истакна дека е среќен поради Рома и разочаран поради Јувентус, но дека му е ...

Каталонците наследникот на Иниеста го пронајдоа во Италија: Барселона мерка ѕвезда на Лацио (Видео)

Дерби - 17.04.2018

Шпанскиот гигант Барселона по крајот на оваа сезона може да остане без една од своите икони и легенди-Андрес Иниеста кој според одредени информации ќе летне на далечниот Исток, поточно во Кина.

Бонучи: Јас да бев во Јувентус на мечот против Реал...

Sport 1 - 17.04.2018

За инцидентот на мечот меѓу Реал и Јувентус проговорија сите релевантни, кои значат или значеле нешто во фудбалот, а интересно беше да се слушне мислењето на темпераментниот Леонардо Бонучи.

Бонучи: Доколку јас играв за Јуве на натпреварот со Реал...

24Фудбал - 17.04.2018

Леонардо Бонучи е благодарен што не бил на Сантијаго Бернабеу во дресот на Јуве во контроверзниот натпревар против Реал Мадрид, во спротивно се можело да се случи. Јувентус одигра фантастичен меч на Бернабеу против Реал Мадрид, но кралскиот клуб со ...

Ироничните навивачи на Фиорентина го реметат Буфон

Оff.net - 17.04.2018

Навредливите зборови на Џиџи Буфон до судијата Мајкл Оливер во ЛШ не ги оправда секој. Откако на мечот Фиорентина - Спал беше досуден пенал за гостите, домашните навивачи, познати во Италија по својата иронија му скандираа на судијата Орсато ...

Бонучи даде коментар за спорниот момент во Мадрид: Кога го свирна пеналот, помислив само на едно нешто

Дерби - 17.04.2018

Спорниот момент од „Сантијаго Бернабеу“ предизвика лавина од реакции во светската спортска јавност, но ова утро посебно внимание меѓу италијанските медиуми предизвика изјавата која ја даде поранешниот стол во одбраната на Јувентус, Леонардо Бонучи.

Бонучи: Оливер има среќа што веќе не сум во Јуве

Локално - 17.04.2018

Дефанзивецот на Милан, Леонардо Бонучи призна дека речиси сигурно немаше да ги воздржал емоциите и ќе го нападнел судијата Мајкл Оливер, ако се уште бил во редовите на Јувентус. Како што е познато, англискиот арбитер досуди контроверзен пенал за ...

Буфон не се кае: Пак би го рекол истото, искусен судија при ваква дилема не суди пенал! (ВИДЕО)

Gol.mk - 17.04.2018

Џиџи Буфон е најбараната личност за изјава деновиве во Италија . Легендарниот голман е критикуван за реакцијата и исклучувањето на натпреварот против Реал Мадрид во четврфтиналето на Лигата на шампионите.

Оливер го утна човекот: Го исклучи Буфон, а беше турнат од…

Екипа - 16.04.2018

Судијата Мајкл Оливер направил огромна грешка со исклучувањето на Џанлуиџи Буфон, откако денеска се појави нова видео-снимка од инцидентот која покажува како друг фудбалер на Јувентус го турка британскиот судија по досудениот пенал во 93. минута.

Иниеста заминува во Кина поради бизнисот со вино

А1 On - 16.04.2018

Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста, веројатно на крајот од сезоната ќе замине во кинескиот клуб Тјанџин, а шпанскиот весник „Марка“ објави дека главна причина за ваквата одлука е неговиот бизнис со вино.

На повидок сензационален трансфер на Буфон?

24Фудбал - 16.04.2018

Легендарниот италијански голман во летниот преоден рок би можел да се пресели во Јужна Америка. Според информациите кои ги пренесе „Радио Континентал“, Бока Јуниорс го таргетирал легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон како голема трансфер ...

Даглас Коста го удри Мајкл Оливер, англискиот судија го исклучи Буфон (Видео)

SportMedia - 16.04.2018

Иако минаа пет дена од реванш мечот меѓу Реал Мадрид и Јувентус во Лигата на шампионите, реакциите не стивнуваат. Нова снимка од последните моменти само покажува дека судијата Мајкл Оливер потполно загуби контрола, откако досуди контроверзен пенал ...

Најпијаниот трансфер во историјата на фудбалот - Иниеста во Кина го носи и своето вино

Sport 1 - 16.04.2018

Андрес Иниеста ја првршува својата долга авантура на „Камп Ноу“ и од следната сезона ќе го гледаме во некој кинески клуб, барем така со голема сигурност пренесуваат одредени шпански медиуми.

Буфон и неговиот начин на смирување – прошетка во градина

Спортски - 16.04.2018

Иако помина подолго време во фудбалскиот свет се уште една од темите за која се зборува е пеналот досуден за Реал Мадрид во ¼ финалето во Лигата на шампионите во натпреварот против Јувентус.

НАЈПИЈАНИОТ ТРАНСФЕР ВО ПОНОВАТА ИСТОРИЈА: Иниеста оди во Кина и со себе го носи своето вино

SportMedia - 16.04.2018

Од Каталонија и од Барселона ќе се прости како шампион на Шпанија, не и на Лигата на Шампионите. Се чини дека тоа ќе биде и засекогаш во натпреварувањето во кое беше најдобар четири пати. Медиумите на Пиринеите се согласни со тврдењата дека ...

Буфон откри како ја оладил главата по незаборавната и тешка ноќ на „Бернабеу“

Дерби - 16.04.2018

Џанлуиџи Буфон во втората изјава која ја даде по шокантните сцени во Мадрид јасно стави до знаење дека цврсто стои зад секој свој кажан збор и дека повторно би излегол со ист став за судијата Мајкл Оливер, а иако денеска при еден промотивен акт во ...

Многу повеќе од фудбал: Бизнисменот Иниеста ќе игра во Кина – поради своето вино!

Спортклуб - 16.04.2018

Од „Камп Ноу“ ќе се прости со титулата шампион на Шпанија, но останува жал поради она брутално „претепување“ во четвртфиналето од Лигата на шампионите кога Рома и одржа лекција на Барселона.

Познато кога Иниеста ќе ја соопшти одлуката околу неговата иднина

Дерби - 16.04.2018

Легендарниот фудбалер на Барселона, Андрес Иниеста ќе ја објави одлуката околу неговата иднина веднаш по финалниот натпревар од Копа дел Реј. Каталонскиот весник „Спорт“ пишува дека 33 годишниот Шпанец веќе ја донел одлуката, но ќе ја официјализира ...

Бока му нуди договор на Буфон

Стандард - 16.04.2018

Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави радио Континентал. Легендарниот голман летово може да стане слободен агент и аргентинскиот гигант ќе се обиде да го ангажира за половина година за натпреварите од Копа ...

(ВИДЕО) Најдобар доказ: Буфон неоправдано исклучен, друг играч на Јуве подмолно го удрил судијата

Спортклуб - 16.04.2018

Контроверзните одлуки на Мајкл Оливер во реванш четвртфиналето од Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус и понатаму се тема во спортските медиуми. Јуве имаше водство од 3:0 во Мадрид со што практично ја анулираше негативата од првиот меч ...

Шпанците откриваат: Иниеста ја прифатил понудата, заминува поради – винаријата!

Спортски - 16.04.2018

Според сегашната ситуација изгледа дека повеќе нема дилеми – Андрес Иниеста заминува во Кина! Андрес Иниеста за помалку од еден месец ќе наполни 34 години и тоа е многу веројатно последниот роденден кој ќе го прослави како играч на Барселона.

Буфон е неправедно казнет: Друг играч на Јуве го удрил судијата и - побегнал! (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.04.2018

Судиската дилема од завршницата на натпреварот меѓу Реал Мадрид и Јувентус предизвика гласни и трајни полемики во светската фудбалска јавност, а сега се појави нов аргумент, кој може да ја разгори општата дискусија.

Ни Буфон не е веќе цвеќе за мирисање

Скопје24 - 16.04.2018

Иако во сите делови од светот важи за чудотворец на голот, во својата родна земја Џанлуиџи Буфон има гревови кои му ги паметат претежно ривалските навивачи но и педантните новинари. Големиот Џиџоне најверојатно ќе се повлече од фудбалот по крајот на ...

Буфон доби понуда да ја заврши кариерата во Бока Јуниорс

Кајгана - 16.04.2018

Аргентинскиот великан Бока Јуниорс подготвува сензационален трансфер, бидејќи во своите редови сака да го доведе голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон, пишуваат тамошните медиуми. Имено, Бока Јуниорс на славниот 40-годишен голман му нуди да брани уште ...

Буенос Аирес на нозе – се спрема трансфер на Буфон во Бока?

Gol.mk - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски гигант Бока Јуниорс подготвува голем трансфер идното лето и во своите редови го посакува еден од најдобрите голмани во историјата на оваа игра Џанлуиџи Буфон, денес пишува локалниот медиум „Оле“.

Иниеста си тера бизнис со трансферот во Кина, новиот клуб ќе го откупува виното на Шпанецот во следните 10 години!

24Фудбал - 16.04.2018

Медиумите од Шпанија пишуваат дека фудбалот не е единствената причина за преселба на Андрес Иниеста во Кина, ѕвездата на Барса ќе го шири својот бизнис и продажбата на вино на Далечниот Исток По дуелот со Валенсија, Андрес Иниеста соопшти дека донел ...

Иниеста се сели во Кина поради бизнисот со вино?

TopSport - 16.04.2018

Според „Марка“ Барселона по финалето на Кралскиот куп ќе ја добие веста дека Андрес Иниеста заминува во Кина, а главен фактор за ова е неговиот бизнис со вино. „Бодега Иниеста“ е формирана во 2010 година и работи од неговиот роден град Фуенталбилја, ...

Буфон: Стојам зад секој збор кажан за судијата Оливер!

Екипа - 16.04.2018

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон истакна дека стои зад секој негов збор кој претходно го упати до судијата Мајкл Оливер кој го исклучи поради протест на мечот од четвртфиналето во ЛШ против Реал Мадрид.

ВИДЕО: Даглас Коста е виновникот, Буфон е неправедно исклучен

Sport M - 16.04.2018

Уште се зборува за контроверзните одлуки на Мајк Оливер во реваншот од четврт-финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус. Јувентус водеше со 3: 0 во Мадрид, а потоа беше досуден пенал за Реал во 93.

За луд крај на кариерата: Гигант од Јужна Америка го посакува Буфон

Дерби - 16.04.2018

Џанлуиџи Буфон и во 40 година од својот живот е прв голман на италијанскиот великан Јувентус, но останува се уште отворено прашањето дали и по крајот на оваа сезона ќе биде така, односно дали ветеранот воопшто ќе продолжи да биде активен на зелените ...

Навивачите на славниот клуб во делириум: Ова лето ни пристигнува Буфон

Поглед - 16.04.2018

Легендарниот голман Џиџи Буфон е на прагот на својата пета деценија од животот, но се уште активно брани и тоа на високо ниво. Но последната година на чуварот на мрежата на Јуве му донесе многу разочарувања.

Бонучи: Добро што јас не бев во Мадрид, не знам дали ќе можев да се контролирам!

Таратур - 17.04.2018

Леонардо Бонучи во интервју за италијанските медиуми зборуваше за ситуација во која се најде Јувентус проти Реал Мадрид и за досудениот пенал во последните секуди. Бонучи истакна дека е среќен поради Рома и разочаран поради Јувентус, но дека му е ...

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

Макфакс - 16.04.2018

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по завршувањето на сезоната. Тимот од „Бомбоњера“ има намера за наредната сезона во Аргентина да ангажира ...

Тевез го кани Буфон да брани за Бока јуниорс

SportMedia - 16.04.2018

Карлос Тевез има интересен предлог за Џиџи Буфон и го кани да брани за Бока јуниорс, еден од најголемите клубови надвор од европскиот континент. Буфон најави дека ќе се пензионира по завршувањето на сезоната, му подготвуваат и проштални натпревари, ...

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

24Инфо - 16.04.2018

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по завршувањето на ...

Еден од најславните клубови во светот му нуди договор на Буфон

Спортски - 16.04.2018

Аргентинските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Бока Јуниорс е заинтересирана за легендарниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон. Договорот на Буфон со Јувентус му истекува на крајот на сеозната, но Бока Јуниорс сака да го предомисли да ...

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

+инфо - 16.04.2018

Во Буенос Аирес сакаат да се засилат пред плејофот на Копа Либертадорес. Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави „Радио Континентал“.

Бонучи даде коментар за спорниот момент во Мадрид: Кога го свирна пеналот, помислив само на едно нешто

Точка - 17.04.2018

Спорниот момент од „Сантијаго Бернабеу“ предизвика лавина од реакции во светската спортска јавност, но ова утро посебно внимание меѓу италијанските медиуми предизвика изјавата која ја даде поранешниот стол во одбраната на Јувентус, Леонардо Бонучи.

Бонучи: Оливер има среќа што веќе не сум во Јуве

Либертас - 17.04.2018

Дефанзивецот на Милан, Леонардо Бонучи призна дека речиси сигурно немаше да ги воздржал емоциите и ќе го нападнел судијата Мајкл Оливер, ако се уште бил во редовите на Јувентус. Како што е познато, англискиот арбитер досуди контроверзен пенал за ...

Иниеста заминува во Кина поради бизнисот со вино

Независен - 16.04.2018

Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста, веројатно на крајот од сезоната ќе замине во кинескиот клуб Тјанџин, а шпанскиот весник „Марка“ објави дека главна причина за ваквата одлука е неговиот бизнис со вино.

Познато кога Иниеста ќе ја соопшти одлуката околу неговата иднина

Точка - 16.04.2018

Легендарниот фудбалер на Барселона, Андрес Иниеста ќе ја објави одлуката околу неговата иднина веднаш по финалниот натпревар од Копа дел Реј. Каталонскиот весник „Спорт“ пишува дека 33 годишниот Шпанец веќе ја донел одлуката, но ќе ја официјализира ...

Иниеста се сели во Кина поради бизнисот со вино?

Макфакс - 16.04.2018

Според „Марка“ Барселона по финалето на Кралскиот куп ќе ја добие веста дека Андрес Иниеста заминува во Кина, а главен фактор за ова е неговиот бизнис со вино. „Бодега Иниеста“ е формирана во 2010 година и работи од неговиот роден град Фуенталбилја, ...

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

Точка - 16.04.2018

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по завршувањето на сезоната. Тимот од „Бомбоњера“ има намера за наредната сезона во Аргентина да ангажира ...

Еден од најславните клубови во светот му нуди договор на Буфон

Таратур - 16.04.2018

Аргентинските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Бока Јуниорс е заинтересирана за легендарниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон. Договорот на Буфон со Јувентус му истекува на крајот на сеозната, но Бока Јуниорс сака да го предомисли да ...

Буфон ја продолжува кариерата во Аргентина?

ТВ21 - 16.04.2018

Аргентинскиот фудбалски гигант Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон. Италијанскиот легендарен голман на лето може да стане слободен агент, па Бока сака да му понуди шестмесечен договор.

Иниеста заминува во Кина поради бизнисот со вино

Кајгана - 16.04.2018

Барселона, 16 април 2018 (МИА) - Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста, веројатно на крајот од сезоната ќе замине во кинескиот клуб Тјанџин, а шпанскиот весник „Марка“ објави дека главна причина за ваквата одлука е неговиот бизнис со вино.

Иниеста се сели во Кина поради бизнисот со вино?

Sport M - 16.04.2018

Според „Марка“, Барселона по финалето на Кралскиот куп ќе ја добие веста дека Андрес Иниеста заминува во Кина, а главен фактор за ова е неговиот бизнис со вино. „Бодега Иниеста“ е формирана во 2010 година и работи од неговиот роден град ...

Иниеста заминува во Кина поради бизнисот со вино

Курир - 16.04.2018

Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста, веројатно на крајот од сезоната ќе замине во кинескиот клуб Тјанџин, а шпанскиот весник „Марка“ објави дека главна причина за ваквата одлука е неговиот бизнис со вино.