TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Директорот на Модерна: „За една година - крај“

Press24 - 23.09.2021

Извршниот директор на „Модерна“, Стефан Бансел, смета дека пандемијата на коронавирусот ќе заврши за една година, со оглед на тоа дека зголеменото производство вакцини обезбедува глобални залихи, изјавил за швајцарскиот весник „Neue Zürcher Zeitung“.

ДИРЕКТОРОТ НА МОДЕРНА СО ОПТИМИСТИЧНА ИЗЈАВА: Враќање на старото „нормално“ за точно една година од сега

Фактор

Директорот на „Модерна“ очекува крај на пандемијата за една година

MTM

Директорот на „Модерна“ очекува крај на пандемијата за една година

Centar

Оптимистичка прогноза на директорот на „Модерна“: Очекува крај на пандемијата на Ковид-19 за една година

Таратур

Директорот на „Модерна“ очекува крај на пандемијата за една година

Денар

Директорот на „Модерна“ очекува крај на пандемијата за една година

Курир

Н.Македонија Скопје1 Zoom Press24

Директорот на Модерна очекува крај на пандемијата за една година

Нова ТВ - 23.09.2021

Извршниот директор на Модерна Инц. Стефан Бансел смета дека пандемијата на коронавирус ќе заврши за една година, бидејќи зголеменото производство на вакцини обезбедува глобални резерви, изјави за швајцарскиот весник Ноје Цуерхер Цајтунг.

Директорот на Модерна очекува крај на пандемијата за една година

Либертас

Директорот на Модерна очекува крај на пандемијата за една година

Канал5

Директорот на Модерна очекува крај на пандемијата за една година

Независен

Директорот на Модерна очекува крај на пандемијата за една година

Опсервер

Директорот на Модерна очекува крај на пандемијата за една година

24Инфо

СТИСНЕТЕ ЗАБИ УШТЕ ЕДНА ГОДИНА Директорот на „Модерна“ очекува крај на пандемијата за 12 месеци

+инфо

Lider Вечер Прес Телма Денешен MakPress Бизнис Вести Сител

Директорот на Модерна: Oчекуваме пандемијата да заврши за една година

Слободен Печат - 23.09.2021

Извршниот директор на Модерна Инц. Стефан Бансел смета дека пандемијата на коронавирус ќе заврши за една година , бидејќи зголеменото производство на вакцини обезбедува глобални резерви, изјави за швајцарскиот весник Ноје Цуерхер Цајтунг.

Oчекуваме пандемијата да заврши за една година

Тера